Нарада із сільськими головами щодо об’єднання

Нещодавно відбулася нарада за участю голови районної ради Ольги Жили та сільських голів Миколаївщини щодо прийнятого Верховною Радою України Закону «Про об’єднання територіальних громад».

…Сільський голова Пісочни Андрій Кос, зазначив, що розмови щодо цієї справи ведуться давно. Тому спробував домовитися із сільськими головами Київця та Держова. Якщо громада Держова готова іти на певні компроміси, то громада Київця категорично проти будь-якого об’єднання з Пісочною. Мовляв, вони ще не вирішили чи іти до Нового Роздолу, чи залишатися наразі єдиною територіальною одиницею.

Ольга Жила наголосила, що тягнути із рішенням не можна. Адже Закон прийнято. Тобто, коли громади не захочуть об’єднуватися добровільно, то критерії об’єднання визначатимуться у Львові. Акцентувала: в Законі про «Про об’єднання територіальних громад» немає ніяких конкретних вказівок, на що можна опиратися і чим керуватися при прийнятті рішення. А тому є шанс самим визначити критерії і можливість об’єднання на своїх умовах. Наголосила, що згідно із цифрами, які озвучуються, у Львівській області мало б залишитися 6 районів. На Миколаївщині, – відповідно, 3 об’єднані громади. Цими громадами мали б керувати голова, рада громади та старости сіл. Староста має обиратися громадою на прямих виборах. Середня чисельність громади пропонується у 9 тисяч населення.

Ярослав Коваліско, голова Колодрубівської сільської ради, впевнений: таке об’єднання громад – свідоме знищення села і ще більше віддалення влади від народу. І якщо іти на запропоновані умови, то за декілька років селяни не матимуть засобів для існування. А тому необхідно об’єднуватися самим на своїх умовах.

Мирослав Побігушко, сільський голова Великої Горожанни, пропонував цей закон … ігнорувати. Мовляв, таке рішення вигідне олігархам, які зараз керують країною і які абсолютно не думають про те, як має вижити людина на зарплату чи пенсію.

Заперечив Андрій Кос. Наголосив, що якщо сидіти, склавши руки, то і результату жодного не буде. І запропонував об’єднуватися, але на своїх умовах. В першу чергу треба відстояти село, дати можливість сільським громадам самим розпоряджатися своїми землями як в межах села, так і за його межами. А ще повернути селам усі податки як засоби для існування. Тобто, дати можливість кожній сільській раді утримувати себе.

Відпочинок далеко від міської суєти пропонує гостинично-ресторанный комплекс Полтава, Комплекс розташований  серед живописних краєвидів української провінції.

Власне, завершили нараду на «мажорній ноті». Керівник сектору сім’ї, молоді та спорту РДА Іван Наконечний вручив подарунки (спортінвентар) від обласної ради сільським радам Держова, Гонятичів, Роздолу, Дроговижа, Гірського, Великої Горожанни, Стільська, Бродок, Березини та Криниці.

Між іншим, ще до згаданої наради нам повідомили таке.

Ганна Левенець, сільський голова Криниці:

– Здавна вважали село, в якому не було сільради, глухим і затурканим. І зараз йти на чужі села вирішувати свої питання-проблеми ніхто не хоче. Якби у нас не забрали податки, які були основою наповнення бюджету, громада могла би себе утримувати без будь-якого об’єднання. Адже навіть за останні чотири роки ми багато чого зробили у Криниці. Нам головне, щоб держава виділила субвенції на утримання доріг. Щодо 2015-го, то вже влітку можна буде сказати, як будемо виживати. Якщо доведеться об’єднуватися, то швидше за все – із Більчем. Якщо йтиме мова про об’єднання більшої кількості сіл, як ось Криниця-Більче-Рудники-Гірське, то, можливо, адміністративний центр буде в нас.

Іван Мончак, сільський голова Стільська:

– Щодо добровільного обєднання – маємо неофіційну пропозицію від влади Нового Роздолу. Про це я поінформував депутатів сільської ради на останній сесії. Але обговорення цього питання як такого ще не було.

Ірина Леськів, Вікторія Ничта
http://www.mykolaiv.lviv.ua/

0
Знаходиться в: Новини Миколаївщина

Інші новини з Березини :

Новини партнерів:
Loading...

Додати коментар+ шість = 11

Додати   Новини cпорту:Сайт села Березина | Миколаївський район Львівська область © 2008 - 2017
При використанні матеріалів гіперпосилання на http://www.berezyna.inf.ua/ обов'язкове!
За достовірність інформації, яку розміщено на сайті, відповідальність несе її автор. Відповідальність за зміст рекламної інформації несе рекламодавець.
| RSS ATOM | RSS FEED | RSS2.0 |