Цікаво знати: Види пломб

Пломба – це штучний матеріал, використовується для заповнення “дірки” в зубі, яка утворилася, найчастіше, від карієсу, або в результаті механічної дії на зуб. Основне призначення пломби – ізолювати тканини зуба від попадання мікробів в порожнину самого зуба.

Існують тимчасові і постійні пломби на зуби.

  •    тимчасові пломби

Тимчасові пломби встановлюють на короткий період перед установкою постійної пломби. Вони потрібні для того, що б ізолювати ліки поміщене в порожнину зуба – при глибокому карієсі. Зазвичай виготовляються зі штучного дентину. Вони нерозчинні у воді і не руйнуються при впливі ротової рідини. Який вид пломби необхідно поставити, допоможе визначити наш стоматолог. Так як залежить від індивідуальних особливостей пацієнта до пломбування.

  •   постійні пломби

Саме слово постійні говорить сама про себе. Такі пломби встановлюються на дуже тривалий період. Якісні зубні пломби довгі роки безвідмовно служать своїм господарям. Існує безліч матеріалів з яких їх виготовляють: метал, пластмас, цемент, склоіономерний цемент, комбіновані. Але ми зупинимося на світловідбиваючих сучасних пломбах.

Світловідбиваючі пломби на сьогоднішній день найсучасніші, красиві, міцні і довговічні. Вони мають відмінну кольоровою гамою, яка допоможе підібрати Вам необхідний колір під Ваші інші зуби.
Затвердіння в порожнині зуба відбувається за допомогою лампи полімеризації яка світить синьому кольором і дозволяє стоматолога максимально правильно і точно встановити пломбу в форму отвору пошкодженого зуба.

Але у них є свої недоліки:

1. Основний недолік пломби в тому, що при затвердінні в порожнині зуба вона скорочується, відбувається так звана “усадка” пломби, тобто зменшення в власних розмірах і відбувається відривання її від порожнини зуба. Така пломба ефективна в тому випадку коли пошкоджена порожнину зуба не велика, ступінь усадки даної пломби залежить від обсягу пломбованого матеріалу і чим він вищий тим вище і ступінь можливого відриву пломби від зуба.
2. У процесі затвердіння пломба твердне лише на 70% так як неможливо нагріти до високої температури скажімо до 100С і від цього вона втрачає свої основні якості – міцність, колір і зменшується довговічність. Якби це було можливо то її характеристики б виросли в рази. За таким принципом виготовляють светоотверждаемие композитні вкладки.

Світловідбиваючі композитні вкладки – та ж пломба і з того ж матеріалу тільки виготовлена ​​не в роті пацієнта, а в лабораторії за індивідуальним зліпком. Їй просто не притаманні вище перелічуваних недоліки які є у пломб, які затверджуються в роті.
Керамічні ж зубні вкладки ще більш значно перевершують будь-яку іншу вкладку.
Керамічні вкладки найбільш близькі за властивостями до емалі зуба (міцність, колір, естетика). Такі вкладки встановлюються там де є великі порожнини завдані карієсом при цьому депульпірування не відбувалося, зубна вкладка це те, що Вам потрібно для збереження Вашого зуба.
Виготовлення зубної вкладки відбувається в кілька етапів. З початок лікаря необхідно очистити пошкоджену карієсом порожнину зуба. Потім зняти зліпок з обох щелеп і передати його в лабораторію. Сучасні матеріали приємно пахнуть і не доставлять Вам дискомфорту при формуванні макету вкладки.
Зубний технік формує в лабораторії втрачену частину зуба з кераміки, формуючи її тонкими шарами за допомогою кисті і обпікаючи при цьому в вакуумному середовищі при температурі до 700С. Після полірування передається лікаря в кабінет де проводяться всі різні примірки. Кріпитися до зуба за допомогою спеціального клею (адгезиву). В кінці пломбування місця склейки ретельно поліруються.
Таку процедуру можна провести за два візити і в сумі Ви витратите 3-4 години. Але повірте це того варто не кажучи вже про міцність, керамічна пломба на порядок красивіше інших видів пломб. Ця вкладка немає рівних – вона не завдає шкоди яснах і на ній не залишається наліт.

0
Знаходиться в: Цікаво знати

Інші новини з Березини :

Новини партнерів:
Loading...   Новини cпорту:Сайт села Березина | Миколаївський район Львівська область © 2008 - 2017
При використанні матеріалів гіперпосилання на http://www.berezyna.inf.ua/ обов'язкове!
За достовірність інформації, яку розміщено на сайті, відповідальність несе її автор. Відповідальність за зміст рекламної інформації несе рекламодавець.
| RSS ATOM | RSS FEED | RSS2.0 |