На потреби майдану не шкодують нічого

Новороздільці, як і всі свідомі громадяни України, з перших днів всенародного спротиву не залишаються осторонь подій у Києві і кожен по-своєму підтримують євромайданівців.

Конкретніше про це нам розповіли у новороздільському «Штабі народного спротиву», який ось уже два місяці діє у громадській приймальні народного депутата – Лідії Котеляк.

Коли ми днями навідалися туди, нас зустріли члени штабу – помічник нардепа – Володимир Засанський та один із засновників Ігор Пасемко. Як з`ясувалося, пану Володимиру того дня якраз випала черга нести цей відповідальний пост. А взагалі, як уточнив штабіст, почергово тут працює аж дев`ять активістів. Перше, що зауважуємо, увійшовши до приміщення, – величезні пакунки із теплим одягом, медикаментами, продуктами харчування, засобами захисту. На столі – велика прозора скринька для пожертв на потреби майдану.

А пан Володимир тим часом розповідає: – – Перші пожертви на потреби євромайдану у цю ось скриньку були покладені 1-го грудня минулого року. А перші звітні записи про зібрані кошти зробив наш депутат Степан Семерак. З того часу і до сьогоднішнього дня жителями Нового Роздолу готівкою було пожертвувано – 41 тисячу 750 гривень з яких 27,5 тисячі гривень були в основному використані на фінансування відправки людей до Києва. До речі, – продовжує розповідь активіст, – у ці дні охочих допомогти нашій спільній справі у боротьбі за незалежність України значно побільшало. Приміром, лише за минулу суботу і неділю було зібрано 13 тисяч 856 гривень. Справа у тому, що скринька була виставлена у фойє палацу культури, де саме проходив загальноміський мітинг. Отож, після мітингу багато його учасників, я б навіть сказав, що кожен, виявили бажання зробити пожертви. А хто не мав з собою грошей – навіть спеціально прийшли наступного дня.

– Взагалі, – зауважує пан Володимир, – на наш заклик про допомогу відгукуються люди різних поколінь. Окрім грошей, як ви вже мабуть зауважили, вони приносять і теплі речі, і продукти харчування і багато іншого – у д-у-у-у-же великих кількостях. Однак, мабуть, найбільш зворушливими є візити людей похилого віку. Вони дуже щиро віддають, часом,- останнє. Також мушу відзначити і активність окремих освітніх колективів ( учнів і вчителів) нашого міста, які пожертвували значні суми, зокрема, це наш «Ліцей будівництва та побуту», «Політехнічний коледж». А учнівський та педагогічний колектив ЗОШ №5 закупили для потреб євромайдану 5 ящиків медикаментів.

– Далі волонтер окремо подякував і місцевим підприємцям, які передали до Києва значну суму. А також наголосив, що відтепер штаб звітуватиме про роботу щотижня.

– – Таке рішення, – зазначив пан Засанський, – було прийняте після того, як виникли певні непорозуміння щодо діяльності штабу. Тому, аби у громадськості не виникали запитання і не було сумнівів, що штаб працює відкрито, – ми й пішли на такий крок. Окрім того, хочу зазначити, що наша робота координується центральними штабами. Ми тримаємо постійний зв`язок із Миколаєвом, Львовом. Відтак, усі, хто хоче їхати у Київ фіксуються і дуже оперативно відправляються або з Миколаєва, або з області. Адже там постійно курсують автобуси. Звісно, є моменти, коли місць нема. В таких випадках купуємо квитки на поїзд.

– На завершення пан Засанський зауважив, що усім, хто іде на Майдан вперше, варто знати, що це поїздка до якої треба належно підготуватися.

– – Насамперед, – каже наш співрозмовник, – слід дуже тепло одягнутися, мати просторе взуття, аби за потреби, можна було одягнути кілька пар теплих шкарпеток. Якщо є можливість – взяти зі собою засоби захисту від газу, каску. А ще – не варто їхати самому. Адже, як розповідають «ветерани» майдану, прибуваючи організованими групами, люди відразу проходять інструктаж про те, як вести себе на Майдані, як діяти в разі атаки «Беркуту», чи вибуху сльозогінних гранат. Словом, там вас навчать, як по-можливості, уникнути неприємних моментів, бо самостійно протистояти навченому «Беркуту», чи свавіллю «тітушок» – дуже важко. – підсумовує сказане волонтер, зазначивши, що минулого понеділка з Нового Роздолу виїхала, на разі, найбільша за увесь час протистояння, група – 30 чоловік.

Коли ми вже прощалися з паном Володимиром, до штабу завітав чоловік, який передав пожертву у сумі 5 тисяч 700 гривень від новороздолянина Віталія Дуди, який зараз перебуває в Іспанії.

Джерело: Галина Кончаківська, http://mykolaiv.info/.

0
Знаходиться в: Новини Миколаївщина

Інші новини з Березини :

Новини партнерів:
Loading...   Новини cпорту:Сайт села Березина | Миколаївський район Львівська область © 2008 - 2017
При використанні матеріалів гіперпосилання на http://www.berezyna.inf.ua/ обов'язкове!
За достовірність інформації, яку розміщено на сайті, відповідальність несе її автор. Відповідальність за зміст рекламної інформації несе рекламодавець.
| RSS ATOM | RSS FEED | RSS2.0 |