Цікаво знати: Торонто

Канада знаходиться в північній Америці. На півночі омивається Північно-льодовитим Океаном, на сході Атлантичним Океаном, на заході Тихим Океаном, межує із Сполученими Штатами Америки (США). Територію Канади, було заселено корінним населенням понад 25 тис. років тому. З  15-го століття, британські та французькі експедиції досліджували, а з часом і почали заселяти атлантичне узбережжя країни.
Пізніше після семи років війни Франція віддала майже всі свої колонії в Північній Америці. У 1867, з об’єднанням трьох Британських північноамериканських колоній, Канада була сформована як федеральний домініон чотирьох провінцій. Це дало змогу отримати автономію від Об’єднаного Королівства, зазначену у Вестмінстерському статуті у 1931 році, яка закріпилась Канадським актом 1982 року, котрим назавжди розірвано залишки правової залежності від Британського парламенту.

Торонто велике місто, столиця провінції Онтаріо. Крім того місто є культурною столицею англомовної Канади, великий транспортний вузол, важливий науковий, культурний, релігійний і мистецький осередок. За версією «Форбс» Торонто входить в десятку міст світу з найпотужнішою економікою.
Крім того, Торонто зручне для життя місто з чистими і відносно спокійними вулицями. Тут багато магазинів і розважальних закладів. У місті сприятлива екологія, обумовлена його розташуванням поблизу озер і великою кількістю зелених насаджень Тут також знаходяться одні з найцікавіших музеїв Канади, наприклад Художня галерея Онтаріо і прекрасний Королівський музей Онтаріо.
Торонто містом мігрантів. З середини ХХ століття сюди стали стікатися люди з Північної, а потім з Південної Європи. Пізніше зі всього світу. Сьогоднішній Торонто населяють іммігранти з абсолютно різних країн.

Як і у всій Канаді в Торонто проживає багато українців. Як засвідчують архіви, окремі українці прибули до Канади ще на початку 19 століття. Однак до 1891 поява переселенців з України мала поодинокий характер, тому їх поглинуло чуже середовище. Масове переселення українців до Канади розпочалося наприкінці 19 ст., коли канадський уряд активно заохочував широкомасштабну еміграцію з Південної, Центральної та Східної Європи. Перші українці в Канаді, Іван Пилипів і Василь Єлиняк, родом із Франківщини, прибули до Канади пароплавом «Орегон» 6 вересня 1891. З їхнім прибуттям розпочалася імміграція в Канаду українців.
В Торонто та в його передмістях проживає 122 тисячі осіб, які вважають себе етнічними українцями. Тож місто є  важливим центром української діаспори в Північній Америці. Тут численні громадські організації, освітні, релігійні та мистецькі установи діаспори.
А загалом в усій Канаді 1 млн 209 тис. людей,  що мають українське коріння  (включно з особами змішаного походження).

0
Знаходиться в: Цікаво знати

Інші новини з Березини :

Новини партнерів:
Loading...

Додати коментар9 − один =

Додати   Новини cпорту:Сайт села Березина | Миколаївський район Львівська область © 2008 - 2017
При використанні матеріалів гіперпосилання на http://www.berezyna.inf.ua/ обов'язкове!
За достовірність інформації, яку розміщено на сайті, відповідальність несе її автор. Відповідальність за зміст рекламної інформації несе рекламодавець.
| RSS ATOM | RSS FEED | RSS2.0 |