У районі визначаються щодо сланцевого газу черга і за нами

У селах нашого району,  які знаходяться в межах так званої Олеської площі,  активно обговорюються  питання добування сланцевого газу.
Це   також стосується і нашого села. Як стало відомо,  на території Березини сланець залягає  в північно-східній частині села: у частині до  кільця і на території колишньої “Сірки”. Як повідомив сільський голова Олег Лавро село також має визначитися щодо цього питання.

У деяких населених пунктах нашого району громади  вже прийняли рішення не дозволити видобутку газу із сланцевих порід на їх території:

У Стільську проти

Як повідомив сільський голова Іван Мончак, минулого понеділка відбулася XIX позачергова сесія Стільської сільської ради, на якій, окрім інших пи­тань, обговорено ймовірну перспективу добування природного газу із сланцевих порід на території сільради.

В обговоренні взяла участь і голова рай­онної ради Ольга Жила. Зокрема, говорила про те, що для неї як для пересічної грома­дянки не зовсім зрозуміла технологія видо­бутку газу із сланцевих порід, а ще те, як будуть захоронюватися хімічні речовини, які додаватимуться до води. Незрозуміло і те, чи не призведе це до природних катаклізмів і сейсмічних розривів. Наголосила, що Захі­дна Європа взагалі заборонила видобуток цьо­го газу на своїх тери
торіях. Більше того, досі залишається невідомим і те, який це матиме вплив на нашу економіку… Іван Мончак зау­важив, що ті сільські території, де можливі поклади газу в сланцевих породах, розпайо­вані, і тому кожен із власників землі пови­нен приймати рішення індивідуально. А ще зазначив, що видобуток газу може безпово­ротно вплинути на екологію, знищити природу. Ще одна обставина, яка змушує задуматися над тим, чи варто дозволяти видобуток, є наявність на території сільради водо­заборів, які постачають воду в – Берездівці, Малехів і Новий Розділ. Активну участь в обговоренні вказаної проблеми взяли і Ярос­лав Гринців, Василь Корда, Ярослав Фацієвич, Галина Стегній та отець Степан Кос. Вислу­хавши усі за і проти, представники громади прийняла рішення не дозволяти розробки на території сільради відкриття родовища із видобутку сланцевого газу.
У Горішному опитують
Горішненська сільська рада, як повідомив війт Володимир Григлевич, проводить опитування стосовно того, хто із громадян «за», хто «проти», а хто «утримався» стосовно ймовірного видобутку газу із сланцевих порід.
Опитування проводять сільські депутати – кожен на своєму окрузі. Більшість обранців уже справилися із завданнями. Підсумковий звіт запланували зробити наступного тижня.
У Берездівцях обговорюють
…Відбулося засідання виконкому Берездівецької сільради, на якому вели мову про плюси і мінуси видобутку сланцевого газу.

За інформацією сільського голови Андрія Мелешка, більшість учасників засідання, яка цікавилася цим питанням, висловлювалася проти, оскільки ризики для територіальної громади вбачає набагато більшими, а позитиви майже нульовими. Остаточного рішення поки що не прийнято. Зараз обговорення продовжується. Більш-менш обізнані із цією темою сільські депутати і «виконкомівці» спілкуються із жителями, щоб донести максимум інформації. А підсумкове обговорення на сходах сіл Берездівців і Гранок-Кутів планують провести десь через тиждень.

У Красові ставляться  негативно
Питання імовірності видобутку газу у селі Поляна розглядалося на сесії Красівської сільської ради 19 лютого й окремо серед жителів села. Учасники обговорення негативно поставилися до можливого видобутку, оскільки невідомі екологічні наслідки такої діяльності. Місцеві жителі висловили думку, що видобуток газу може негативно вплинути на довкілля й погіршити умови їх життя.

За матеріалами гезети Громада,   Вікторія Ничта, Анна Микитин

0
Знаходиться в: Новини Березина, Топ Новини

Інші новини з Березини :

Новини партнерів:
Loading...

Коментарі

  1. Юрій сказав:

    Де поділася вода з криниць?хто тепер забезпечить села водою?як жити без води і хто за це відповідатиме?на гранках у криницях мало води або взагалі пропала вода.

  2. ivan сказав:

    А що нам з того буде?

Додати коментар+ 3 = одинадцять

Додати   Новини cпорту:Сайт села Березина | Миколаївський район Львівська область © 2008 - 2017
При використанні матеріалів гіперпосилання на http://www.berezyna.inf.ua/ обов'язкове!
За достовірність інформації, яку розміщено на сайті, відповідальність несе її автор. Відповідальність за зміст рекламної інформації несе рекламодавець.
| RSS ATOM | RSS FEED | RSS2.0 |