XXVI сесія Миколаївської районної ради

6 червня відбулася XXVI сесія Миколаївської районної ради шостого демократичного скликання.

Традиційна «розминка» перед розглядом питань порядку денного  стосувалась, найперше, стану доріг.

Депутат Зіновій Горин озвучив запит від жителів сіл Берездівців, Горішного, Гранок-Кутів щодо «забутої Богом» дороги Берездівці-Юшківці, що веде в Жидачівський район, на якій не проводився ремонт уже 5 років. Ця тема особливо болюча для жителів вулиці Бориницької села Берездівці, де відстань від житлових будинків до дороги складає 2-3 м і внаслідок незадовільного стану дороги та потоку великоваговового транспорту будівлі не витримують вібрацій і руйнуються. Депутат Михайло Кондур мав аналогічний  запит стосовно жахливого стану центральної дороги Дрогобич-Жидачів, яка проходить через села Пісочну і Черницю. Акцентував і на аварійності моста,  прокладеного через річку Черничку. Депутата Мар’яну Івах турбує  впорядкування путівця у Підгірцях, а саме встановлення натяжних тросів на бруси  при повороті в село, оскільки ця ділянка знаходиться над обривом. Депутат Михайло Галущак оголосив звернення до міськради щодо стічного каналу по вул. Болоні, який 2 роки тому вирили і не повністю впорядкували.  Депутат Іван Андрійчик  озвучив заклик партії  «Народний рух України» об’єднати всі демократичні сили  і боротися проти дій теперішньої влади. Озвучено запит депутата  Богдана Звозди  стосовно надання автобусного транспорту на 14 липня в село Сприня Самбірського району з нагоди святкування  69-ої річниці УГВР.

 

 

Ольга Жила разом із депутатами вітали журналістів із професійним святом.  А ще  голова районної ради подякувала депутатам- спортсменам за  участь у спартакіаді і за зайняте загальнокомандне почесне  підсумкове 2 місце в області. Кубок вручила учаснику змагань і голові постійної комісії з питань молоді, спорту, культури і туризму Юрію Шипову.

Першим пунктом порядку денного розглянуто готовність автомобільних доріг комунальної і державної форм власності до експлуатації в безпечному для руху стані в 2013 році. Доповідач Олег Бінас, в.о. начальника філії «Миколаївський райавтодор»,  інформував про ті дороги, які відремонтовані за період січень-квітень нинішнього року, а самез асфальтованим покриттям  Рудники-Дрогобич по території району, спрофільовано дороги гравійні  Держів-Острів, Пісочна-Держів, Миколаїв-Хоросно, Криниця-Більче та ін. Представник Служби автомобільних доріг у Львівській області Юрій Яблонський бідкався, що однією з причин, чому дороги в такому в незадовільному стані, є рух великовагового транспорту. Служба автомобільних доріг намагається якось впливати на підприємців, які займаються перевезенням вантажів, що перевищують нормативи більше, ніж 40 т. Однак вона не в силі  зупиняти чи блокувати ці машини, такі повноваження мають працівники ДАІ. Запитання мали депутати Василь Шимко,  Ігор Дяків,Ігор Мартинюк, Зіновій Горін, МихайлоАдам,Тарас Шаран, Ігор Проців. Петро Боровець, перший заступник голови райдержадміністрації, інформував щодо комунальних доріг. Зокрема зазначив, що з державного бюджету місцевим передбачено сума в розмірі 2 млн. 8 тис. 300 грн. З них вже 558 тис. 400 грн. передано на сільські ради, які підписали угоди на виконання поточних і капітальних ремонтів доріг. Співдоповідач – депутат Адріян Пришляк наголосив, що в Миколаєві дороги небезпечні та непридані для експлуатації.

Про стан законності, боротьби із злочинністю та охорони громадського порядку  доповідав Віталій Фецинець, начальник Миколаївського районного відділу ГУМВС України у Львівській області. Ігор Бризіцький, Миколаївський міжрайонний прокурор, відзначив, що наш район у понятті криміногенності має позитивну тенденцію. Зазначив, що суттєвою проблемою і причиною вчинення кримінальних правопорушень є наркоманія та неправомірні дії в алкогольному стані.

Про забезпечення умов для вивчення в загальноосвітніх навчальних закладах достовірної української історії доповідав Ярослав Папуга, заступник голови постійної комісії районної ради з питань регламенту, депутатської етики і дотримання законності. Як поінформував доповідач, підручники з історії України, які вийшли друком останніми роками для 5,10, 11 класів і рекомендовані  для  навчання,  негативно і тенденційно висвітлюють події.  Сесія рекомендувала  управлінню освіти Миколаївської РДА   відповідні заходи.

Сесія схвалила звернення «Про українсько-польські стосунки в 30-40 роках 20 століття та річницю Волинських подій» (доповідач Ярослав Папуга).

Про затвердження галузевих соціально-економічних та культурних програм доповідала Наталія Адам, державний адміністратор райдержадміністрації. Галина Павлюк, перший заступник начальника Миколаївської МДПІ, інформувала про поліпшення сервісу платників податків.

Сесія надала погодження ПАТ «Миколаївцемент»  на заходи щодо зменшення викидів забруднюючих речовин  в атмосферне повітря на 2013-2015 роки (доповідач Володимир Ференц, інженер з навколишнього середовища, керівник санітарної лабораторії).

Затверджено порядок використання коштів, що надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництв; нормативну грошову оцінку земельної ділянки Миколаївської районної спілки споживчих товариств (доповів Володимир Каліновський, голова постійної комісії районної ради  з питань земельних відносин і використання природних ресурсів).

Прийнято рішення про передачу  визначеного майна в комунальну  власність територіальної громади Колодрубів; встановлено розмір орендної плати управлінню Держземагенства у районі; доповнено перелік нерухомого майна спільної власності територіальних громад району, яке в 2013 році може бути надано в оренду; надано обласному комунальному закладу «Психіатрична лікарня Миколаївського району» дозвіл виступати орендодавцем майна спільної власності  територіальних громад району (доповідав  Олег Ясеницький, заступник голови районної ради).

Сесією схвалено звіт про виконання районного бюджету Миколаївського району  за I квартал 2013 року; внесено зміни до показників районного бюджету Миколаївського району на 2013 рік; затверджено окремі   розпорядження голови районної державної адміністрації(доповіла Зоряна Москалюк,начальник фінансового управління РДА).

Депутати підтримали методичні рекомендації щодо порядку створення та здійснення легалізації органів самоорганізації населення у Миколаївському районі (доповідач Мар’яна Івах, голова постійної комісії районної ради з питань регламенту, депутатської етики і дотримання законності). Розгляд інших питань, внесених до порядку денного, перенесено на друге пленарне засідання.

Василина Васильків

0
Знаходиться в: Новини Миколаївщина

Інші новини з Березини :

Новини партнерів:
Loading...

Додати коментар2 + чотири =

Додати   Новини cпорту:Сайт села Березина | Миколаївський район Львівська область © 2008 - 2017
При використанні матеріалів гіперпосилання на http://www.berezyna.inf.ua/ обов'язкове!
За достовірність інформації, яку розміщено на сайті, відповідальність несе її автор. Відповідальність за зміст рекламної інформації несе рекламодавець.
| RSS ATOM | RSS FEED | RSS2.0 |