У скорботі за Небесною сотнею

Днями в   шкільному актовому  залі сусіднього Крупська відбувся захід на який зібралося чимало не тільки учителів та учнів, але і пересічних жителів села.

фото http://www.mykolaiv.lviv.ua/

Школярі тримали розгорнутий національний прапор України і портрети хлопців та чоловіків із Небесної сотні, які привезла з Миколаєва педагог-організатор однієї із шкіл Наталія Лешковят. На сцені про трагізм символічно нагадував хрест із запалених лампадок. Почали із молитви «Царю небесний», яку провадили духівники місцевої парафії батько і син отці Василі Репіньовські. Вступне слово мав директор школи Роман Сколоздра. Священики відправили Панахиду. Виступили голова районної ради Ольга Жила і троє активістів Євромайдану. Зокрема, керівник Роздільського штабу національного спротиву Тарас Радик (батько двох дітей), тутешній житель Ігор Цапик (батько двох дітей), березинчанин Петро Марунчак (батько трьох дітей). Розповідь останнього до сліз розчулила не лише присутніх, а й самого промовця. Адже він був свідком такої події. Побратими винесли на Майдан тіло вбитого хлопця із розтрощеною головою. «Ні, це не мій син, – вперто твердила його мати. – У мого сина була голова!» – у розпачі голосила… Школярі читали тематичні вірші. Зокрема Роксолана Кучма читала про Майдан, а дочка вищезгаданого Ігора Цапика – Софія – батькову авторську поезію пам’яті Небесної сотні. На завершення усіх полеглих вшанували хвилиною мовчання, прозвучав своєрідний похоронний гімн Майдану «Плине кача…» і Державний Гімн України.

Опісля скорботною колоною, яку очолили школярі із розгорнутим синьо-жовтим полотнищем та портретами Небесної сотні, попрямували на місцевий цвинтар. Дорогою учасники сільського хору співали патріотичні пісні. На кладовищі біля фігури Матері Божої священики відслужили коротке заупокійне Богослужіння. Молитви і сльози не вщухали. А на знак нетлінності душ Небесної сотні біля фігури Богоматері і на братській могилі стрільців УПА залишилися горіти лампадки.

 

Анна Микитин, http://www.mykolaiv.lviv.ua/

0
Знаходиться в: Новини Миколаївщина

Інші новини з Березини :

Новини партнерів:
Loading...

Коментарі

  1. саланг сказав:

    Еще не кончен бой…

Додати коментарвісім − 2 =

Додати   Новини cпорту:Сайт села Березина | Миколаївський район Львівська область © 2008 - 2017
При використанні матеріалів гіперпосилання на http://www.berezyna.inf.ua/ обов'язкове!
За достовірність інформації, яку розміщено на сайті, відповідальність несе її автор. Відповідальність за зміст рекламної інформації несе рекламодавець.
| RSS ATOM | RSS FEED | RSS2.0 |