Святкові урочистості з нагоди Дня Незалежності у Миколаєві.

Святково і урочисто відзначили 22 річницю незалежності у нашому райцентрі. Святкові літургії в церквах, виступи духовного оркестру, конкурси малюнку на асфальті, урочисте покладання квітів,  привітання керівництва району, святковий концерт, феєрверк, дискотека. Про все це та багато іншого у репортажі газети “Громада”:   

Миколаївчани та гості міста святкували широко – гуляли, розважалися і брали участь в урочистих заходах, що відбувалися у різних куточках райцентру.

Ще зранку парафіяни молилися за добробут і процвітання країни на святкових Літургіях у всіх церквах Миколаєва. А вже з другої години дня на майдані Незалежності маленькі та юні українці й україночки активно брали участь у конкурсі малюнка на асфальті «Моя Україна», організованого управлінням освіти, службою у справах дітей та Миколаївським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Загалом майже сотня учасників кольоровими крейдами завзято розмальовували майдан синьо-жовтими прапорцями, тризубами, квітами, калиною. Серед наймолодших журі відзначило художній хист чотирирічних Софійки Горуцької та Діани Іванусів і п’ятирічного Олега Берези, у середній віковій категорії кращими визнано малюнки Марії Берези (7 р.), Івана Слободчука (8 р.), Владислава Владковського (9 р.), а у старшій перемогли Ліда Доскочинська (12 р.), Вікторія Депутович (13 р.), Анастасія Матушевська (14 р.).

Через півтора години на площі Ринок біля фігури Матері Божої акордами українських маршів розпочинає свій виступ духовий оркестр міського Палацу культури. Сюди сходяться жителі міста, представники навчальних закладів, різноманітних організацій.
Перший заступник голови Миколаївської РДА Петро Боровець оголошує про покладання квітів до пам’ятника Тарасові Шевченку та до фігури Матері Божої, яке здійснюють учні місцевих шкіл.

Спільний молебень правлять настоятелі міських церков отці А.Павлів, Б.Огоновський, В.Салабай, Р.Сотник, Я.Фафула. У своїй проповіді отець Огоновський з вірою у те, що Україна буде процвітати і займе гідне місце серед інших держав, закликає не опускати рук, працювати: тоді будемо багатими, щасливими, і в цьому нехай допоможе нам Бог.

Закінчується відправа, присутні формують колону. Розпочинається урочиста хода до Монумента Незалежності. Дівчата в українських строях несуть кількаметровий прапор, за ними слідує почесна варта РВ УМВСУ, юнки у вишиванках несуть гірлянду і квіти, крокують підростаючі спортсмени, воїни УПА, керівництво району та міста, духовенство, представники навчальних і медичних закладів, колективи підприємств, організацій та установ, громадськість.

Колона зупиняється біля Монументу Незалежності. Під звуки маршу учні ліцею, гімназисти та спортсмени піднімаються сходами і покладають до Монументу гірлянду Слави, кошики з квітами. Звучить державний Гімн України і розпочинається святкове віче.

Вітає присутніх голова РДА Роман Дякунчак: «Ми маємо незалежність, яка далася нам без крові вперше за весь час існування нації. Тішимося з того, що маємо можливість підняти наш прапор, що маємо можливість на державних установах бачити наш рідний тризуб, за який ті сивочолі пани, які стоять поряд з нами сьогодні, відбули по сибірах, відсиділи в окопах, криївках. Попереду – практичність утримання омріяної незалежності. Позитив у тому, що є бажання мати цю державу, що є впевненість, що вона найкраща. Адже Бог дав нам мудрість і працьовитість, багату землю, надра, щиру душу. Це буде культивуватися завжди. Тримаймося і підтримуймо одні одних, будьмо мудрі, толерантні, коли ми разом, нас ніхто не здолає».

Вітальну промову має голова районної ради Ольга Жила: «24 серпня – це не просто День народження держави, це світле свято здійснення мрій і сподівань багатьох поколінь наших предків, які з любов’ю творили й плекали українську націю, рідну мову, самостійну державу, мужньо боролися за її майбутнє. Прийнявши 22 роки тому історичний документ виняткового значення для долі українського народу – Акт проголошення незалежності України – Україна заявила про себе на увесь світ як суверенна, демократична та правова держава, а громадяни України отримали право обирати владу і самим її представляти, можливість самим вирішувати свою майбутню долю. День Незалежності – це свято пам’яті про наших предків, що боролися за державність, а також день, коли варто замислитися про майбутнє прийдешніх поколінь та про нашу відповідальність перед історією. На превеликий жаль, сьогодні в Україні існує високий рівень державної корупції, низька довіра населення до владних структур та масова бідність людей. На 22 році незалежності у нас на багатьох відповідальних посадах знаходяться люди, які налаштовані вороже до нашої держави. Достатньо назвати лише Дмитра Табачника, котрий намагається викорінити українську історію, традиції, звичаї з установ освіти та науки. Переконана, що ми, всі разом, не допустимо втілення цих антиукраїнських ідей у життя. Від усієї душі вітаю вас, дорогі земляки, з річницею знаменної події в історії України, з великим національним святом – Днем Незалежності. Нехай Бог і щаслива доля оберігають нашу державу,

дарують усім нові здобутки, успіхи, добробут, міцне здоров’я і впевненість у завтрашньому дні!»

Христина Петрик, секретар Миколаївської міської ради: «Сьогодні свято свободи і рівноправності, свято нашої незалежної України. Вітаю вас і бажаю, щоб кожен день вашого життя був наповнений радістю, щастям і новими здобутками. Нехай усі досягнення стануть міцними цеглинками в будівництві держави України!»

