Цікаво знати: Насіння соняшника

Незважаючи на свої невеликі розміри, насіння соняшника має дуже багато корисних для організму людини влвстивостей. Користь насіння  відома здавна. Протягом століть насіння соняшника вживалися як рослинний  лікарський засіб, що зміцнює здоров’я, завдяки вмісту вітамінів, мінералів та інших поживних речовин. Зменшення ризику розвитку раку і серцево-судинних захворювань, а для жінок  насіння буде корисним  в період менопаузи. Ви також можете отримати рекомендовану добову дозу магнію, селену і вітаміну E з половини склянки насіння соняшника. Насіння можна лузати  сирим або смаженим як окремо, так і додавати ядра соняшника в салати або в сухі сніданки.

Корисні властивості

Антиоксиданти

Насіння соняшника(рос. семена подсолнечника) – багате джерело вітаміну E, сильного антиоксиданту, що грає важливу роль у здоров’ї слизової оболонки і шкіри, захищаючи клітини від пошкоджень, викликаних вільними радикалами. У 30 грамах очищених ядер соняшнику міститься 11 міліграм вітаміну E, це 110 відсотків від рекомендованої добової норми.

Серцево-судинна система

Аргінін – незамінна амінокислота, удосталь міститься в насінні соняшника. Аргінін відіграє важливу роль у підтримці здоров’я серцево-судинної системи за рахунок зміцнення кровоносних судин і артерій. Вітамін B1, що міститься в насінні соняшника, допомагає знизити ризик розвитку тромбозу вен або артерій та ішемічної хвороби серця, шляхом придушення виробництва гомоцистеїну, серосодержащей амінокислоти. Незамінні жирні кислоти, або «хороші жири», виявлені в ядрах соняшнику, також відіграють роль у забезпеченні оптимального сердечнососудистого здоров’я.

Холестерин

Насіння соняшнику містять фітостероли, природні хімічні сполуки з хімічною структурою схожою холестерину. Фітостероли допомагають зменшити всмоктування холестерину і, таким чином, допомагають знизити його рівень. Незамінні жирні кислоти в насінні соняшника також містять високий рівень ЛПВЩ (ліпопротеїни високої щільності), так званий «хороший холестерин», який сприяє боротьбі з ЛПНЩ (ліпопротеїни низької щільності), «поганим холестерином». Ніацин, вітамін B, що міститься в насінні соняшнику, також відіграє роль у зниженні рівня «поганого холестерину».

Інші корисні властивості для здоров’я

Цінні мінерали – кальцій, залізо, марганець, цинк, магній і селен, що містяться в насінні соняшника, допомагають оптимізувати мінералізацію кісткової тканини, виробництво червоних кров’яних тілець (еритроцитів), гормонів та ферментів синтезу, а також надає інший позитивний ефект на організм. Наприклад, селен забезпечує захист організму від багатьох хвороб, у тому числі і раку. Магній може знизити високий кров’яний тиск, зменшити симптоми астми і допомогти в боротьбі з болем у м’язах і втомою.

 

Шкідливі властивості насіння соняшнику

При занадто великому споживанні насіння соняшнику може бути шкідливим для здоров’я. Непомірне поїдання насіння може призвести до великого споживання калорій. 1/2 склянки насіння містить 375 калорій. Солоне  соняшнику містять велику кількість натрію, який може призвести до високого кров’яного тиску і навіть хвороби серця.

Також можливо, хоча малоймовірно, надмірне споживання вітаміну B6 у зв’язку з непомірним поглинанням насіння соняшника. Передозування вітаміном B6 зазвичай складається з поколювань в руках і ногах і відсутності м’язової координації.

Лузання  великої кількості насіння з часом може призвести до пошкодження зубів .

Таким чином, помірне вживання насіння соняшника принесе користь вашому здоров’ю.

0
Знаходиться в: Цікаво знати

Інші новини з Березини :

Новини партнерів:
Loading...

Додати коментар5 + = одинадцять

Додати   Новини cпорту:Сайт села Березина | Миколаївський район Львівська область © 2008 - 2017
При використанні матеріалів гіперпосилання на http://www.berezyna.inf.ua/ обов'язкове!
За достовірність інформації, яку розміщено на сайті, відповідальність несе її автор. Відповідальність за зміст рекламної інформації несе рекламодавець.
| RSS ATOM | RSS FEED | RSS2.0 |