Миколаїв.Термінове віче на майдані Незалежності

Термінове віче на майдані Незалежності відбулося 24 листопада, фактично, без широкого оповіщення через брак часу.

Ольга Жила, голова районної ради: «Те, що ми сьогодні зібралися тут, зайвий раз доводить, що українці – цілісна і самодостатня нація. До цього моменту було сподівання й очікування на те, що уряд зможе вивести нас із кризи, яка затягнулася. Але ситуація лише погіршується. Промінчиком надії для нас був вступ у Євросоюз, але і її хочуть у нас відібрати. Хочу сказати, що зараз ми живемо у таких умовах, коли нам немає чого боятися, коли ми можемо покладатися лише на власні сили, власну свідомість, власну любов до рідної землі. З цього приводу скликаємо позачергову сесію районної ради у вівторок».

Василь Созоник, депутат районної ради (голова фракції Конгресу Українських Націоналістів): «Роки історії дають нам підтвердження того, що Росія ніколи не була добрим сусідом для України. Адже саме московські правителі зруйнували Запорізьку Січ, знищили нашу молоду державу у 1918 році, винищили мільйони українців штучно створеним голодомором та репресіями. І це лише поодинокі факти, яких у нашій історії було чимало. Тому сьогодні мусимо довести, що ми вільний народ, який достойний жити у європейській державі за законами Євросоюзу. Лише тоді ми зможемо винищити корупцію і беззаконня».

Богдан Чечотка, депутат обласної ради: « Хочу звернутися до молоді, студентства і силових структур із проханням пам’ятати про те, що усі ми українці. І лише нам зараз вирішувати – чи наші діти зростатимуть рабами на рідній землі. Не можна мовчати, не можна залишатися осторонь – німих людей не чують. А ми, наче заснули, наче відгородилися від усього, чим зараз живе наша батьківщина. Саме сьогодні якраз слушний момент проснутися і не мовчати, а щосили кричати про те, що ми хочемо вільної України – без корупції і беззаконня».

Юрій Шипов, депутат районної ради (фракція «Батьківщина»): «Сьогодні ми усвідомлюємо значимість та важливість реалізації шансу, який може більше не повторитись, цей шанс – інтеграції в Європу. Як на мене, в Україні є три основні проблеми, які не дають поступу та розвитку державі. Перша – це «комплекс раба», який сформувався через панівне становище над українцями, але ми його частково побороли. Друга – це «геополітичне розташування», адже на світовій мапі ми знаходимось у центрі Європи, тому опиняємось завжди у вирі подій між Заходом та Росією. Третя – це відсутність політичної волі у наших політиків. Це не політики – це патріоти власної кишені та люди, позбавлені честі, гідності та совісті. Ганьба! Пригадується візит Папи Римського в Україну, лейтмотивом якого був заклик до вірян: «Не бійтеся!» Будьте мужніми, будьте відважними, вірте в Бога, вірте у себе і Ви переможете!» Крок за кроком Ви і я, разом ми – європейська сім’я! Україна – це Європа! Слава кожному з Вас! Слава Україні».

Ліля Гнатів, студентка: «Ухвалене рішення про згортання Євроінтеграції, вкотре підриває репутацію нашої держави та її влади на міжнародній арені. У нас, як у молодої спільноти, будівничої частини нації, хочуть відібрати останні сподівання на якісно новий рівень життя. Влада вчить своїх дітей в Європі, а нас не пускає. Проте студентство, об’єднане прагненням до всебічного розвитку нашої країни, стало на захист українського суспільства.Пора показати владі, що з нами потрібно рахуватися! Настав час вийти з-за плеча «східного сусіда», аби самостійно та твердо обирати цивілізований вектор розвитку нашої держави».

Ірина Залога, пластунка: «У першу чергу хочу сказати, що мусимо починати зміни з себе. Нині не можна чекати, що уряд підтримає простих людей, а мусимо творити своє майбутнє самі. Тішить те, що навіть такі маленькі містечка, як Миколаїв, піднімаються і відстоюють свою незалежність, державність, історію. Пластуни із натхненням підтримують тих, хто вступив у боротьбу. Багато учасників нашої організації зараз у Києві на майдані. І ми маємо намір стояти до кінця».

