Цікаво знати: Натяжні стелі

Натяжні стелі підрозділяються на два види, в залежності від використовуваних матеріалів – ПВХ (полівінілхлорид) і тканинні. Принцип установки (монтажу) в обох випадках приблизно ідентичний: по периметру стелі закріплюється профіль (з алюмінію), в який потім і заправляється застосовуванийматеріал. Різниця існує тільки в методах установки (натяжки) матеріалу – для ПВХ використовується спеціальна газова гармата, що нагріває приміщення, а для тканинних натяжних стель нагрівання не потрібно. І ще відрізняються між собою кріпильні профілі цих матеріалів.

Установка натяжної стелі і екологічність

Процес монтажу підвісної стелі з використанням ПВХ можна порівняти з отруйною сауною. Балони для газової гармати, яка використовується для розігріву плівки до потрібного стану, монтажники заправляють на газових автозаправках. А в складі подібного газу може бути намішано все, що завгодно, наприклад, суміш пропану, бутану, різних добавок і присадок і т.п.

Так що в процесі згоряння подібного газу утворюються шкідливі для організму субстанції, в першу чергу, чадний газ, і летючі хімічні сполуки, в надлишку виділяються нагрітою плівкою (феноли, важкі метали, токсичні речовини), разом з продуктами згорання від гармати осідають в легенях всіх , що беруть участь в монтажних роботах.

Тому господарям вкрай небажано знаходитися в будинку в момент установки натяжних стель з ПВХ і добу після неї, щоб всі летючі хімічні елементи повністю вивітрилися з приміщення.

Чи може встановлений натяжна стеля нести певну небезпеку для здоров’я

На жаль так. Загрозу для мешканців будинку (квартири, кімнати, офісу, робочого кабінету) може представляти неякісний або підроблений матеріал (ПВХ), який використовується для виготовлення даного натяжної стелі. Сьогоднішня ситуація характеризується наявністю на ринку великої кількості контрафактної продукції. Але ж далеко не кожен матеріал повністю відповідає вимогам безпеки і екологічності.

Найбільшого поширення набули натяжні стелі з ПВХ в силу більш низької вартості в порівнянні з тканинними. Вони набагато практичніші, легкі в догляді і не бояться підвищеної вологості або потопів зверху. Найголовніший мінус стель з ПВХ – ніякої захищеності від підробок. Замовник не може дізнатися, з яких матеріалів виготовлений даний конкретний вид плівки, так як на ній немає ніяких написів. Недобросовісні фірми, які бажають швидко збагатитися за рахунок довірливих клієнтів, цим часто користуються, показуючи замовникам сертифікати від абсолютно інших товарів. Самі ж використовують дешеву й екологічно небезпечну плівку.

Переваги тканинних натяжних стель

Слід зазначити, що установка натяжної стелі із тканини не вимагає попереднього розігріву приміщення і полотна гарматою, отже, в простір не відбувається викид шкідливих сполук.

Розглядаючи екологічність матеріалу натяжних стель, основним критерієм є не стільки його склад, скільки захищеність від підробок. Адже якісна ПВХ, виконана з дотриманням всіх технологічних процесів, безпечна для здоров’я. Так ось, на відміну від плівкових полотен, на яких ніколи не буває маркування і якісний зразок відрізняється від підробки тільки хімічним складом, тканинні від відомих виробників по краях мають відповідні написи (назва матеріалу і товарний знак), які досить складно підробити.

Ще одним істотним плюсом у виборі даного матеріалу є його стійкість до низьких температур (до -40). Для порівняння, полотна з ПВХ не можна встановлювати в приміщеннях з коливанням температури нижче +5, наприклад на неопалюваних дачах.

За своїми технічними характеристиками натяжна стеля з тканини значно міцніше, ніж з матаріалов ПВХ, наприклад, погано заточеним ножем цю тканину проткнути практично неможливо. Правда стелю з тканини обійдеться вам значно дорожче, ніж плівковий.

Чим небезпечна неякісна ПВХ-плівка для організму

Якщо від встановленої натяжної стелі виходить сильний запах хімії, то перебувати в подібному приміщенні категорично не рекомендується. Навіть короткочасне перебування в такій кімнаті викликає отруєння організму, яке проявляється слабкістю, сильним запамороченням, мігрень, нудотою. Особливо токсичні і отруйні феноли, що входять до складу деяких різновидів плівок. Вони характеризуються слідкувати-нудотним хімічним запахом.

Якщо плівка для натяжних стель після установки видає специфічний запах

Якісна ПВХ практично не має запаху, або він досить слабкий і зникає за кілька днів. Конструкції з подібного матеріалу можна встановлювати в будь-яких приміщеннях, навіть в дитячій.

Якщо запах після установки тримається на протязі 1-2 тижнів, але потім все ж вивітрюється, то плівка не найвищої якості, але може використовуватися у ванній кімнаті, коридорі або кухні (для житлових кімнат її краще не застосовувати).

Якщо ж по закінченні 2-х тижнів, в приміщенні стоїть стійких солодкий запах з домішкою хімії, то від екологічності даного натяжної стелі не може бути й мови! Перебування в даному приміщенні небезпечно для здоров’я, стелю краще демонтувати і замінити.

Екологічність натяжних стель можлива тільки при використанні безпечних матеріалів (тканини або ПВХ), від відомих виробників, і забезпечених необхідними сертифікатами якості та відповідності!

0
Знаходиться в: Цікаво знати

Інші новини з Березини :

Новини партнерів:
Loading...

Додати коментар7 − = шість

Додати   Новини cпорту:Сайт села Березина | Миколаївський район Львівська область © 2008 - 2017
При використанні матеріалів гіперпосилання на http://www.berezyna.inf.ua/ обов'язкове!
За достовірність інформації, яку розміщено на сайті, відповідальність несе її автор. Відповідальність за зміст рекламної інформації несе рекламодавець.
| RSS ATOM | RSS FEED | RSS2.0 |