Гудрони попадають в Дністер

24 вересня у  департаменті екології та природних ресурсів Львівської ОДА знову згадали про гудрони, які зберігаються  на території Роздільського ДГХП «Сірка».

У департаменті зазначають, що умови зберігання цих небезпечних відходів не відповідають нормам екологічної безпеки, існує негативний вплив на земельні та водні природні ресурси. Зокрема, під час інтенсивних опадів з майданчика зі складування імпортованих з Угорщини гудронів неочищені стічні води стікають в озеро Глибоке,яке є  частиною  рекреаційної зони басейну річки Дністер.

Відповідно до інформації, наданої Роздільським ДГХП «Сірка», протягом 2001-2002 років ДП МВС України «Спецсервіс» завезло 16 тис. тонн гудронних відходів на промислову площадку підприємства, яку було орендовано з дозволу регіонального відділення Фонду державного майна України по Львівській області.

У департаменті ЛОДА наголосили, що термін дії договору оренди землі, на підставі якого небезпечні відходи розміщені на території Роздільського ДГХП «Сірка» закінчився ще у 2004 році, однак ДП «Спецсервіс» досі не звільнив земельну ділянку від цих небезпечних відходів.

Як зазначається у повідомленні, з метою недопущення виникнення надзвичайної екологічної ситуації в зоні колишньої діяльності Роздільського ДГХП «Сірка» департамент екології та природних ресурсів ЛОДА неодноразово звертався до Мінприроди України, Головного управління внутрішніх військ МВС України та керівника ДП МВС «Спецсервіс» з проханням посприяти у вирішенні питання щодо нейтралізації цих небезпечних відходів і забезпечення екологічної безпеки в регіоні.

«Водночас, як повідомило Роздільське ДГХП «Сірка», у 2013 р. підприємство планує закінчити виконання проекту «Ліквідація сірчаних кар’єрів, відновлення екологічної рівноваги і ландшафту в зоні діяльності Роздільського ДГХП «Сірка», яким передбачено виконання робіт з утримання гідроспоруд у безпечному стані. На виконання заходів, зазначених у проекті, з державного бюджету на 2013 р. виділено кошти у сумі понад 7 млн грн», – підсумовує департамент ЛОДА.

Джерело: http://zik.ua/ua/news/2013/09/24/430763

0
Знаходиться в: Новини Березина, Новини Миколаївщина

Інші новини з Березини :

Новини партнерів:
Loading...

Додати коментар5 + шість =

Додати   Новини cпорту:Сайт села Березина | Миколаївський район Львівська область © 2008 - 2017
При використанні матеріалів гіперпосилання на http://www.berezyna.inf.ua/ обов'язкове!
За достовірність інформації, яку розміщено на сайті, відповідальність несе її автор. Відповідальність за зміст рекламної інформації несе рекламодавець.
| RSS ATOM | RSS FEED | RSS2.0 |