Депутат Львівської обласної ради Богдан Чечотка: «Сьогодні відзначаємо 22-у річницю Незалежності. Це доволі тривалий шлях , який пройшла відносно молода держава. Більшість з нас задає собі запитання: а що не так, чому ми не зовсім задоволені сьогоденням? На жаль, дійсно багато завдань не вдалося виконати. Але хочу звернутися до вас із проханням, щоб ні зневага, ні зневіра не знайшли місце у ваших серцях, будьмо єдині і покажімо всьому світові, що українці – могутня нація».

Депутат Львівської обласної ради Роман Дудич: «Це не тільки свято державності, це свято пам’яті про ті покоління, які, віддаючи своє життя і здоров’я, творили державність. Потрібно задуматись над долею майбутніх поколінь, бути відповідальним перед історією. Перші роки нашої Незалежності далися дуже важко. Це був тест на розум, на працьовитість, на здоровий глузд. Саме завдяки вам, простим людям, вдалося утвердити незалежність. І саме від вас, від вашої працьовитості, вміння берегти культуру, традиції, мову, від вміння обирати наших народних обранців залежить, яку ми державу збудуємо.»

Голова районної організації Спілки політв’язнів і репресованих Іван Величко: «Ми повинні, перш за все, викинути з серця зневіру, бо це гірше, ніж зрада. Запрошую всіх брати активну участь у громадському житті як України, так і міста.»

Роман Петрів: «Від імені ще нині живих учасників визвольних змагань УПА, дивізійників легіону «Галичина», політв’язнів вітаю вас із днем проголошення відновленої Української суверенної Держави. Бажаю міцного здоров’я, чесної творчої праці на всіх ділянках державного і приватного життя. А нашій молоді бажаю стати гідними нащадками подвигу мужнього патріарха української демократії, героя України Левка Лук’яненка, чий 85-річний ювілей відзначає сьогодні вся нескорена Україна. Слава героям, слава вічній пам’яті полеглих у боях, залиблих у тюрмах і на засланнях за волю і гідне житті наших синів і доньок!»

Духовий оркестр виконує марш «Червона калина». А учасники зібрання продовжують урочисту ходу на спорткомплекс «Ювілейний»… Тут уже потроху заповнюються трибуни, панує святковий настрій. Прапори, вишиванки, усмішки. І ось колона заходить на стадіон. Під звуки «Ще не вмерла України» відбувається урочисте підняття Державного Прапора. Опісля свято продовжують кращі колективи та учасники художньої самодіяльності району, професійні артисти. Честь відкривати концертну частину урочистостей цього року випала Розвадову. Ведуча Наталя Жуковська оголошує вихід Народного Хору (керівник Віра Біляк, соліст Роман Грица).

Оголошується церемонія вручення паспортів громадянина України. До слова запрошується завідувач Миколаївського районного сектора Головного управління Державної міграційної служби України у Львівській області Юрій Ярощук, який вручає паспорти шістнадцятирічним Марті-Марії Шпарій та Сусанні-Олені Сотник і бажає їм бути гідними громадянками своєї держави.

Голова Миколаївської районної ради Ольга Жила та голова Миколаївської районної державної адміністрації Роман Дякунчак нагороджують грамотами видатних особистостей Миколаївщини: Оксану Держило, лікаря-педіатра Миколаївської комунальної центральної районної лікарні; Миколу Долінського, керівника дочірного підприємства «Юліус Кох Україна»; Семена Доскочинського, директора ТзОВ «Будпостач»; Богдана Іваночка, лікаря-хірурга Миколаївської районної лікарні; Степаниду Лемещук, старшу медичну сестру районної поліклініки; Ярослава Лукомського, сільського голову с.Розвадова; Івана Максимовича, підприємця; Іванну Мельник, директора Тужанівської загально-освітньої школи І-ІІст.; Василя Михайлюка, генерального директора ТзОВ «Галінтел»; Віталія Облещука, директора ТзОВ «Данута»; Ігоря Проціва, депутата Миколаївської районної ради; Олега Пупу, керівника фермерського господарства «Улар»; Андрія Регуша, тренера-викладача Миколаївської ДЮСШ; Володимира Скречка, директора ПП «Омега-Захід»; Романа Ченя, тренера дитячої футбольної команди «Миколаїв»; Олену Шкап’як, ученицю 11 класу Миколаївської гімназії; Стефанію Заневич, викладача дитячої школи мистецтв; народний сімейний ансамбль Чорних НД Роздолу.

Мистецьке свято продовжується, і на сцену із піснями і танцями виходять: лауреат фестивалю «Перлини Дністра 2013» Максим Бояновський, розвадівський народний вокальний ансамбль «Дністряночка» (кер. Оксана Росяк), сімейний ансамбль Гриців (кер. Марія Грица), переможець «Перлин Дністра 2013» Оля Іванів, танцювальний колектив «Дарунок» школи мистецтв (кер. Мар’яна Станкевич), лауреати «Перлин…» Софія Рудка, Оля Малильо, Олена Гасин, володарки гран-прі «Перлин…» Дарина Іванковська, Ірина Теркала. Потім концерт продовжують Мар’ян Шуневич, спортивний клуб «Багіра», Лілія Ваврин.

А закінчується святкування у Миколаєві феєрверком і дискотекою перед міським Палацом культури.

 

0
Знаходиться в: Новини Миколаївщина, Топ Новини

Інші новини з Березини :

Новини партнерів:
Loading...   Новини cпорту:Сайт села Березина | Миколаївський район Львівська область © 2008 - 2017
При використанні матеріалів гіперпосилання на http://www.berezyna.inf.ua/ обов'язкове!
За достовірність інформації, яку розміщено на сайті, відповідальність несе її автор. Відповідальність за зміст рекламної інформації несе рекламодавець.
| RSS ATOM | RSS FEED | RSS2.0 |