Святкування 570-річчя села

 

“БЕРЕЗИНА-ПОТРІЙНЕ СВЯТО”

Прихожани Березинського храму Покрови Пресвятої Богородиці минулої неділі відзначили 20-ліття виходу УГКЦ з підпілля та 70-ліття церкви. Крім того, парафіяльні урочистості доповнили заходи з відзначення 570-ліття першої письиової згадки про село, яке як вважається, було засноване ще в 1240 році.

Довідка.
Першу письмову згадку про Березину знаходимо під 1439 роком у грамоті Львівського земського суду. У 1515 році “в королівському селі Березина був священник східного обряду”. З кінця 18ст. збереглися відомості, що храм був побудований з ялинового дерева під гонтовим дахом і обгороджений плотом. Сьогодні на місці старої церкви знаходиться пам’ятна каплиця. У 1934 з ініціативи місцевого священника Василя Вірчака було розпочато будівництво нового храму. Попри економічні труднощі у 1938 році церква почала діяти, у 1953 було розписано інтер’єр храму. Від 60-років 20 століття до 1989 року церква в Березині була закрита. Перше богослужіння після виходу УГКЦ з підпілля в Березинській церкві було відправлено 18 лютого 1989 року…..

…….Архієрейську Літургію очолив владика Тарас Сеньків, Єпископ помічник Стрийської єпархії. Під час відправи він уділив дияконські свячення Олегу Барбуляку з Перемишлян. Разом із поважними гостями відправляли богослужіння і священники із Станківців, Горішнього, М.Горожанни, Крупська, Черниці, Держова, Роздолу, Заріччя, Мельнича, Протес, Перемишлян, Жирова та Стрия

………Також із нагоди ювілею н;а подвір’ї церкви встановили та освятили фігуру Пресвятої Богородиці, яку виготовили умільці із Демні Михайло Верещинський та брати Микола і Богдан Скварки………..

Газета “Громада” 14 серпня 2009 року.Автор:Вікторія Ничта; Анна Микитин

 

0
Знаходиться в: З історії села

Інші новини з Березини :

Новини партнерів:
Loading...

Додати коментар2 + = дев'ять

Додати   Новини cпорту:Сайт села Березина | Миколаївський район Львівська область © 2008 - 2017
При використанні матеріалів гіперпосилання на http://www.berezyna.inf.ua/ обов'язкове!
За достовірність інформації, яку розміщено на сайті, відповідальність несе її автор. Відповідальність за зміст рекламної інформації несе рекламодавець.
| RSS ATOM | RSS FEED | RSS2.0 |