У “Струмку”

Березинський дошкільний навчальний заклад відкритий у 1985 році як відомчий садок   10 тодішнього Роздільського ВО «Сірка», із набуттям Березиною статусу окремої самоврядної  одиниці  та відновленням сільської  ради у квітні 1991 року дитсадок став сільським. Спочатку називався «Струмочок», а з 2010 року«Струмок». Нині тут є шість груп: дві старших, середня, дві  молодших,   раннього віку (ясельна), у яких виховуються діти із Березини, Роздолу, Крупська, Київця, Верина. У двоповерховій будівлі є ще резервні кімнати, частину яких займають під кабінети    працівники сільської  ради.

Найнагальнішою про­блемою сьогодення уста­нови є необхідність переобладнання системи опалення, а саме: винесення труб із підвалів, щоби не було втрат. «Якщо цього не зробити, то наступний  опалювальний сезон буде дуже і дуже важким»,  зауважує завідуюча Ліда ГОВДУН. Сільська рада уже виділила кошти на виготовлення відповідної проектно-кошторисної документації. А логічне за­вершення потребує ще чимало коштів. I розрубати цей гордіїв вузол не­просто. Та хто стукає, тому відчиняють. Із сподіваннями на допомогу звернулися до районного керівництва. За словами сільського голови Олега Лавра, брак фінансування змушує робити усе поетапно. Власне, перші кроки для покращення обігріву установи уже є: модернізовані котельня, замінені вікна і двері у групових кімнатах, цьогоріч на черзі – коридор і спортзал (кошти на це передбачені, очікують лише сприятливої погоди). Але цього замало…

Ліда Говдун працює у дитячому садку із 1986 року, одинадцятий рік очолює  колектив дитсадка.  Пригадує:  на початках тут функціонували 12 груп. Був період, коли діяли класи шестирічок, із якими займалися  вчителі, і вихователі. Тоді навіть  дітей із Крупська довозили колгоспним автобусом. У кризові 90-ті роки, славу  Богу, установу зберегли, хоч задіяними залишилися лише дві групи. Батьки сиділи  без роботи і зарплат, не могли оплатити відвідування  малечі. Дійшли до того, що вихователі ходили і агітували батьків віддавати дошкільнят у садок. Потім ситуація змінилася. Відкрили третю трупу, у 2005-му, 2007-му і 2010-му – ще три.

«Маємо сильне методичне забезпечення,  матеріальну базу, – розповідає  Ліда Богданівна». – є і новий посуд, гаряче і холодне водопостачання. Багато дидактичних посібників вихователі виготовляють самі. Педколектив (13 працівників) творчий, а весь персонал налічує  31 особу. Зараз  увесь навчальний процес присвячений народній іграшці.

Тому заклик «Зроби іграшку своїми руками»   є дієвим, практично, упродовж навчального року. Восени на базі установи відбувся тематичний семі­нар, який провела Люба Коцар. Був майстер-клас: вчили з гілочок і паперу виготовляти картини. Дня­ми у «Струмку» має відбутися майстер-клас із виготовлення ляльки-мотанки. Вихователь Богдана Борисовська була на курсах та освоїла ремесло, відтак виявила ініціативу навчити колег, батьків і дітей. Планується також виставка яворівської, косовської  та    опішнянської  іграшки, (з якими усі дошкільнята,      окрім груп раннього віку,      дуже добре ознайомлені.  А      ось під час розваги на Стрітення малеча познайомилася із традиційними       атрибутами цього свята -свічками, якими закли­кали весну».

Пишається Ліда Богданівна і відповідальністю своїх педагогів. Пригадує, що якось навіть у чистий четвер вихователь Богдана Борисовська, у якої своїх шестеро дітей, давала відкрите заняття під назвою «Прощення» з оригінальним ігровим

момен­том,коли діти садили зернятка, із якого виросло «дерево добрих справ». А загалом, каже, у колективі багато хороших і творчих вихователів, які шукають до дітей диференційований підхід.

Із захопленням говорить завідувачка про співпрацю із батьками. Хвалить їх за активність, допомогу у вирішенні проблем. Під час підготовки до свят чи за­нять виготовляють творчі роботи  із своїми дітьми вдома. Відтак, уже традиційною стала осіння вис­тавка виробів із природно­го матеріалу. Навесні малюють писанки, якими вихователі і  вихованці  прикрашають дерева на території дошкільної установи і роблять  їх великодніми. Мають і різдвяні  дерева із саморобними прикрасами. А під час цьогорічних новорічно-різдвяних святкувань вразили батьки обох старших груп «Колосок» і «Сонечко»: одні відтворили надзвичайної  цікаві сценки,  а інші – обряд Свя­тої  вечері. До виступу готувалися, збираючись на репетиції у дитячій установі. «Тішить і  те, – продовжує керівник, – що   у нас майже стовідсоткове відвідування батьківських зборів. Якщо виникають проблеми, вирішуємо їх спільно.

Скажімо, не виходило набрати дві ясельні групи, то на зборах, хто ще   міг  рік   почекати, відмовлялися самі. Батьки допомагають і під час осінньої та весняної толок.

І з останніх новин  25 лютого у старшій групі «Ко­лосок» пройшло тематичне заняття до дня народження Лесі Українки, яке провела вихователь Люба Коцар. Днями друга старша група «Сонечко» під керівництвом вихователя Галини Садової дала Шевченкове свято. До речі, у ньому теж були задіяні  батьки, які напередодні малювали удома із своїми чадами роботи до творів Шевченка.Відрадно, що активними учасниками є не лише матусі, а й татусі».

…Жваво живе «Струмок».

Анна Микитин газета “Громада” 

0
Знаходиться в: З історії села, Новини Березина, Топ Новини

Інші новини з Березини :

Новини партнерів:
Loading...

Додати коментар2 − один =

Додати   Новини cпорту:Сайт села Березина | Миколаївський район Львівська область © 2008 - 2017
При використанні матеріалів гіперпосилання на http://www.berezyna.inf.ua/ обов'язкове!
За достовірність інформації, яку розміщено на сайті, відповідальність несе її автор. Відповідальність за зміст рекламної інформації несе рекламодавець.
| RSS ATOM | RSS FEED | RSS2.0 |