Граніт

Граніт – кисла плутонічна гірська порода нормального ряду з сімейства гранітів. Складається з кварцу, плагіоклазу калієвого польового шпату і слюди. Ці гірські породи дуже широко поширені в континентальній земній корі. Ефузивні аналоги гранітів – ріоліти. Роль гранітів в будові верхніх оболонок Землі величезна, але на відміну від магматичних порід основного складу (габро, базальт, анортозит, норит, троктоліт), аналоги яких поширені на Місяці і планетах земної групи, ця порода зустрічаються тільки на нашій планеті і поки не встановлені серед метеоритів або на інших планетах сонячної системи.

Серед геологів існує вираз «Граніт – візитна картка Землі». З іншого боку, є вагомі підстави вважати, що Земля виникла з такого ж речовини, що і інші планети земної групи.

Первинний склад Землі реконструюється як близький складу хондритів. З таких порід можуть виплавлятися базальти, але ніяк не граніти. Ці факти про граніті привели перших же петрології до постановки проблеми походження гранітів, проблеми, привлекавшей увагу геологів багато років, але і досі далекою від повного рішення. Про граніти написано дуже багато наукової літератури. Автором однієї з перших гіпотез про походження гранітів став Боуен – батько експериментальної петрології.

Сьогодні, вироби з граніту на піку популярності http://tochenka.in.ua/. Людство давно відкрило для себе всі чудові і корисні властивості цього натурального каменю. Гранітні вироби вважаються «благородними». Вироби з граніту цінуються у всьому світі і дозволити їх собі може не кожен.
Чим пояснюється популярність граніту? Естетичні властивості – ця порода має масу забарвлень, візерунків, вкраплень. Граніт може мати різну структуру, зернистість і вагу. Саме тому багато людей вибирають граніт для виготовлення колонів, ваз, фонтанів, арок, столів, лавок та сувенірів.

0
Знаходиться в: Цікаво знати

Інші новини з Березини :

Новини партнерів:
Loading...

Додати коментар+ 1 = шість

Додати   Новини cпорту:Сайт села Березина | Миколаївський район Львівська область © 2008 - 2017
При використанні матеріалів гіперпосилання на http://www.berezyna.inf.ua/ обов'язкове!
За достовірність інформації, яку розміщено на сайті, відповідальність несе її автор. Відповідальність за зміст рекламної інформації несе рекламодавець.
| RSS ATOM | RSS FEED | RSS2.0 |