Яку трубу вибрати для водопостачання

При монтажі системи водопостачання «з нуля»чи її капітальному ремонту в першу чергу вилізає проблема вибору труб. Сучасний ринок, з одного боку, радує достатком, з іншого – змушує серйозно задуматися, яку трубу вибрати для водопостачання власного затишного гніздечка. Проаналізуємо, які ж види водопровідних труб існують, і які з них претендують на звання найкращих для водопроводу. Зазвичай, асортимент в різних регіонах не дуже відрізняється, на полицях сантехнічних або будівельних супермаркетів можна побачити такі види труб для водопостачання:

  • сталеві;
  • мідні труби;
  • металопластикові;
  • пластикові.

Не можна однозначно сказати, що якийсь із видів поганий, а якийсь хороший, все залежить від конкретної ситуації, умов експлуатації, температурного режиму, в якому передбачається використовувати трубу і т.д.

Ще недавно сталеві труби найчастіше використовували для монтажу водопроводу. Матеріал цей відносять до відносно дешевих, до того ж, в будь-якому магазині є великий вибір сумісної арматури. До безперечних його плюсів відносять міцність: вони чудово витримують і високий тиск, і високу температуру, але для побутового водопроводу ці переваги не найактуальніші. Основний недолік водопроводу із сталевих труб – дорогий і складний монтаж.  Крім того, металеві труби покриваються конденсатом і ржавіють.  Монтаж їх досить трудомісткий, за допомогою зварювання або різьбових з’єднань, вимагає спеціальних навичок і устаткування, скрутний для самостійного виконання. Втім, при якісно виконаній роботі, прослужить такий водопровід до 50 років, так що шанувальників у нього вистачає.

Якісний і естетично красивий водопровід можна спорудити, використовуючи мідні труби для водопостачання. Мідь коштує дорого, виглядає чудово, служить довго. Система з мідних труб буде без проблем функціонувати до 70 років. Не деформується, відрізняється стійкістю до різних температурних режимів. Водопровід з мідних труб виглядає чудово, але влетить власникові в копієчку Крім того, мідь має корисні для людини властивості. При взаємодії з хлором, якого в нашій воді міститься досить багато, вона не утворює шкідливих сполук.
Легкі, зручні в роботі металопластикові труби вже давно числяться серед лідерів. Тришарова конструкція, що складається з металевого каркаса, цільного, перфорованого або спіралеподібного, покритого з двох сторін пластиком, блискуче витримує і гідроудари, і температуру до +75 ° С. Термін служби складає до 35 років, погодьтеся, немало. З’єднують ці труби за допомогою фітингів. Операція не надто складна, але вимагає певних навиків.

Пластикові труби – одні з найпопулярніших, при монтажі внутрішнього та зовнішнього водопроводу. Вони увібрали в себе практично всі достоїнства конкурентів: міцні, дешеві, довговічні, не схильні до корозії, система, виконана з них, виглядає акуратно. Їх легко з’єднують навіть непрофесіонали, за допомогою паяльника або спеціального клею і фітингів. Такий водопровід можна безбоязно заховати в стіну, одержувані стики герметичні і надійні.

«Пластикові» – це загальна назва для цілого ряду труб, які все ж таки дещо відрізняються за своїми характеристиками:
Поліетиленові труби – еластичні і міцні, не лопаються при замерзанні води, мають низьку теплопровідність, з’єднуються за допомогою пайки. Труби з поліетилену низького тиску витримують температуру всього від 0 до + 40 ° С, а із зшитого поліетилену, більш стійкі, можна застосовувати при монтажі систем і холодного, і гарячого водопостачання. Труба полиэтиленовая водопроводная купить.

Труби ПВХ – один з найбільш недорогих і практичних матеріалів, використовують і під холодну, і під гарячу воду, монтують з них системи опалення. Найжорсткіші полімерні труби з’єднують за допомогою фітингів і спеціального клею. Поліпропіленові труби мають найширшу сферу застосування, тому є найбільш затребуваними. За багатьма параметрами схожі на труби із зшитого поліетилену, але більш дешеві. З’єднуються досить просто, за допомогою муфтової і стикового пайки.

0
Знаходиться в: Цікаво знати

Інші новини з Березини :

Новини партнерів:
Loading...   Новини cпорту:Сайт села Березина | Миколаївський район Львівська область © 2008 - 2017
При використанні матеріалів гіперпосилання на http://www.berezyna.inf.ua/ обов'язкове!
За достовірність інформації, яку розміщено на сайті, відповідальність несе її автор. Відповідальність за зміст рекламної інформації несе рекламодавець.
| RSS ATOM | RSS FEED | RSS2.0 |