У Львові вшанували жертв політичних репресій

Щороку у третю неділю травня в Україні відзначають День пам’яті жертв політичних репресій. Львів також вшановує сьогодні, 19 травня, пам’ять жертв політичних репресій. Відтак, керівництво міста та області, представники громадськості поклали квіти до пам’ятника жертвам комуністичних репресій на провели екуменічну панахиду.

Про це повідомляє прес-служба ЛМР.

«Згадуємо сьогодні жертв політичних репресій, політв’язнів. Треба сказати, що, мабуть, половина з них не були б політв’язнями і жертвами політичних репресій, якби видали товариша, якби підписали необхідні документи, якби сховали свою вишиванку до шафи. Або якби просто мовчали. Але ці люди мали гідність, сильну людську гідність.

Сьогодні говорячи про жертв, треба наголосити, що навіть маленькі їхні вчинки видаються як подвиг. Тому вони сьогодні не просто жертви, вони також герої. Вічна пам’ять тим, хто загинув, але слава їм, як героям», – зазначив заступник міського голови Львова з гуманітарних питань Василь Косів.

Нагадаємо, в місті проживає чимало львів’ян, які в різні періоди безпосередньо брали участь в протистоянні репресивній машині. Зокрема, на обліку в управлінні соціального захисту Львівської міської ради перебуває близько 2 тис. осіб, які були необґрунтовано засуджені та піддані репресіям, (стаття 1 Закону України «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні»), а також 417 осіб, засланих та висланих з постійного місця проживання, (ст.3 цього ж Закону) та інвалідів війни (в тому числі учасники бойових дій УПА) і 85 осіб вдів ветеранів УПА.

«Ми сьогодні відзначаємо День жертв політичних репресій. Починаються репресії від 1920 року чітко проти України. Ми повинні пам’ятати, що ми – українці, що ми повинні не кланятись, а аналізувати.

Сьогодні ми маємо неточні дані, але якби ми попрацювали в архівах, то за 77 років існування радянської влади як мінімум 37 млн українців знищено. Треба до кожної дитини в садку прививати цю правдиву історію. Бо інакше ми не виживемо», – зазначив голова Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих Петро Франко.

Джерело: http://zik.ua/

0
Знаходиться в: Новини Львівщина

Інші новини з Березини :

Новини партнерів:
Loading...

Додати коментарп'ять + 2 =

Додати   Новини cпорту:Сайт села Березина | Миколаївський район Львівська область © 2008 - 2017
При використанні матеріалів гіперпосилання на http://www.berezyna.inf.ua/ обов'язкове!
За достовірність інформації, яку розміщено на сайті, відповідальність несе її автор. Відповідальність за зміст рекламної інформації несе рекламодавець.
| RSS ATOM | RSS FEED | RSS2.0 |