Як правильно підібрати диски для авто

Диски поділяються на дві великі групи: сталеві і зроблені з легких сплавів.
Сталеві диски, точніше, їх частини, штампують з листа, а потім ці частини з’єднують зварюванням. Виходить гранично дешево і достатньо якісно – саме тому переважна більшість автомобілів на заводському конвеєрі оснащують сталевими. До їх переваг можна віднести досить високу міцність і можливість відновлення навіть у випадку дуже сильної вмятини. Основні недоліки: велика маса, невисока точність виготовлення (а значить, можливі проблеми з балансуванням) і застарілий дизайн. Тому, при відповіді на питання «Як правильно підбирають диски?», звичайно штамповані вироби не заслуговують уваги.

Легкосплавні диски за багатьма властивостями краще сталевих. Вони допускають будь-які варіації з дизайном, мають високу точність виготовлення, прекрасно відводять тепло від гальмівного вузла, але, головне, – вони легкі (чим легші диски, тим меншеа загальна маса безпружинних частин автомобіля, а значить, тим краще). Це загальні переваги. Більш точно судити про їх плюси і мінуси можна, лише враховуючи, яким способом і з якого саме сплаву вони зроблені, – тут багато нюансів, колесо колесу нерівне.

При виборі диска впершу чергу слід вибрати потрібний для вашого автомобіля діаметер тавиліт диска. При виборі литих дисків потрібно вибрати абсолютно точно також і  діаметр центрів кріпильних отворів (діаметр ділильної окружності, PCD) і кількість цих отворів. Литі диски http://krainashin.com/wheels/steel-wheels/all з маркуванням PCD, відмінним від прописаної в керівництві по експлуатації вашої машини, неможливо буде встановити. Зверніть увагу на болти, якими литий диск буде кріпитися до колеса. «Рідні» диски, як правило, продаються вже в комплекті з болтами, проте можуть виявитися занадто дорогими або Ви не знайдете відповідної по дизайну моделі. Занадто короткі болти – це недостатньо надійне кріплення колеса, занадто довгі можуть при обертанні колеса чіпляти нерухомі частини. Латинською літерою DIA позначається діаметр центрального отвору диска, отвори під маточину. Зрозуміло, що литий диск з отвором, діаметр якого менше, ніж діаметр маточини, встановити неможливо. А ось для противоположенной ситуації існують перехідні кільця (центрувальні кільця), які часто продаються в комплекті з диском. Багато виробників випускають литі диски зі свідомо великим діаметром центрального отвору, для того щоб ці диски можна було встановлювати на різні марки автомобілів.

Останній параметр, на який варто звернути увагу – це ширина обода (посадкова ширина) литого диска (вимірюється в дюймах). Цей параметр має значення, якщо Ви підбираєте диск під уже наявні шини. Тут точність дуже важлива, так як при використанні занадто вузьких або занадто широких дисків порушується геометрія плями контакту шини з дорогою і, відповідно, – їздові характеристики шини.

 

0
Знаходиться в: Цікаво знати

Інші новини з Березини :

Новини партнерів:
Loading...

Додати коментар− чотири = 1

Додати   Новини cпорту:Сайт села Березина | Миколаївський район Львівська область © 2008 - 2017
При використанні матеріалів гіперпосилання на http://www.berezyna.inf.ua/ обов'язкове!
За достовірність інформації, яку розміщено на сайті, відповідальність несе її автор. Відповідальність за зміст рекламної інформації несе рекламодавець.
| RSS ATOM | RSS FEED | RSS2.0 |