Львівщина, ймовірно, стане пілотною областю в апробації реформи місцевого самоврядування

23 травня, міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Темник на засіданні Регіональної ради з питань взаємодії місцевих органів самоврядування у Львівській області презентував проект Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні.

Міністр Темник відвідав Львів напівтаємно (ВІДЕО)

Під час презентації Геннадій Темник зазначив, що реформи місцевого самоврядування є необхідними та довгоочікуваними у нашій державі: «Сьогодні настав час практичних дій для створення належних умов для такої реформи.

На переконання Президента України, реформування органів місцевого самоврядування має будуватися на засадах децентралізації провладних повноважень, консолідації ресурсного забезпечення та стратегічного планування розвитку територіальних громад», – сказав Г. Темник.

«Тому ця реформа повинна враховувати інтереси всіх зацікавлених сторін, повинна бути добре продуманою та зваженою, послідовною та узгодженою з уже розпочатими реформами в державі. Саме тому започатковано широке обговорення щодо впровадження нової реформи», – додав він.

За його словами, ця концепція має визначити напрями, механізми та терміни здійснення реформи, а також формування ефективного місцевого самоврядування та територіальної організації влади.

«Реформа сприятиме максимальному забезпеченню якісних і доступних публічних послуг, укріпленню інституції демократії та інтересів громадян в усіх сферах життєдіяльності», – підсумував Г. Темник.

Водночас, голова Львівської ОДА Віктор Шемчук у своєму виступі повідомив, що Львівщина в порядку ініціативи готова стати пілотним майданчиком та розпочати реалізацію проекту на своїх теренах.

«Доцільність обрання Львівщини пілотним регіоном обумовлюється наявністю різноманітного спектру специфічних територій, притаманних різним регіонам України: гірські, шахтарські, депресивні, моно функціональні тощо», – відзначив він.

Шемчук підкреслив, що проведення адміністративно-територіальної реформи на Львівщині зумовить усунення наявної диспропорції в ресурсному забезпеченні, спрямованому на соціально-економічний розвиток адміністративно-територіальних одиниць та сприятиме фінансовій незалежності місцевого самоврядування від органів державної влади, оптимізації мережі бюджетних установ.

 

Джерело: http://vgolos.com.ua

0
Знаходиться в: Новини Львівщина

Інші новини з Березини :

Новини партнерів:
Loading...

Додати коментар+ вісім = 10

Додати   Новини cпорту:Сайт села Березина | Миколаївський район Львівська область © 2008 - 2017
При використанні матеріалів гіперпосилання на http://www.berezyna.inf.ua/ обов'язкове!
За достовірність інформації, яку розміщено на сайті, відповідальність несе її автор. Відповідальність за зміст рекламної інформації несе рекламодавець.
| RSS ATOM | RSS FEED | RSS2.0 |