Книжкова толока. Мер проти «Просвіти»

Влада у Миколаєві втаємничує, яку суму одержала від українсько-канадського проекту на Книжкову толоку, яку ентузіасти організували своїми силами.

«У мене вдома на час Книжкової толоки мешкало двоє письменників з Івано-Франківська, — розповів «Ратуші» Петро Скірчук, голова «Просвіти» міста Миколаїв на Львівщині, де 22 — 24 березня відбувалася VII Книжкова толока. — Інші миколаївці, які долучилися до організації важливої й уже традиційної для нашого міста події, теж приймали в себе учасників — хто скільки міг: по двоє, по троє, четверо… Тому я був безмежно здивований, коли дізнався, що, виявляється, кошти на проживання, харчування та інші витрати надав проект «Місцевий економічний розвиток міст України» (МЕРМ), який фінансує Федерація канадських муніципалітетів за підтримки Канадського агентства міжнародного розвитку».

Книжкова толока в Миколаєві, ініціатор якої — Любов Хомчак, має дуже хороше реноме і багато позитивних відгуків серед видавців, відомих письменників, які охоче їдуть у районний центр на свято книги та літератури (цього року тут побували Мирослав Дочинець, Василь Карп’юк, Володимир Лис, Ярослав Грицак, Ірина Фаріон та інші).

Де гроші?

Уже кілька років одним із співорганізаторів заходу є Миколаївська міська рада. А на друкованій продукції Книжкової толоки-2013 несподівано з’явилася інформація, що захід підтримує проект МЕРМ. Петро Скірчук, який фінансово та організаційно долучився до проведення толоки, вирішив з’ясувати, яку саме допомогу надав українсько-канадський проект. Оскільки пані Любов Хомчак такої інформації не мала, він зателефонував до київського офісу представництва.

«Мені відповіли, що керівник відділу культури і туризму Миколаївської райдержадміністрації Ірина Іваночко приїжджала до них, презентувала все як організатор толоки, і подалася на проект. Тому всі запитання до неї. Сказали, що підписували угоду з Миколаївською міською радою про нерозголошення інформації, тому суму, надану на толоку, не повідомлять. Трохи дивно, бо фонди зазвичай дуже відриті, — розповів Петро Скірчук. — Попросив зорієнтувати, про що саме мова. Назвали загальну суму — мільйон доларів на 24 проекти в 12-ти містах. У Миколаєві підтримано проект розвитку туризму, у рамках якого — Книжкову толоку, фольклорний фестиваль «Миколаївські візерунки», фестиваль гумору та сатири «Веселі копачі», пісенний конкурс «Перлина Дністра», серію тренінгів з розвитку місцевого зеленого туризму.

У телефонній розмові назвали статті витрат на Книжкову толоку: доїзд, проживання, харчування учасників, нагородження, зйомка відеоролика і розповсюдження його в ЗМІ, оренда приміщення й оренда апаратури. Приміщення, в якому відбувається толока, — на балансі Миколаївської міської ради. Світло і звук чиновники обіцяли надати безкоштовно. Всі учасники приїхали за свій кошт. Причетні до толоки розселяли учасників у себе вдома. Щодо харчування, то, скажімо, ті двоє франківських поетів, які жили в мене, в мене ж і харчувалися. Фуршети після нагородження профінансували прості люди — хтось спік пляцок, хтось зробив салат, за принципом справжньої толоки». Пан Скірчук зазначив, що оскільки є підозри щодо нецільового використання коштів, то мабуть, доведеться звертатися в правоохоронні органи.

Розмова з мером: постканадський синдром

Окрім київського офісу, голова миколаївської «Просвіти» звернувся в канадський офіс проекту. Звідки його скерували до київського офісу, до директора.
Закономірне бажання дізнатися, яку суму і нащо саме було витрачено на проект, який відбувся за активної участі громадськості, спричинило обурення в місцевої влади. Як розповів «Ратуші» Петро Скірчук, у понеділок зранку, після толоки, йому зателефонував міський голова Миколаєва Ігор Хімчак. Петро Скірчук зробив запис цієї телефонної розмови, з якою «Ратуша» пропонує ознайомитися читачам.

— Добрий день, скажіть мені, будь ласка, ви що, в Канаду писали якісь листи на рахунок Книжкової толоки, чи що?
— З ким я говорю? Представтесь, будь ласка.
— Міський голова.
— Так, Ігоре Степановичу, писав.
— А на якій підставі і з яких то ділов ви писали?
— Мені було цікаво, як відбувалося фінансування
— А чому ви до мене не підійшли, не поцікавилися? Чому це ви написали без мого відома бозна-куди?
— Не знав, що ви до цього причетні…
— Ви думаєте, що я нє у дєл, а ви — цар, я хочу запитати?
— Ні, я так не думаю.
— А чому це ви написали без мого відома в Канаду?
— Не знав, що я мав ставити вас до відома, куди пишу.
— Молодий чоловіче, ваше щастя, що я в лікарні. Готуйтеся, я вас рознесу в пух і прах, разом з вашою «Просвітою». Більше я не хочу з вами співпрацювати і навіть розмовляти.

