Свято Осені у Березинському дитсадку

Щороку у дошкільних навчальних закладах цій дивовижній і щедрій порі року приділяють чимало уваги, відзначаючи ще й тематичними святкуваннями.

Цьогоріч вони набули особливого патріотизму. Про це переконливо можу твердити, побувавши на одному зі святкових дійств у Березинському дитсадку. Традиційно тут до різних ранків готуються не тільки вихованці та наставники, але і батьки. До свята Осені вони з дітьми, як правило, готують виставку робіт з природнього матеріалу. Цього сезону роботи були групові. Батьки проявили творчість і винахідливість, уміло поєднуючи у композиціях квіти, ягоди, насіння, фрукти, овочі. Але вразило більше те, що у кожній із цих робіт був присутній дух патріотизму. Популярна нині синьо-жовта барва національного стяга, тризуб, карта України, кетяги калини, сільська хатина і сонце – усе символізує нашу державу.

Обрядовістю вирізнялися і дійства малечі, зокрема, найстарших дошкільнят групи «Вишеньки». Дівчатка кружляли довкола калиноньки. Холопці-козачата як нащадки славних козаків у таночку ще й приспівували: «Бережем минулу славу, славу прадідів своїх». Про обряд вишивання дівчиною рушника і давання гарбуза тому хлопцю, який не сподобався, повела мову вихователь Богдана Борисовська. А троє дівчаток співалия: «щоб даремно до дівчат хлопці не ходили – гарбузи вродили», і котили гарбузів до возика. Відтворили дошкільнята й уривок з українських вечорниць, на яких хлопці і дівчата жартували. А ще «варили» найулюбленішу усіма українцями страву – борщик. Приспівуючи, маленька Господинька закидала у «горщик» усі необхідні Овочі, ролі яких теж зіграли діти. Козацький атрибут був присутній і у грі, адже козачки наввипередки перевозили на конях дівчат. І це додало усім гарного настрою. Не обійшлося, звісно, й без віршиків та пісеньок про осінь, народних прикмет. Особливо вразили Діанка Балян і Настя Крупич, які співали про дощик. А наостанок гостинна Осінь частувала малят яблуками.

Анна Микитин, http://www.mykolaiv.lviv.ua/

Реклама:

карты ka бесплатно

0
Знаходиться в: Новини Березина, Топ Новини

Інші новини з Березини :

Новини партнерів:
Loading...   Новини cпорту:Сайт села Березина | Миколаївський район Львівська область © 2008 - 2017
При використанні матеріалів гіперпосилання на http://www.berezyna.inf.ua/ обов'язкове!
За достовірність інформації, яку розміщено на сайті, відповідальність несе її автор. Відповідальність за зміст рекламної інформації несе рекламодавець.
| RSS ATOM | RSS FEED | RSS2.0 |