Про об’єднання територіальних громад

18 лютого  у Миколаївській  РДА  відбулась нарада  щодо обговорення проекту Закону України “Про добровільне об’єднання територіальних громад”. Як повідомляє,  офіційний сайт районної державної адміністрації участь в цій  нараді взяли голова РДА   Василь Шимко,  заступник  голови райдержадміністрації Олега Микитка, керівник апарату Остап  Чупик, начальника фінансового управління райдержадміністрації Зоряна Москалюк, начальника відділу організаційно-кадрової роботи Богдан Ковтало  та завідувач юридичного сектору Світлана Соколова

Даний законопроект спрямований на визначення чіткого механізму об´єднання територіальних громад, створення спільних органів місцевого самоврядування, формування спільного бюджету та об’єднання їх комунального майна. Сучасна система органів місцевого самоврядування, з урахуванням існуючого адміністративно-територіального устрою України,  не завжди дозволяє сформувати самодостатні територіальні громади, які володіли б відповідними матеріальними і фінансовими ресурсами, необхідними для ефективного виконання покладених на них завдань та функцій. Також,   проект закону містить порядок   об´єднання територіальних громад сіл, селищ, міст та механізм надання державної підтримки.

Згідно із документом, ініціатором об´єднання територіальних громад має бути сільський, селищний, міський голова, який звертається до сільських, селищних, міських голів сусідніх територіальних громад з пропозицією розпочати процедуру об´єднання територіальних громад згідно із затвердженим Кабінетом Міністрів перспективним планом формування громад відповідного регіону.

Проект також містить норму, відповідно до якої рішення про об´єднання територіальних громад має ухвалюватися за результатами місцевих референдумів або на підставі рішень відповідних місцевих рад, прийнятих за результатами обговорення на загальних зборах громадян. Після цього договір про об´єднання територіальних громад має підписуватися сільськими, селищними, міськими головами та вноситися на розгляд відповідних місцевих рад для затвердження.

Учасники обговорення звернули також увагу на те, що у разі прийняття законопроекту, середня чисельність сільської громади складе 9 тисяч осіб, середня кількість населених пунктів у сільські громаді складе 16, очікувана середня площа громади – близько 400 кв. км. Передбачається також, що переважна частина нових громад буде створена на базі районів, що існували в УРСР до адміністративно-територіальної реформи 1954-1960 років що призведе до економії бюджетних видатків на органи управління.

«Прийняття Проекту закону про добровільне об’єднання територіальних громад надасть можливість громадам об’єднуватися, а це в свою чергу, відкриє їм можливість отримувати додаткове фінансування з районного бюджету»,- прокоментувала законопроект начальник фінансового управління РДА Зоряна Москалюк.

Сьогодні більшість сільських рад незадоволені тим, що в них забрали податок на доходи фізичних осіб (25%) і передали на більш вищі рівні бюджету. «Однак, якщо громади об’єднаються, вони зможуть отримувати податок на доходи фізичних осіб на рівні 60%, як це зараз записано у бюджетному кодексі 2015 року для районних бюджетів», – пояснила Зоряна Москалюк.

«Держава не змушує об’єднуватись, вона відкриває можливості для того, аби громади могли більше отримувати доходів і, відповідно, на свій розсуд ними розпоряджатися»,- зауважив голова райдержадміністрації Василь Шимко.

0
Знаходиться в: Новини Миколаївщина

Інші новини з Березини :

Новини партнерів:
Loading...

Коментарі

  1. fgf сказав:

    я проти!!!
   Новини cпорту:Сайт села Березина | Миколаївський район Львівська область © 2008 - 2017
При використанні матеріалів гіперпосилання на http://www.berezyna.inf.ua/ обов'язкове!
За достовірність інформації, яку розміщено на сайті, відповідальність несе її автор. Відповідальність за зміст рекламної інформації несе рекламодавець.
| RSS ATOM | RSS FEED | RSS2.0 |