Михайло Галущак, депутат районної ради (фракція «Свобода»): «Під час Української революції на початку ХХ ст. Євген Коновалець сказав фразу, яка буде актуальною для всіх наступних поколінь українців: “Шлях до Львова лежить через Київ”. Вільний Львів буде лише за умови вільного Києва. Інше важливе питання: чому ми туди повинні їхати? Частково відповіді можна знайти у вчорашньому Дні Голодомору: Євроінтеграція – це незалежність, і в першу чергу – від Росії. Якщо б ми у минулому столітті були незалежними – у нас не було б Голодомору. Якщо б ми на початку минулого століття не побоялись заплатити малу кров за незалежність – нам не потрібно було б платити велику. Якщо б ми зберегли свою армію – нам не потрібно було б відправляти 17-річних студентів захищати свою державу під Крути.Якщо ми сьогодні будемо мовчати про те, що робиться у нашій державі – наші діти та наступні покоління проклянуть нас за те, яку ми передали їм Україну. Тому, треба діяти…

Отже:ставтесь до мітингів, як до тренувань перед великим боєм. Якщо ми не скинемо цю владу сьогодні – ми повинні бути готовими, щоб використати наш шанс завтра чи післязавтра. Пам’ятаймо: на ровері їде той, хто крутить педалі. Не мовчіть – мовчання це найгірший злочин. Наша зброя – це публічність. Їдьмо у Київ – там вирішується наше майбутнє».

Підтримали ораторів Іван Величко, голова Миколаївської спілки політв’язнів, Василь Кіндрацький, голова районної організації РУХ, миколаївчанин Ярослав Яцишин.

Учасники віча одностайно схвалили текст Резолюції.

Підготували

Анна Микитин, Вікторія Ничта.

«РЕЗОЛЮЦІЯ

віча на підтримку укладення Угоди про асоціацію

між Україною та ЄС

Ми, учасники віча, обурені рішенням Кабінету Міністрів України про призупинення процесу підготовки до укладення Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Розцінюємо це як зраду національних інтересів найвищими посадовими особами країни: Президентом Віктором Януковичем та Прем’єр-міністром Миколою Азаровим. Режим показав своє справжнє обличчя – воно не європейське. Зневаживши волю мільйонів українців, влада підписала собі вирок – вона нелегітимна, не українська, не європейська. Піддавшись на тиск Кремля, Янукович і Азаров продемонстрували свою слабкість, перевагу особистого матеріального інтересу над волевиявленням українців.

Ми заявляємо про неприпустимість геополітичного реверсу. Україна – європейська держава. Ми ніколи не станемо сировинною колонією для Росії. Ця влада слабка – вона боїться свого народу. У цьому наша сила, і цим ми повинні скористатися.

Рішення КМУ прийняте поза межами компетенції і є державною зрадою. Збагачення будь-якою ціною, включаючи руйнування держави і знищення нації, – ось що є ключовою причиною урядової безпорадності.

Вимагаємо негайного відновлення переговорного процесу й підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Закликаємо миколаївчан, які усвідомлюють, що наше майбутнє – це майбутнє в європейській родині, в європейському співтоваристві, взяти участь в акціях протесту, що відбуваються у всій Україні на підтримку укладення Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, висловити протест проти ганебної позиції чинної влади.

Громадяни України! Влада обрала війну! Наша відповідь повинна бути адекватною. Якщо ми європейська нація – наше рішення має бути жорстким й однозначним – банду геть! Кабінет Міністрів – у відставку. Верховній Раді – розпуск! Президенту – імпічмент»!
24 листопада 2013 р.

Джерело: http://www.mykolaiv.lviv.ua/

0
Знаходиться в: Новини Миколаївщина

Інші новини з Березини :

Новини партнерів:
Loading...   Новини cпорту:Сайт села Березина | Миколаївський район Львівська область © 2008 - 2017
При використанні матеріалів гіперпосилання на http://www.berezyna.inf.ua/ обов'язкове!
За достовірність інформації, яку розміщено на сайті, відповідальність несе її автор. Відповідальність за зміст рекламної інформації несе рекламодавець.
| RSS ATOM | RSS FEED | RSS2.0 |