У Стільську показували вертеп предків – ляльковий

Започаткували фестиваль Йорданські богослужіння у місцевому храмі, який велично здіймається над селом. Помолившись, жителі Стільська, Дуброви, Ілова, Малої і Великої Волі, Тростянця, а також гості з Миколаєва, Львова, Івано-Франківська подалися у мальовничу тутешню оазу – «Бехові стави». Після освячення води в них оздоровлювальну крижану купіль із задоволенням приймали десятки людей – молоді хлопці і пенсіонери, жінки різного віку, діти, прості селяни і начальники. В ополонці кореспондент «Високого Замку» угледів голову райдержадміністрації Василя Кіндрацького, головного лікаря району Богдана Чечотку, студента-міжнародника Остапа Панчишина і його матір, продавця Степана Білінського, фотохудожника Ігоря Гнатіва, педагога Остапа Чорного, приватних підприємців, працівників цементного заводу. А ще – настоятеля храму Різдва Пресвятої Богородиці зі села Сокільників, що під Львовом, 44-річного отця Володимира. На Йорданські свята він пірнає у річку вже вдруге.

– Чи не боюся застудитися? – перепитує священик. – Ні! З вірою нічого не страшно. Нинішнє дійство – це не звичне «моржування», не просто фізичне загартування тіла, а очищення, духовне зцілення людини.

А далі святкування перенеслося у переповнений Народний дім Стільська. Протягом кількох годин тут відбувалися вертепні фестини, в яких взяли участь дорослі, дитячі аматорські гурти. У залі панувала така піднесена енергетика, що невдовзі у неопалюваному приміщенні стало гаряче. «Родзинкою» фестин став виступ автентичного лялькового вертепу, який підготував сільський ансамбль «Рушничок». За словами відомої поетеси, етнографа, педагога Марії Чумарної, з такими вертепами ходили колись на Різдво наші предки, і доцільно було б повернутися до цієї традиції.

Усіх учасників «Стольної коляди» при в’їзді у село зустрічали вдягнуті у народні строї миколаївські волонтери-пластуни, пропонуючи вибрати собі одне з віршованих святкових віншувань від Марії Чумарної. Гості свята побачили бойовий гопак у виконанні львівської молоді, майстер-класи народних умільців, які виготовляють дивовижні вироби із соломи, колядували прямо посеред вулиць…

Різдвяна атмосфера витатиме над Стільськом ще довго – аж до наступних свят.

Джерело: http://wz.lviv.ua/

0
Знаходиться в: Новини Миколаївщина

Інші новини з Березини :

Новини партнерів:
Loading...

Додати коментар− чотири = 1

Додати   Новини cпорту:Сайт села Березина | Миколаївський район Львівська область © 2008 - 2017
При використанні матеріалів гіперпосилання на http://www.berezyna.inf.ua/ обов'язкове!
За достовірність інформації, яку розміщено на сайті, відповідальність несе її автор. Відповідальність за зміст рекламної інформації несе рекламодавець.
| RSS ATOM | RSS FEED | RSS2.0 |