Вшанували пам’ять Василя Кіндрацького

2 липня у Львівській філармонії відбувся вечір пам’яті Василя Кіндрацького.

Фото: Львівська ОУН/Facebook

Вечір пам’яті розпочався декламуванням віршів, після чого голова Миколаївської РДА Ярослав Папуга сказав кілька теплих слів про загиблого, його оптимізм та велике бажання допомагати людям, а на завершення додав: «Ми всі будемо пам’ятати Василя, і його справа не пропаде даремно».

Народно-хорова капела Миколаївського міського Палацу культури виконала кілька пісень на вірші Тараса Шевченка та українську повстанську прощальну пісню «Забудь мене, моя матусю» в пам’ять про земляка.

Українська піаністка, волонтер та близький друг Василя Кіндрацького Людмила Чичук поділилася своїми спогадами та переповіла присутнім у залі декілька розмов з загиблим по телефону, зокрема й останню: «Я чула як щось шумить у трубці і запитала: «Що то таке шумить, Василю, то вітер?». А він трохи збентежився і розгубився, але потім сказав: «Так-так, то вітер. Я просто стою в такому місці». Вже пізніше я дізналася, що то їх обстрілювали».

Піаністка виконала улюблений музичний твір Кіндрацького шопенівський Вальс (до-діез мінор) і прочитала вірш Ліни Костенко «Альтернатива барикад».

«Я не можу говорити про нього в минулому часі», – поділився з присутніми своїми переживаннями письменник, заступник командира батальйону «ОУН» Борис Гуменюк.
Невідомий боєць розповів про спільну знайому з Василем Кіндрацьким, дівчину років 23, яка наступила на міну і втратила обидві ноги, після чого запитав у присутніх: «За що загинув Кіндрат? За що відірвало дівчинці ноги?».

Емоційна історія стала своєрідною передмовою для того, аби закликати громадськість не забувати своїх героїв і чинити на благо країни, щоб жертви захисників не пропали намарне.

Також у вечорі пам’яті брала участь актриса драматичного театру і кіно Оксана Ковч, яка виконала уривок з драми Лесі українки «Лісова пісня».

Ансамбль Франкового університету «Черемош», старостою якого був Василь Кіндрацький, заспівав побратиму на прощання його улюблену пісню про матір, а замість хвилини мовчання, за давнім звичаєм колективу, прозвучала українська народна лемківська пісня «Ой, верше мій, верше».

А  3 липня 2015  вечір пам’яті  Василя Кіндрацького Герої Не Вмирають відбувся  в міському Палаці культури  Миколаєва.

 

Джерело: http://zik.ua/https://www.facebook.com/m.halushchak

0
Знаходиться в: Новини Львівщина, Новини Миколаївщина

Інші новини з Березини :

Новини партнерів:
Loading...   Новини cпорту:Сайт села Березина | Миколаївський район Львівська область © 2008 - 2017
При використанні матеріалів гіперпосилання на http://www.berezyna.inf.ua/ обов'язкове!
За достовірність інформації, яку розміщено на сайті, відповідальність несе її автор. Відповідальність за зміст рекламної інформації несе рекламодавець.
| RSS ATOM | RSS FEED | RSS2.0 |