Шемчук – із семи запропонованих ділянок лише щодо однієї маємо відмову громад семи сіл у Миколаївському районі

Програма журналістських розслідувань «Народний контроль» телеканалу ZIK довела: місць для облаштування нового звалища та будівництва сміттєпереробного заводу в області та навіть у Львові достатньо. Бракує лише волі та бажання міської влади.

«Заяви львівської мерії про відсутність землі для будівництва нового міського сміттєзвалища – надумані!» – заявив у прямому ефірі програми «Народний контроль», що була присвячена проблемі Грибовицького звалища, голова Львівської облдержадміністрації Віктор Шемчук.

Він ущент розгромив головне «алібі» міського голови Львова Андрія Садового, яким той пояснює неможливість уже зараз закрити найбільший в області смітник, – відсутність землі для створення нового полігону. Як розповів Віктор Шемчук, лише цього року ЛОДА передала в мерію перелік із семи ділянок в межах області, які придатні для складування відходів.

У коментарі журналістам «Народного контролю» Андрій Садовий пояснив: мовляв, сам перелік – це дрібничка, потрібна згода місцевих громад на не вельми приємне сусідство із величезним смітником чи сміттєпереробним заводом. Його слова у студії підтвердив Сергій Кіраль, начальник управління зовнішньоекономічних відносин та інвестицій департаменту економічної політики ЛМР, заступник директора департаменту. Він заявив: щодо всіх ділянок вони отримали відмови від громад.

Зате іншою інформацією володіє Віктор Шемчук.
«Я також цікавився тим питанням – і з’ясував, що із семи запропонованих ділянок лише щодо однієї маємо відмову громад семи сіл у Миколаївському районі. Тут розглядали варіант наділу, який раніше використовувало підприємство «Сірка», – зазначив голова облдержадміністрації. – Усі інші ділянки – актуальні, вони придатні для використання під сміттєзвалище. Ми надали перелік земельних площ, але не можемо замість міста вирішити всі питання».
Понад те, лише під кінець програми Сергій Кіраль визнав наявність пропозиції від Жовківської районної адміністрації – надати землю під вивіз відходів біля села Надичі. Про це районний голова відкрито говорив під час однієї із нещодавніх сесій ЛМР, його заява була розтиражована у ЗМІ.

«Так, справді існує жовківський варіант, будемо його вивчати», – зрештою здався Сергій Кіраль.
Ще один цікавий момент: у ЛМР навіть не розглядають спосіб вирішення проблеми львівського сміття безпосередньо в самому місті. Кажуть, щільність Львова настільки велика, що знайти ділянку необхідної площі і при цьому дотриматися всіх санітарних норм для будівництва сміттєпереробного заводу, – неможливо.

«Це неправда! У місті є щонайменше три земельні наділи, придатні для реалізації такого проекту», – парирував позицію міського виконкому секретар ЛМР Василь Павлюк.

«У Відні сміттєпереробний завод розташований у центрі міста. І зараз це одна з його цікавинок, адже австрійці звели дуже гарну будівлю», – розповів Віктор Шемчук.

Врешті ситуацію резюмував Сергій Естремський, директор нещодавно відкритого у Рівному сміттєпереробного заводу. Власне, німецькі інвестори, які запропонували та реалізували цей проект, розглядали і варіант Львова. Але у львівській мерії, звісно ж, «не знайшли» землі. У Рівному міська влада повелася зовсім інакше.

«Противників будівництва заводу у Рівному вистачало, – пояснив Сергій Естремський. – Але мер зайняв принципову позицію: завод має бути! Він відвіз головних опонентів на екскурсію у Німеччину, аби показати, як такі підприємства працюють у Європі. Після цього всі дискусії стихли».

Отож, було б бажання – і земля одразу знайшлася б!

«У мене враження, яке все більше стає переконанням, що місто просто не зацікавлене у вирішенні проблеми Грибовицького сміттєзвалища, – констатував автор та ведучий програми «Народний контроль» Дмитро Добродомов. – Пан Естремський сказав важливу річ: у Рівному була принципова позиція та воля міського голови! У львівської влади цього нема. Я пропоную чиновникам схаменутися і перестати дурити людей, шукаючи виправдання своїй бездіяльності. Інакше народ може збунтуватися. Принаймні мешканці Грибовичів уже не раз вдавалися до перекриття дороги до звалища. Вдаватимуться до цього і надалі і, зрештою, можуть не поступитися. На Львів у такому випадку чекатиме сміттєвий колапс, екологічне лихо! Що тоді говоритимуть міський голова та його заступники громаді?!»

 

Детальніше:  http://zik.ua/ua/news/2013/08/08/423487

0
Знаходиться в: Новини Львівщина, Новини Миколаївщина

Інші новини з Березини :

Новини партнерів:
Loading...   Новини cпорту:Сайт села Березина | Миколаївський район Львівська область © 2008 - 2017
При використанні матеріалів гіперпосилання на http://www.berezyna.inf.ua/ обов'язкове!
За достовірність інформації, яку розміщено на сайті, відповідальність несе її автор. Відповідальність за зміст рекламної інформації несе рекламодавець.
| RSS ATOM | RSS FEED | RSS2.0 |