Комунальне господарство Березини

Доки осінь тішить нас теплими промінцями сонця, не дуже й хочеть­ся думати про те, що незабаром прий­де зима, а з нею і безліч проблем, зок­рема – шалені рахунки за газ та електроенергію. Але бюджетні установи ще від і весни почали підготовку до опа­лювальною сезону і увесь цей час шукали шляхи економії коштів.

Побувавши у Березині, переконалась, що село серйозно готувалося до морозів і снігу. Керівництво дитячого садочку, школи і сільради над­звичайно серйозно поставилися до справи і зав­часно виконали усе заплановане.

Як розповів сільський голова Олег Лавро, про­блеми підготовки до зими були чи не основними в діяльності сільради всеньке літо. Через те, що минулого опалювального сезону у дитячому са­дочку та адмінбудинку було запущено автономну котельню, яка дала можливість регулювати вит­рати та значно їх зекономити, цьогоріч завдан­ням номер один було заміна усіх вікон. Війт по­хвалився, що вдалося замінити їх не лише у кімна­тах груп, а й у всіх підсобних приміщеннях, а ще у сільрадівських кабінетах. Загалом було встанов­лено майже 50 вікон. Кошти на це виділялися із сільського бюджету, а роботи вартували приблизно 50 тисяч гривень. Це те, що стосується при­міщень. Окрім цього, проведено планові ремон­ти дорожного покриття вулиць Коцюбинського, Грушевського, Нової, Ґонти та Шкільної.

А ось у місцевій школі не все так радісно. Директор Мирон Березюк каже, що в основному до опалювального сезону готові і взимку у школі буде тепло. Адже мають автономну котельню, поступово замінюють вікна. Завдяки цьому змог­ли задіяти майстерню, яка через холод не пра­цювала багато років. Цього року із допомогою сільради утеплили та відремонтували дах та фа­сад. Але несподівано і запізно постала проблема від райСЕС із облаштуванням внутрішніх туа­летів. Перед дирекцією школи поставили завдан­ня до листопада їх задіяти, а коштів, у відділу освіти на ці роботи немає. Тому будуть вирішу­вати дане питання самотужки, а ще – просити допомоги у батьків. Більше того, школі необхід­но будувати очисні споруди. Згідно із нормами вони повинні розташовуватися на певній відстані від приміщення навчального закладу. А найбільш підхоже місце знаходиться за центральною доро­гою. Тому змушені будуть по-під нею робити «прокол». А це ще зайвих 30 тисяч гривень, яких просто немає. Правда, на нинішній рік санепідстанція дозволила обладнати вигрібні ями, а як буде далі – ще ніхто не знає.

Вікторія Ничта, газета “Громада”

0
Знаходиться в: Новини Березина

Інші новини з Березини :

Новини партнерів:
Loading...   Новини cпорту:Сайт села Березина | Миколаївський район Львівська область © 2008 - 2017
При використанні матеріалів гіперпосилання на http://www.berezyna.inf.ua/ обов'язкове!
За достовірність інформації, яку розміщено на сайті, відповідальність несе її автор. Відповідальність за зміст рекламної інформації несе рекламодавець.
| RSS ATOM | RSS FEED | RSS2.0 |