Рекультивація сірчаних кар’єрів

У Яворівському районі та місті Новий Розділ рекультивують землі колишніх сірчаних підприємств.

Зокрема,  у  Новому Роздолі  – 46 гектарів. Рекультивація дасть можливість створити індустріальні парки.

Як розповів Володимир Туз, міський голова Нового Роздолу, місто уже провело тендер і визначило виконавця робіт.

“Ми попросили про транш 140 000 євро для укладення угоди з інвестором. Тож у червні уже розпочнуться рекультиваційні роботи”, — сказав пан Туз.

«Парк у Новому Роздолі має бути особливий – не подібний до інших індустріальних парків в Україні, який буде відповідати саме цій території. Новий Розділ постраждав від сірчаного виробництва. Є величезна проблема працевлаштування людей. Адже на Новороздільській «Сірці» працювали близько 15 тис. людей. За попередніми даними, від 20 до 30 підприємств повинні прийти на територію індустріального парку», – розповів міський голова.

Директор PPV Knowledge Networks Володимир Воробей розповів, що у Новому Роздолі має бути створено парк енергоощадної продукції та технологій, виробництва матеріалів і продукції на основі сировини природного походження – біофармація, виробництво біопластику, замінників штучних клеїв, які в Україні не виробляються. А також планується виробництво продукції з сировини вторинного походження.

Міський голова Нового Роздолу наголосив, що для приходу інвесторів у регіон потрібно облаштувати інфраструктуру, насамперед, дороги. У той час, за його словами, Львівській облравтодор вже другий рік не використовує кошти на ремонт дороги до міста, які виділяє обласна рада.

Голова Яворівської райради Іван Карпа розповів, що реалізація проекту відновлення деградованих земель Яворівського району у рамках програми Польща-Білорус-Україна дасть можливість не тільки провести рекультивацію земельної ділянки на площі 40 га, як це передбачено на першому етапі, але і вирішити цілу низку інших питань, пов’язаних із розвитком інфраструктури, промисловості, соціальною сферою. Яворівський індустральний парк планується поблизу українсько-польського кордону – за 5 км від ПП Грушів-Будомєж. Пріоритетними в індустріальному парку, за словами голови райради, будуть галузі легкої та переробної промисловості.

Довідка.

Проект «Розвиток підприємництва шляхом покращення доступу до інвестиційних ділянок у місті Любачів та ґміні Любачів, а також відновлення деградованих земель Яворівського району та м.Новий Розділ» здійснюється в рамках Програми транскордонного співробітництва Польща- Білорусь-Україна 2007-2013, що фінансується Європейським Союзом.

Тривалість проекту – 2 роки, від грудня 2013р.

Партнери Проекту: Муніципалітет м. Любачів (Польща), Яворівська районна рада, Новороздільська міська рада, Інститут Регіонального Розвитку (Львів, Україна).

Загальний бюджет проекту – 4 430017,57 €.

Основна мета проекту:

Створення сприятливих умов для розвитку підприємництва в прикордонних районах Польщі та України.

Цілі проекту:

Надання привабливості та доступності інвестиційних ділянок міста та ґміни Любачів шляхом створення і модернізації технічної та комунікаційної інфраструктури.

Надання доступності інвестиційних ділянок Яворівського району та міста Новий Розділ шляхом рекультивації постіндустріальних ділянок (колишніх сірчаних родовищ).

Стимулювання розвитку підприємств у прикордонних районах, створюючи та нарощуючи потенціал місцевих інститутів розвитку.

Очікувані результати:

Розвиток інфраструктури інвестиційної території міста Любачів (підзона Любачова) – будівництво міської дороги, дорожня інфраструктура, прокладання мереж водопостачання і каналізації в Любачові.

Рекультивація територій в Яворівському районі (40 га) та рекультивація/очищення деградованих територій у місті Новий Розділ (46,4 га).

Підготовка інвестиційних концепцій та бізнес-планів для індустріальних парків в Яворівському районі та місті Новий Розділ.

Створення місцевих інститутів розвитку – агенцій місцевого розвитку в містах Любачів, Новому Роздолі та Яворові.

Навчальні семінари для співробітників місцевих органів влади та представників місцевих громадських організацій.

Спеціалізовані навчальні бізнес-семінари щодо управління промисловими зонами, відносинами з інвесторами, публічно-приватному партнерству для органів місцевого самоврядування, громадських організацій та організацій із підтримки бізнесу.

Створення транскордонної польсько-української мережі індустріальних парків.

Джерело: http://lvivexpres.com/ , http://lvivnews.net/

0
Знаходиться в: Новини Березина, Новини Львівщина, Новини Миколаївщина

Інші новини з Березини :

Новини партнерів:
Loading...

Додати коментар6 + шість =

Додати   Новини cпорту:Сайт села Березина | Миколаївський район Львівська область © 2008 - 2017
При використанні матеріалів гіперпосилання на http://www.berezyna.inf.ua/ обов'язкове!
За достовірність інформації, яку розміщено на сайті, відповідальність несе її автор. Відповідальність за зміст рекламної інформації несе рекламодавець.
| RSS ATOM | RSS FEED | RSS2.0 |