Семінар з питань видобування сланцевого газу: детально

6 лютого після завершення семінару «Виробництво природного газу зі сланцевих порід»  в   львівських інтернет-виданнях з’явилася інформація, що на семінар не впустили представників місцевих громад.  Про що ми  повідомляли    раніше.
А в  п’ятницю  8 лютого на офіційному сайті  Миколаївської районної ради були подані  деталі цього семінару:

6 лютого 2013 року у приміщенні міського Палацу культури міста Миколаєва відбувся інформаційно-роз’яснювальний семінар для представників громад Миколаївського, Жидачівського та Пустомитівського районів на тему «Виробництво природного газу зі сланцевих порід».

Із вступним словом до присутніх звернулися голова районної ради Ольга Жила та перший заступник голови райдержадміністрації Петро Боровець. На семінарі представники компанії «Шеврон» та науковці з Польщі, Франції, Сполучених Штатів Америки й України надали роз’яснювальну інформацію про технологічні розробки, дані про політику корпорації «Шеврон» щодо охорони навколишнього середовища під час видобутку сланцевого газу, розповіли про досвід США та Польщі у розробці сланцевого газу, процес розвідки і аналізу покладів газу в сланцевих породах.

У заході взяли участь посадові особи органів місцевого самоврядування району, керівники окремих підприємств, організацій, установ району, представники громадсько-політичних організацій, громадськість міста.

Представниками Миколаївської районної ради були: Ольга Жила – голова Миколаївської районної ради, Олег Ясеницький – заступник голови Миколаївської районної ради, Олег Микитка – радник голови Миколаївської районної ради. На зустрічі також були присутні депутати Миколаївської районної ради: Володимир Каліновський, Олег Микитка, Ігор Надольський, Павло Гузар, Мар’яна Івах, Ярослав Папуга, Мирон Гелета, Ігор Проців, Михайло Галущак, Ігор Борисовський, Богдан Петрів.

Миколаївську міську раду представляли: Хімчак Ігор Степанович – Миколаївський міський голова, Микита Володимир – керуючий справами виконкому міської ради. Окрім них були депутати міської ради Петро Пахольчук, Юрій Мельник, Ярина Маланій, Остап Левицький, Ігор Нетежак, Віктор Дяков і Назар Добушовський.

Роздільська селищна рада: селищний голова Марія Рогуля, депутати селищної ради Олег Савицький і Роман Калита, землевпорядник Олена Ребенчак.

Горішненська сільська рада: сільський голова Григлевич Володимир та землевпорядник Троцко Марія.

Берездівецька сільська рада: сільський голова Андрій Мелешко, секретар сільської ради Любов Гулій, депутати Берездівецької сільської ради Орест Венчак та Іван Процюк.

Березинська сільська рада: сільський голова Олег Лавро, секретар сільської ради Ольга Регусевич, депутати Березинської сільської ради Марія Дмитречко, Андрій Кухарик, Осип Лютий.

Бродківська сільська рада: сільський голова Олександра Леницька, землевпорядник Олег Кіт.

Красівська сільська рада: сільський голова Ганна Заріцька та депутат сільської ради Роман Кордюк.

Стільсіка сільська рада: секретар сільської ради Марія Гринишин і землевпорядник Стільської сільської ради Любов Колодій.

Станківецька сільська рада: сільський голова Тарас Шаран і землевпорядник сільської ради Марія Верес.

Крупська сільська рада: сільський голова Роман Гаврильчак.

Новороздільську міську раду представляли  депутати  Новороздільської міської ради Василь Бойко, Іван Чиж, Микола Гніздовський та заступник міського голови Олег Шайнога.

Також на зустрічі були присутні депутати Львівської обласної ради: Богдан Чечотка, Олег Кузенко, Левко Дуда і Ярослав Мудрий.

У частині семінару «Запитання і відповіді» у залі було задано понад двадцять  питань. Основними з них були: «Яка наноситься шкода навколишньому середовищу від видобутку газу із сланцевих порід?», «Чи буде дотримуватись компанія «Шеврон» екологічного законодавства України?», «Чи прийматиме активну участь у житті територіальних громад?» і «Яку користь принесе видобуток газу із сланцевих порід для місцевих громад?».

На завершення голова Миколаївської районної ради Ольга Жила подякувала представникам компанії «Шеврон» і організаторам інформаційно-роз’яснювального семінару стосовно видобутку газу із сланцевих порід. Також Ольга Жила зауважила: «На багато запитань відповіді були дані доступно і зрозуміло, але частину з них потрібно ретельно вивчати і обговорювати. Особливу увагу  потрібно приділити питанням екології довкілля, підземних та зовнішніх вод, забрудненим водам, утилізації шламу та інше. На жаль ми маємо гіркий і неприємний залишок від видобування сірки, у нас знаходяться гудрони і фосфогіпси, які силами району неспроможні утилізувати чи переробити. Звернення до уряду 

України не приносять результатів і ми отримуємо  стандартні відписки. Запевняю Вас, що Миколаївська районна рада постійно підтримує громади району і дослухається до них. Миколаївська районна рада прийме рішення у залежності від рішень громад».

Пітер Кларк, який є головою представництва компанії «Шеврон» в Україні запевнив присутніх  в тому, що дії компанії стосовно видобутку газу зі сланцевих порід на територіях територіальних громад будуть проводитись лише за їхньою згодою і після тривалих обговорень, слухань, при умові детального вивчення питань.
Під час семінару представники громадськості Миколаївського, Жидачівського та Пустомитівського районів висловили занепокоєння можливими екологічними наслідками видобутку газу зі сланцевих порід. Свої застереження вони виклали на плакатах, підготовлених до заходу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

За матеріалами http://www.mykolaiv.lviv.ua/

0
Знаходиться в: Новини Миколаївщина

Інші новини з Березини :

Новини партнерів:
Loading...

Коментарі

  1. NEXT сказав:

    СУДЯЧИ З ТОГО ГОЛОВИ ЯКИХ СІЛЬСЬКИХ РАД БУЛИ ПРИСУТНІ НА ЦЬОМУ СЕМІНАРІ, ТО НАПЕВНЕ В ЛІСАХ ПОЧИНАЮЧИ ВІД ІЛОВА АЖ ДО КРАСОВА

  2. ivan сказав:

    І де ж то в нас в районі є той газ?
   Новини cпорту:Сайт села Березина | Миколаївський район Львівська область © 2008 - 2017
При використанні матеріалів гіперпосилання на http://www.berezyna.inf.ua/ обов'язкове!
За достовірність інформації, яку розміщено на сайті, відповідальність несе її автор. Відповідальність за зміст рекламної інформації несе рекламодавець.
| RSS ATOM | RSS FEED | RSS2.0 |