У Львівській області очікується найбільша за всю історію повінь

«У Львівській області, – прогнозує директор Гідрометцентру Микола Кульбіда, – очікується найбільша за всю історію повінь» .
Як врятувати Львівщину від великої води, обговорював під час селекторної наради голова Львівської ОДА Віктор Шемчук. Всеукраїнську нараду організував віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул. Урядовець наголосив: “Недопущення аварійної ситуації – це персональна відповідальність керівників територій. Необхідно залучити всі резерви для боротьби зі стихією. Люди мають бути в безпеці”.
“ У Львівській області  перевірено дев’ять  тисяч малих річок, три тисячі водойм, очищено русла річок, закінчується  чистка водоприймальних  колекторів, перевірено роботу восьми водосховищ, двох акумулюючих басейнів. За прогнозами синоптиків, сьогодні можливе часткове підтоплення двох населених пунктів Львівщини, частини міста Червонограда. Усі підрозділи області працюють у посиленому режимі. Ситуація є  контрольованою”, – відзначив губернатор Львівщини.

СТАНОМ НА ВЕЧІР –  5 КВІТНЯ ДНІСТЕР В  БЕРЕЗИНІ   В БЕРЕГАХ, А ПОДЕКУДИ ВЖЕ І ТРОХИ  РОЗЛИВАЄТЬСЯ.

Тим часом,  про підтоплення поверхневими водами  підвалів і присадибних ділянок,  у коментарі газеті “Громада” повідомляють сільські голови Березини і Роздолу:

Голова Роздільської селищної ради Марія Рогуля видалася доволі засмученою, бідкалася, що школа у воді, як острівець. Вода заповнила підвали не тільки освітньої установи, але і житлової багатоповерхівки, Березинського дитсадка, приватні житлові будівлі по вулицях Задвірній, Січових Стрільців, Івана Франка, Миру. Не можуть нормально працювати очисні споруди. Голова селища каже, що таких високих весняних вод ніхто не пригадує. Запевняє, що усе через те, що русло Колодниці не чищене. Проблема порушувалася уже неодноразово. Зараз районна рада виділила 180 тисяч гривень на розроблення спільного із Березинською сільрадою проекту відведення дощових вод із цих найбільше підтоплених територій. На виконання цих комплексних робіт необхідно понад 2 мільйони гривень, адже ситуація вимагає встановлення відкачувальних підстанцій. Кошти на це проситимуть в обласного природоохоронного Фонду. «Якщо цього не зробити, то буде щось страшне», – каже Марія Рогуля.

Війт Березини Олег Лавро ситуацію у селі назвав стабільно неприємною, бо розміщення на низині не дозволяє щовесни землі прийняти дощові і талі води. Розповів про наявне у селі підтоплення присадибних ділянок і підвалів. Учора зранку до сільської ради звернулося 5 жителів. Відповідно до звернень складені акти про підтоплення. Річки у селі ще не порозливали.

0
Знаходиться в: Новини Березина, Новини Львівщина

Інші новини з Березини :

Новини партнерів:
Loading...

Додати коментар− 2 = нуль

Додати   Новини cпорту:Сайт села Березина | Миколаївський район Львівська область © 2008 - 2017
При використанні матеріалів гіперпосилання на http://www.berezyna.inf.ua/ обов'язкове!
За достовірність інформації, яку розміщено на сайті, відповідальність несе її автор. Відповідальність за зміст рекламної інформації несе рекламодавець.
| RSS ATOM | RSS FEED | RSS2.0 |