Іміджеві горнятка з логотипом

Любов Хомчак поділилася своїми враженнями про ситуацію зі сприянням з боку проекту МЕРМ: «Неприємно, що я як член оргкомітету не знала про те, як саме виявляється сприяння проекту. Адже такі речі треба робити відкрито. Потім ті, хто допомагав у проведенні толоки фінансово й організаційно, закономірно запитують, яким є фінансовий внесок з боку проекту МЕРМ, а я не знаю. Як на мене, все мало б відбуватися прозоро. Виготовили пакети, афіші з їхнім логотипом, тобто їх рекламували, але за що — невідомо. Крім того, цього року як ніколи затримували друк рекламної продукції та програмок, бо казали, що там обов’язково мають бути логотипи. Гостям дарували книжки — не знаю, з чийого фінансування, можливо, дарував проект. Може, надав ще якусь допомогу, але оскільки не озвучували, то не знаю». Крім пакетів та афіш, логотипи проекту МЕРМ були також на горнятках, блокнотах — тобто на іміджевій продукції. До речі, горняток усім запрошеним письменникам не вистачило…

МЕРМ і конфіденційність

Спеціаліст з комунікацій проекту МЕРМ Ольга Мазуренко в розмові з журналістом «Ратуші» зазначила, що Книжкова толока є «дуже-дуже маленьким заходом» у рамках демонстраційного проекту «Підтримка розвитку туризму в місті Миколаєві». Але, покликаючись на конфіденційність угоди (такі таємні угоди укладено з усіма містами, з якими МЕРМ співпрацює. Що цікаво, у Львові за підтримки проекту реалізовують Стратегічний план залучення інвестицій до м. Львова до 2020 року) з Миколаївською міською радою, відмовилася надавати інформацію щодо фінансування цього «дуже-дуже маленького заходу».

Директор проекту МЕРМ Олександр Кучеренко надіслав «Ратуші» інформацію про фінансування Книжкової толоки в Миколаєві з боку проекту: «Загальна сума, яку виділено на проведення «Книжкової толоки», становить 21990 грн, з них 14990 грн – на проживання учасників, проведення кавоперерв/харчування, виготовлення промоційно-сувенірної продукції та 7000 грн – на виготовлення промоційного відеоролика. Контроль за перебігом виконання демонстраційних проектів у субрегіоні «Розділля», який об’єднує міста Новий Розділ, Жидачів та Миколаїв, здійснює Дорадчий комітет, створений за рішенням міських голів трьох міст. До участі в роботі цьому Дорадчому комітеті залучено також представників громадського сектору, тому за докладнішим роз’ясненням щодо заходів і організації діяльності проекту можете звертатися до координатора проекту МЕРМ від м.Миколаєва Володимира Миколайовича Микити, керуючого справами виконкому міської ради. Хочу також наголосити, що оплату всіх заходів та витрат в рамках проекту ми здійснюємо безпосередньо на рахунок надавача послуг за наявності акту прийняття робіт та за погодженням з містом, яке є бенефіціаром цих послуг. Реалізація заходів за проектом «Підтримка розвитку туризму в місті Миколаєві» триває. Сподіваємося, що він буде корисним миколаївській громаді».

Миколаївські таємниці

Ірина Іваночко прокоментувала «Ратуші», що всі питання щодо підтримки з боку проекту МЕРМ реалізує Миколаївська міська рада й запропонувала звернутися до Володимира Микити, який керує справами виконкому. Коли ми зателефонували до нього, нам двічі сказали, що «він тепер у міського голови». Наступного дня повідомили, що «він просив передати, аби ми зверталися з цим запитанням до міського голови Ігоря Хімчака». У приймальні миколаївського міського голови повідомили, що мер «просив передати, що було б бажано прийти до нього на прийом»…

Наталя ДУДКО Газета “Ратуша”

0
Знаходиться в: Новини Миколаївщина

Інші новини з Березини :

Новини партнерів:
Loading...

Додати коментар4 + шість =

Додати   Новини cпорту:Сайт села Березина | Миколаївський район Львівська область © 2008 - 2017
При використанні матеріалів гіперпосилання на http://www.berezyna.inf.ua/ обов'язкове!
За достовірність інформації, яку розміщено на сайті, відповідальність несе її автор. Відповідальність за зміст рекламної інформації несе рекламодавець.
| RSS ATOM | RSS FEED | RSS2.0 |