Як вибрати телевізор?

Сьогодні вибрати телевізор не зовсім проста справа, адже виробники для збільшення продажів вводять все нові розробки й свої моделі.Сучасні телеприймачі перетворилися з пристрою для перегляду телепередач в домашній медіацентр. Нові системи Smart TV, 3D, 4К, HDR, Ultra HD, Curved екрани і інші терміни просто ускладнюють вибір, так як вибрати телевізор для дому? На що звернути увагу, а що з параметрів можна пропустити? Розглянемо основні моменти при виборі телеприймача під час покупки.

Екран

Тут вибір стоїть між LED і  OLED телевізорами.

LED – означає підсвічування матриці від світлодіодів. Це ті ж LCD телевізори, тільки підсвічування інше. На початку 2017  LED апарати займають основне місце на ринку. Для поліпшення характеристик підсвічування виробники вводять нові розробки, такі як GB-r LED, RB-G LED, квантові точки.

OLED – телеприймачі з екраном на органічних світлодіодах. Фахівцями визнається, що якість зображення є накращою серед сучасних апаратів. По колірному охопленню, рівню чорного, контрастності OLED показують кращі результати. Такі екрани мають тільки флагманські моделі з високою ціною і якщо вибрати такий телевізор, то потрібно бути готовими заплатити від 2000 $. У 2015 році дисплеї OLED випускала тільки фірма LG, як для себе, так і для інших. Решта компаній поки повільно впроваджують цю технологію.

Діагональ екрану

Як вибрати телевізор за розміром діагоналі. Наприклад, в спальню або на кухню можна взяти модель з діагоналлю близько 32 дюймів. А в вітальню вже можна придбати модель з діагоналлю близько 40-50 дюймів. А ось для обладнання домашнього кінотеатру краще брати телевізор з діагоналлю від 50 дюймів.

Розширення екрану

Ultra HD (4К) – нове розширення екранів 3840х2160. Якщо при Full HD використовується близько 2 мільйонів пікселів, то в Ultra HD вже 8 мільйонів пікселів. У світі поки мало контенту в такому дозволі, але телеприймачі оснащені перетворювачами звичайного сигналу будь-якого дозволу в надвисокий (UHD Upscaling). Є інтернет сервіси, які транслюють контент 4К, ще випускаються Blu-ray програвачі понад високого розширення 4К.
Full HD (1080p) – кількість пікселів 1920х1080. Є багато контенту з такимрозширенням і на різних носіях. На початку 2017  це розширення використовується в бюджетних моделях всіх виробників.
HD Ready (720p) – кількість точок дисплея 1280х720 (пікселі). Така якість відео може забезпечити цифрове телебачення, DVD-програвачі. Зараз використовується тільки в моделях з діагоналлю менше 32 дюймів.

Частота оновлення кадрів

У специфікації або на ціннику ця величина позначається буквами «Гц». Ці Герци показують кадрову частоту , по-іншому частоту оновлення кадрів, кадрову розгортку. У різних фірм цей параметр називається по різному “Clear Motion Rate”, “TruMotion”, MotionFlow, “SPS” і ін. І часто виробники підміняють поняття кадрової частоти просто поліпшенням відображення руху на екрані, так що ці значення можуть досягати тисяч Гц.

Збільшувати частоту зміни кадрів намагаються для згладжування зображення при високій швидкості зміни сюжету, наприклад, спортивні змагання, комп’ютерні ігри. А ось фільми часто йдуть з частотою 24 Гц, і на телевізорі так само краще дивитися фільм саме з цією частотою або кратної 24. Включення алгоритмів поліпшення руху на відео може в фільмах привести до небажаних ефектів. Кожен користувач сам вирішує чи користуватися ними.

У цьому параметрі багато є реклами і не завжди на практиці ви отримаєте заявлений результат, тому при покупці не потрібно гнатися за великою кількістю герц в телевізорі.

Smart TV

Smart TV йде окремим набором і ніяк не впливає на якість зображення. Потрібен смарт тв для того щоб телевізор  міг підключитися до домашньої внутрішньої мережі по Ethernet і для використання інтернет сервісів для перегляду фільмів. Є ще багато інших функцій, але ці основні.

Для нормальної роботи смарт тв у вас вдома має бути інтернет зі швидкістю не менше 5 Мбіт / сек. Таку швидкість можуть забезпечити провайдери по провідному з’єднанню. Для підключення до інтернету біля телевізора може бути вхід Ethernet для підключення кабелю або модуль Wi-Fi для бездротового підключення до вашого роутеру.

Для роботи смарт тв в телевізорах використовується операційна система, саме вона відповідає за швидкість роботи, інтерфейс, зручність. Фірми використовують різні ОС, тому в характеристиках телеприймача можна побачити використовувану версію операційної системи. наприклад:

Android TV (для Philips і Sony)
WebOS (для LG)
Tizen (для Samsung)
Firefox (для Panasonic)

Телевізори із Смарт ТВ є на сайті https://xiaomi-buy.com.ua/.

3D

Можливість відображати об’ємне зображення позначається в назві як “3D”. Ця функція йде як додаткова, адже всі 3D телевізори можуть відтворювати і 2D контент. Сьогодні різними фірмами використовується або активна або пасивна технологія 3D. Обидві ці технології вимагають використання спеціальних окулярів в своїй роботі. У кожної технології є свої переваги і недоліки.

Популярність функції перегляду об’ємного зображення падає, не всі покупці, які придбали телевізор 3D, регулярно користуються цією функцією. З 2016 фірми Samsung і Philips зовсім відмовилися від 3D. Інші виробники скоротили кількість моделей з 3D.

 

0
Знаходиться в: Цікаво знати

Інші новини з Березини :

Новини партнерів:
Loading...

Додати коментар+ 4 = одинадцять

Додати   Новини cпорту:Сайт села Березина | Миколаївський район Львівська область © 2008 - 2017
При використанні матеріалів гіперпосилання на http://www.berezyna.inf.ua/ обов'язкове!
За достовірність інформації, яку розміщено на сайті, відповідальність несе її автор. Відповідальність за зміст рекламної інформації несе рекламодавець.
| RSS ATOM | RSS FEED | RSS2.0 |