Куди веде бездоріжжя?

Нинішні дороги Миколаївщини водії не на жарт називають бойовими, а транспортні засоби, обминаючи чисельні вибоїни, стають схожими на п’яних равликів і черепах, відтак подекуди путівці (як ось із Нового Роздолу до селища Роздолу) із двох смуг руху розширюються до чотирьох. Водії пасажирського автотранспорту скаржаться, що від курсування по бездоріжжю замість зношування тріскають колеса, щотижня ламаються ресори, дуже швидко зношуються колодки і барабани. Та що й казати, навіть кузов автомашин не витримує і тріскається. Якщо колись вони їздили й емоційно нарікали, то тепер лише із сумом споглядають і прямують ямами, без надії сподіваючись… Про ситуацію, яка склалася, і проблеми дорожників розповів тимчасово виконуючий обов’язки начальника райавтодору Олег Бінас:

– Наша служба фінансується із держбюджету. Кошти виділяє Служба автомобільних доріг. Мережа автошляхів Миколаївщини – 289,6 км, із яких 55,2 – державного значення, а 33,4 – місцевого. Такий стан доріг зумовлений тим, що вони будовані у 60-70-х роках і уже вичерпали терміни обслуговування. Відповідно, коли вони споруджувалися, була менша інтенсивність руху і менша навантаженість, мається на увазі вантажопідйомність. Тепер вихід один – капітальні ремонти. А їх ми не проводимо уже років 25. За приблизними підрахунками, щоби дороги Миколаївщини привести до більш-менш нормального стану, потрібно приблизно сто двадцять мільйонів гривень. А в рік ми отримуємо близько трьох мільйонів, один із яких забирає зимове утримання доріг. А ремонтуємо їх у міру ліміту виділення коштів Службою автомобільних доріг. Цьогоріч у квітні-травні відремонтували 13, 9 км доріг з асфальтобетонним покриттям. Крім того, спрофільовано гравійні дороги, зокрема, Тростянець-Стільсько-Розділ, Стільсько-Ілів, Красів-Поляна, Загіря-Суха Долина-Тростянець. На це пішло близько 900 тисяч гривень із держбюджету.

– Скільки коштів передбачено у цьому році на Миколаївщину?

– Планується виділення 1 мільйона 136 тисяч гривень із спецфонду обласного бюджету на ремонт трьох автодоріг: Розділ-Жирова (433 тисячі), Щирець-Красів (230 тисяч), Пісочна-Жидачів (решта). Крім того, до авторалі, яке відбудеться 12-13 липня, буде відремонтовано дороги як із асфальтобетонним покриттям, так і гравійним – Красів-Поляна, Київ-Чоп у Бродках, від Тростянця до Стільська, Миколаїв-Жидачів, частину дороги Розділ-Жирова (із Березини до Роздолу, де фінішуватимуть і стартуватимуть авторалісти). Ліміт фінансування, який виділяє Служба автомобільних доріг відповідно до сітки протяжності доріг у районі, – щомісяця приблизно 200 тисяч гривень – іде на узгоджені ділянки доріг, які найперше треба ремонтувати.

– Через бездоріжжя від Березини до Нового Роздолу нині, як стверджують водії, треба їхати не 5 хвилин, як колись, а 25. Перевізники змушені були збільшити час маршруту із Миколаєва до Нового Роздолу, бо водії у визначений просто не вкладаються. Але минулої весни цей путівець ремонтували. Відповідно, жителі району, водії нарікають на неякісну роботу дорожників.

– Повторююся, цій дорозі понад півстоліття і всі терміни поточних ремонтів уже давно минули. Її треба ремонтувати капітально, бо ямкове латання нічого не дає. Зараз відповідно до виділених коштів ми намагаємося робити якимись картами. Це трошки надійніше, аніж латки. Зрозумійте, за виділені 433 тисячі гривень усієї дороги зробити не вдасться – це однозначно. Хотілося б найперше зробити до Нового Роздолу, бо там найінтенсивніший рух. Тільки-но затвердять кошти, братимемо представників влади і дивитимемося, які дороги треба робити. Є сподівання, що на серпень ті гроші будуть.

– Чому Миколаївщину обділили при розподілі коштів в обласній раді?

– Ми пропонували на 1,6 мільйона, а нам зменшили на 340 тисяч, врізавши із кожної дороги, зокрема, із напрямку на Новий Розділ, куди ми просили 600 тисяч, хоча там і цього замало.

– Назвіть проблеми, які заважають працювати?

– Не вистачає техніки для виконання робіт, до того ж вона стара.

– А із зарплатою у службі все гаразд?

– Оскільки є заборгованість Служби автомобільних доріг перед облавтодором і філіями за виконані роботи, відповідно до цього наші працівники ще не отримали зарплатні.

– Ви бачите якийсь вихід із ситуації щодо бездоріжжя?

– Держава мусить повернутися обличчям до дорожньої галузі, бо дороги створюють імідж держави.

А тим часом: районна рада звернулася в обласну раду щодо неправомірного розподілу коштів на ремонт доріг Миколаївщини та очікує позитивного результату, райдержадміністрація організовує контролюючий супровід ремонтів доріг (перевірятимуть якість робіт, своєчасність оплати і використання коштів), а ось уряд країни, щоб «вирулити», шукає винних у бездоріжжі (під гарячу руку потрапили далекобійники, яких штрафуватимуть за перевантажений у спеку транспорт) і намагається передати доведені до крайності путівці на баланси місцевих рад, що інакше як «скинути із здорової голови на хвору» і не назвеш.

 

Джерело: http://www.mykolaiv.lviv.ua, Анна Микитин

0
Знаходиться в: Новини Миколаївщина

Інші новини з Березини :

Новини партнерів:
Loading...

Додати коментар+ п'ять = 11

Додати   Новини cпорту:Сайт села Березина | Миколаївський район Львівська область © 2008 - 2017
При використанні матеріалів гіперпосилання на http://www.berezyna.inf.ua/ обов'язкове!
За достовірність інформації, яку розміщено на сайті, відповідальність несе її автор. Відповідальність за зміст рекламної інформації несе рекламодавець.
| RSS ATOM | RSS FEED | RSS2.0 |