«Золотий Пегас» – майбутня відзнака Миколаївської Книжкової толоки

Маленьке містечко під Львовом – Миколаїв, яке ще сім років тому асоціювалося лише з цементним заводом,  тепер відоме як  місто проведення щорічної Книжкової толоки.

фото www.mykolaiv.info

Хоч снігові замети та дорожнє покриття не сприяли, але зустрічі у багатьох школах району все  ж  відбулися.  Традиційні заходи – «Книгообмін», «Безпрограшна лотерея», майстер-класи: «Лялька- мотанка», «Творча листівка», «Малювання пластиліном».

«Чим більше буде таких «Книжкових толок» у районних центрах, тим вільніші ми станемо, –  зазначила Ірина Фаріон. – Це тримається на ініціативі окремих людей – п. Люби Хомчак. І дуже добре, що знаходиться порозуміння між владою та організаторами. Адже це перетворює Миколаїв на культурний центр. Звідси йдуть сили на інші райони. І «Книжкова толока» – це приклад для наслідування».

У п’ятницю, 22 березня, крім зустрічей у школах, відбувався дискусійний клуб – «Слово, чому ти не твердая  криця…». Учасниками були відомі письменники та активні читачі.

фото www.mykolaiv.info

«Золотий Пегас» – таку назву матиме майбутня відзнака «Книжкової толоки». До журі увійшли Марія Чумарна, Мирослав Дочинець, Володимир Лис, Володимир Шовкошитний, Юрій Николишин, Юрій Винничук, Василь Шкляр, Олександр Смик, Василь Кузан. Кожен із членів суддівської колегії отримає набір книг, з яких обере найкращу, та наступного року, на «Книжковій толоці-2014», відстоюватиме її  право на здобуття нагороди за великий духовний внесок у розвиток української літератури. Відзнаку виготовлятиме майстер Юрій Мірошніков.

Марія Шиманська, “ВЗ” 

Загалом  у “Книжковй Толоці” у Миколаєві цьогоріч взяли участь та виступили близько 50 письменників, поетів,  літераторів, перекладачів зі Львова, Стрия, Дрогобича, Тернополя, Рівного, Ужгорода, Києва та інших міст України.  Свої видання представили  близько  20 видавництв України. 

0
Знаходиться в: Новини Миколаївщина

Інші новини з Березини :

Новини партнерів:
Loading...

Додати коментаршість + = 9

Додати   Новини cпорту:Сайт села Березина | Миколаївський район Львівська область © 2008 - 2017
При використанні матеріалів гіперпосилання на http://www.berezyna.inf.ua/ обов'язкове!
За достовірність інформації, яку розміщено на сайті, відповідальність несе її автор. Відповідальність за зміст рекламної інформації несе рекламодавець.
| RSS ATOM | RSS FEED | RSS2.0 |