Спогади про земне пекло-2.

Витяг з статті  часопису Vox-populi про злочини НКВД:

Свідрик Михайло Петрович

Народився 2 листопада 1926 року в селі Березина Миколаївського району Львівської області, українець. Арештований 3 лютого 1946 року в селі Березина органами НКВД. Під слідством перебував в КПЗ – Миколаєва і тюрмі Стрия. Засуджений воєнним трибуналом МВС Дрогобицької області 18 липня 1946 року по статтях 54-1а, 54-11 на 10 років ув’язнення і позбавлення громадянських прав на 5 років. Ув’язнення відбував в Котласі, Абезь, Інта.

Спогади. Жорстокими, нелюдськими методами поводився слідчий Юрченко, який крім примінення шомполів, биття по карку, голові, затискання пальців між дверима, з поміччю 4 катів приміняв одночасне викручування кінцівок рук і ніг а сам топтався по спині і виводив в’язня з фізичного стану. При не зізнанні після цього передав у руки «спецбоївки», яку очолював сотрудник НКВД Пришляк Мирон з Миколаєва. Він методом «бочки» знімав слідство в особі СБ, що після цей протокол був підставою для розкриття судової справи. По останніх відомостях, зі слів, відомо мені, що Пришляк М. працював опісля бульдозеристом у Новому Роздолі і в 60-65 роках виїхав у Калуш Ів.-Франківської обл.

 

Скрипець Сабіна Федорівна

Народилась 10 червня 1925 року в селі Березина Миколаївського району Львівської області, українка. Арештована 3 вересня 1944 року Миколаївським НКВД. Під слідством перебувала в Стрийській тюрмі. Засуджена 9 лютого 1946 року військовим трибуналом військ НКВД Дрогобицької області по статтях 20-54-1а , 54-11 на 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Ув’язнення  відбувала в Комі АРСР місто Котлас, Воркута, Мордовьска РСР, заслання Красноярський край Сухобузімський район село Міндерла.

Спогади. 1 рік і 6 місяців перебувала у Стрийській тюрмі. Спали на підлозі. Водили на допити. Потім товарними вагонами вивезли в Комі РСР. Там привезли через місяць на 14 ОЛП і працювала на лісоповалі. Пізніше зробили загальний режим і відправили в Мордовські табори.

0
Знаходиться в: З історії села

Інші новини з Березини :

Новини партнерів:
Loading...

Додати коментар5 − = чотири

Додати   Новини cпорту:Сайт села Березина | Миколаївський район Львівська область © 2008 - 2017
При використанні матеріалів гіперпосилання на http://www.berezyna.inf.ua/ обов'язкове!
За достовірність інформації, яку розміщено на сайті, відповідальність несе її автор. Відповідальність за зміст рекламної інформації несе рекламодавець.
| RSS ATOM | RSS FEED | RSS2.0 |