На Львівщині можлива повінь?

У Європі початок літа відзначився нестабільною синоптичною ситуацією. Через затяжні зливи у деяких європейських країнах виникла повінь, тисячі людей евакуювали, скасували заняття у школах та дитячих садочках. Особливо загрозлива ситуація в Чехії. В Празі рівень води піднявся на 5 метрів. Така ж ситуація і в Німеччині.  Цю повінь вже називають найбільшою за декілька століть.   Вода в Дунаї і його притоках  вийшла з берегів, продовжує затоплювати все навколо. Чи торкнеться повінь України? Як розповів на прес-конференції заступник директора Українського гідрометцентру Анатолій Прокопенко, повінь може загрожувати Україні через двадцять днів. «Винуватцем» ситуації є Дунай… 

«Сьогодні рівень води піднявся у басейні Тиси, Дністра (до 50 сантиметрів), – відзначив пан Прокопенко. – Повінь виникла у Рівенській, Волинській, Львівській та Івано-Франківській областях. З 4 червня в басейнах Сяну і Дністра (Львівщина та Івано-Франківщина) очікується підняття води на 1-1,5 метра. Але це не загрожує людям. Найкритичніша ситуація у Волинській області, де через розлив Прип’яті можуть бути затоплені деякі населені пункти”.

На Львівщині катастрофи не очікується. Як розповіла завідувач сектору гідрології Львівського регіонального гідрометцентру Надія Михайлишин, 4-5 червня на Львівщині очікується підняття води у басейнах Сяну і Дністра на 0,5-1,5 метра, а в Західному Бузі — на 0,2-0,7 метра. “Складної гідрологічної ситуації немає, буде незначний вихід води на заплаву”, – повідомила пані Михайлишин.

Червень — місяць буревіїв, який з корінням вириває дерева, нищить електрокабелі. Черговий синоптик Львівського регіонального гідрометцентру Лариса Луцан заспокоїла: “Найближчим часом буревію у Львівській області не буде. Про стихію повідомляємо за добу. З 3 по 5 червня на погоду Львівщини впливатиме циклон із Житомирської області. Він принесе дощі, місцями сильні грози. У Карпатах грози з градом. Надворі буде прохолодно — вдень лише 19 градусів. Друга декада червня буде спокійнішою. Дощі припиняться, вдень пригріє до 28 градусів”.

У Миколаївському районі  вчора через сильні дощі були підтоплені розташовані в низинних частинах присадибні ділянки. В одному з будинків вода дісталася до підвалу.

Про це повідомив директор департаменту з питань цивільного захисту Львівської ОДА Олексій Титаренко.

Однак, посадовець запевняє, це поодинокі випадки і загрози повені на Львівщині немає.

«На даний час ситуація в області стабільна, спостерігається підняття рівнів води на ріках басейну Дністра з урахуванням опадів, які випали вчора в другій половині дня і вночі. Це некритичне підняття», – розповів Олексій Титаренко.

Воду, яка вчора підступила в підвали будинку, оперативно викачали рятувальники.

«На ранок ситуація стабільна. Опади будуть місцями. Що стосується Європи , то в нас по всій земній кулі дощ не падає. Десь є багато води, десь немає. У нас все спокійно», – каже Олексій Титаренко.

 

Джерела: http://www.wz.lviv.ua,  http://www.pohlyad.com/

0
Знаходиться в: Новини Львівщина, Новини Миколаївщина

Інші новини з Березини :

Новини партнерів:
Loading...

Додати коментар+ чотири = 5

Додати   Новини cпорту:Сайт села Березина | Миколаївський район Львівська область © 2008 - 2017
При використанні матеріалів гіперпосилання на http://www.berezyna.inf.ua/ обов'язкове!
За достовірність інформації, яку розміщено на сайті, відповідальність несе її автор. Відповідальність за зміст рекламної інформації несе рекламодавець.
| RSS ATOM | RSS FEED | RSS2.0 |