То де ж все-таки збудують нове сміттєзвалище?

У Львові продовжують шукати місце під облаштування нового міського сміттєзвалища. Проблема перетворюється на критично важливу для міста – для її вирішення треба заручитися згодою місцевих сільських рад, а ті не горять бажанням допомогти Львову.

То де ж все-таки збудують нове сміттєзвалище і чим Львову доведеться за це заплатити?

Наразі офіційно відомо лише, що нове сміттєзвалище може з`явитися в Миколаївському чи Городоцькому районі. З`ясувати точне місце складно. Навіть голова комісії з питань екології, природних ресурсів та рекреації Львівської обласної ради Олексій Балицький про місце ймовірного розташування сміттєзвалища говорить туманно, називаючи лише райони.

«Точної інформації, на жаль, ніхто не має. Не можу дати конкретної відповіді», – сказав він ZAXID.NET.

Конкретне розташування ділянок, де можна було б розмістити сміттєпереробний комплекс, публічно не оголошують, оскільки бояться спротиву місцевих громад ще до початку перемовин і громадських слухань.

Проте ZAXID.NET вдалося знайти три ділянки, які розглядають як найбільш перспективні з погляду облаштування сміттєзвалища.

Володимир Туз, міський голова розташованого від Львова за 60 км Нового Роздолу, підтвердив ZAXID.NET, що отримав листа від Львівської міськради з пропозицією розташувати новий сміттєпереробний комплекс на території колишнього підприємства «Сірка».

Листа у Новий Розділ особисто привіз заступник мера Львова Володимир Шевчук.

«Ми уже відповіли, що не розглядатимемо такі пропозиції. Навіть, думаю, виносити на сесію не будемо, – каже мер Нового Роздолу. – Уже шість місцевих рад, зокрема, Новороздільська міськрада і Миколаївська райрада, а також довколишні сільради прийняли рішення не давати дозволу на будівництво сміттєпереробного заводу для Львова на території «Сірки».

Схожого листа від Львівської міськради отримали і у Великому Любені, курортному селищі в Городоцькому районі, розташованому за 30 км від Львова.

«Ми вже відповіли, що категорично цього не погоджуємо, – каже селищний голова Степан Буняк.

Депутати селищної ради Великого Любеня зібралися 18 жовтня на позачергове засідання і відмовили в розміщенні сміттєпереробного комплексу біля Великого Любеня.

Ще одна ділянка, де могло б бути розташоване нове львівське сміттєзвалище, виявилася поблизу села Тернопілля Миколаївського району.

Сільський голова Ганна Гальків уточнила ZAXID.NET, що листа зі Львова отримала ще 10 жовтня, однак розглядатимуть його сільські депутати аж 6 листопада. Втім, пані Гальків уже сьогодні впевнена, що місцеві депутати проголосують проти розміщення сміттєзвалища поблизу свого села.

Прикметно, що голова Миколаївської РДА Роман Дякунчак заявив ZAXID.NET, що нічого не знає про плани розташування сміттєпереробного комплексу на території «його» району.

Ще одне ймовірне місце розташування нового сміттєпереробного комплексу – територія між селами Ставчани і Полянка, Пустомитівського району. Про це заявив депутат Львівської облради Володимир Саган.

Проте сільський голова Ставчан Петро Панахид запевнив кореспондента ZAXID.NET, що листа від Львівської міськради не отримував і не володіє жодною інформацією стосовно можливості побудови сміттєзвалища біля села. Майже дослівно слова Панахида повторив і Андрій Зелінський, голова Містківської сільської ради, до якої відноситься село Полянка. Єдиними сільські голови виявилися і в тому, що навіть якби львів`яни і звернулися до них з таким проханням, то отримали б відмову.

Начальник управління зовнішньоекономічних відносин та інвестицій Львівської міської ради Сергій Кіраль повідомив ZAXID.NET, що листа отримала ще одна сільрада, однак відмовився уточнити яка саме.

«Як тільки називаємо населений пункт, з яким ми проводимо перемовини, з’являються політики, які починають свою деструктивну роботу. Тобто кажуть громаді, що це буде катастрофа, екологічне лихо», – вважає Сергій Кіраль.

Як приклад він навів Новий Розділ і навколишні сільради, де політики переконали місцеві ради голосувати проти: «Тобто ще навіть до громадських слухань вже маємо негативні рішення».

Очевидно, що негативна реакція місцевих громад зумовлена сумним досвідом Грибовичів. Утім, новий полігон для сміття і сміттєпереробний завод планують зводити за сучасними екологічними нормами, принаймні, міські й обласні чиновники запевняють, що об`єкт не становитиме екологічної загрози. Натомість населений пункт, поблизу якого його розташують, може отримати серйозні інвестиції у соціально-побутову сферу. Наприклад, села навколо грибовицького сміттєзвалища, за підрахунками «Наших грошей. Львів», за останні роки отримали понад 20 млн грн на будівництво шкіл, доріг, каналізації тощо.

 Джерело: ZAXID.NET

0
Знаходиться в: Новини Березина, Новини Львівщина, Новини Миколаївщина

Інші новини з Березини :

Новини партнерів:
Loading...

Коментарі

  1. Експерт сказав:

    На “Сірці” і без сміттєзвалища є купа проблем чого варті тільки гудрони… Після минулорічних протестів тепер хочуть зробити все шито – крито. Тому треба бути на чеку!

Додати коментар7 + п'ять =

Додати   Новини cпорту:Сайт села Березина | Миколаївський район Львівська область © 2008 - 2017
При використанні матеріалів гіперпосилання на http://www.berezyna.inf.ua/ обов'язкове!
За достовірність інформації, яку розміщено на сайті, відповідальність несе її автор. Відповідальність за зміст рекламної інформації несе рекламодавець.
| RSS ATOM | RSS FEED | RSS2.0 |