У Новому Роздолі відбувся ХІI з’їзд спільнот «Матері у молитві» Стрийської єпархії

12 серпня у Новороздільському храмі Різдва Пресвятої Богородиці відбувся ХІI з’їзд спільнот «Матері у молитві» Стрийської єпархії.

Щоб спільно помолитися та попросити у Господа ласк для своїх найрідніших, а також миру для України, на з’їзд прибули близько тисячі матерів з усіх деканатів єпархії. З цієї нагоди, до Нового Роздолу прибув і Преосвященний владика Тарас (Сеньків), єпарх Стрийський, який, після теплого, хлібосольного прийому, очолив Архиєрейську Божественну Літургію у співслужінні із парохом храму о. Миколою Міджаком духівником руху «Матері у молитві» Стрийської єпархії о. Мироном Гринишиним та ще майже десятком запрошених священослужителів.

Слід зауважити, що рух «Матері в молитві» розпочався в Англії у 1995 році. Дві жінки, Вероніка Вільямс та її братова Сандра, ведені Господом, вирішили в особливий спосіб молитися за своїх дітей. Під час молитви вони збагнули, що Ісус хоче, щоб усі матері поручили Йому опікуватися дітьми, віддали Йому свій материнський біль, щоб Він пролив Своє благословення на їхніх дітей. Згодом цей рух поширився по цілому світу і нині існує вже у 80 країнах світу.

В Україні перша спільнота руху виникла у 2000 році при Архікатедральному соборі святого Юра з благословення Любомира Гузара. І тепер такі спільноти є у всіх єпархіях УГКЦ.

У Стрийській єпархії першу спільноту «Матері в молитві» засновано 7 березня 2004 року при Катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці м. Стрий. На сьогодні у Стрийській єпархії діють понад 300 спільнот , які ставлять собі за мету регулярно молитися за своїх дітей, дітей парафії та всіх українських дітей. Крім того, вони проводять щорічні прощі по духовних місцях України, реколекції, з’їзди єпархіальних спільнот. Цьогорічний з`їзд, як вже зазначалося, відбувся у Новому Роздолі.

Під час Архиєрейської літургії, з нагоди ХІІ з`їзду спільнот «Матері у молитві» Стрийської єпархії, преосвященний владика Тарас Сеньків звернувся до присутніх матерів з проповіддю у якій, роздумуючи над словами Христа про те, що найбільшим у Царстві Небесному, є той, хто навернеться і станеться як дитина, зазначив: “Дійсність Божого Царства є зовсім іншою, від тої, яку витворюють люди на землі і для того, щоб увійти в Царство Боже, найважливішим критерієм є бути Божою дитиною, а щоб бути Божою дитиною, потрібно найперше знати, хто є нашим Отцем на небі, друге – слухати Його, і третє – довіряти Йому…”. У цьому контексті, єпископ закликав кожного з присутніх замислитися над глибиною і сутністю своєї віри. Адже “Віра – це абсолютне себевіддання правді і ту правду об’являє лише Господь Бог. Покликання людини вірити є вложене їй Богом при сотворенні, Тому людина завжди шукає Бога. На відміну від інших, християнство є релігією, де сам Бог шукає людину. Він перший приходить і об’являє себе людині. І в цьому об’явленні є покликання для людини від сотворення – бути образом і подобою Божою. Це наше покликання – бути подібними до Бога, бути такими як Він”.

На жаль, як зауважив єпископ сучасна людина, в образ Бога вкладає бодай крихту чогось свого. Саме тому, маємо кризу особистої, родинної і загальноцерковної віри, проявами якої є забобони, окультизм, корупція. Щоб цього не було – повинна бути молитва, яка «має формувати час нашого життя”, – наголосив Архиєрей.

На завершення проповіді владика Тарас закликав матерів перетворити власне життя на молитву: “ Проживайте своє життя у просторі віри, послушності Богові, віддзеркалюючи у своєму житті Божий образ і подобу. Христос покликав вас бути авангардом у церковній спільноті, у нашому народі, бути носіями найуспішнішої зброї, якою є молитва, бо це є наша відповідь Богові на слово, котре Він промовляє до нас. До тих пір, доки є ви, доки в Церкві є люди, які молятьтся і котрі молитву зробили способом свого життя, до тих пір у нашому народі є надія…”.

Коли літургія підійшла до завершення, владика Тарас подякував спільноті матерів за їх молитву та вручив відзнаки окремим членкиням за багаторічне служіння, співпрацю, підтримку та сприяння у розвитку життя єпархії. У свою чергу, координатор руху «Матері в молитві» п. Анна Форостина, від імені всіх учасниць висловила подяку Преосвященному владиці.

Після обіду, для матерів було організовано святковий концерт, а також перегляд фільму про єпархіальну спільноту “Матері в молитві”. Завершився з’їзд, благословенням його учасниць.

 

Джерело: http://zernaistyny.info

0
Знаходиться в: Новини Львівщина, Новини Миколаївщина

Інші новини з Березини :

Новини партнерів:
Loading...

Додати коментар5 + = чотирнадцять

Додати   Новини cпорту:Сайт села Березина | Миколаївський район Львівська область © 2008 - 2017
При використанні матеріалів гіперпосилання на http://www.berezyna.inf.ua/ обов'язкове!
За достовірність інформації, яку розміщено на сайті, відповідальність несе її автор. Відповідальність за зміст рекламної інформації несе рекламодавець.
| RSS ATOM | RSS FEED | RSS2.0 |