Гідроакумулятор

Гідроакумуляторний бак (або гідроакумулятор) – це ємність для води з еластичною гумовою мембраною у вигляді груші, розташованої усередині і герметично з’єднаної з металевим корпусом гідробака фланцем, які мають різьбове з’єднання для підключення до водопровідної мережі. Простір між металевим корпусом гідроакумулятора і мембраною заповнене повітрям, тиск якого становить 1,5-2 бару. Гідроакумуляторних баки застосовуються для пом’якшення гідравлічних ударів та підтримання постійного тиску як в побутових, так і в промислових установках. Адже саме гідроакумулятор при вимкненому насосі забезпечує тиск в системі водопостачання.

Принцип дії гідроакумулятора

Гідроакумулятор складається з корпусу з гумовою мембраною, фланця, ніпеля для закачування повітря в порожнину, взривного клапана, фітинга для кріплення мембрани і тд.

У чому ж полягає принцип роботи гідроакумулятора?

При попаданні води під тиском з колодязя або свердловини, приєднана до водопроводу мембрана збільшується в об’ємі. Відповідно, обсяг повітря, що знаходиться між металевими стінками гідробака і мембраною, починає зменшуватися, тим самим створюючи ще більший тиск. Як тільки досягається встановлений рівень тиску, реле тиску розмикає контакти подачі на насос електроенергії і він відключається. Що ж виходить? Повітря, що знаходиться між мембраною і корпусом гідроакумулятора  тисне під тиском  “грушу” з водою. При відкритті крана на подачу води, що давить на мембрану повітря під тиском буде виштовхувати з гідробака воду до вас у кран. При цьому в мембрані у міру витрати води тиск, накачаний  насосом, буде падати. І як тільки воно впаде до встановленого рівня, контакти на реле тиску знову зімкнуться і насос знову запрацює. Таким чином гидроаккумулятор  завжди в робочому стані.  Причому,  вода і повітря, відокремлені один від одного гумовою мембраною. Варто відзначити, що тиск повітря, що знаходиться в порожнині гідроакумулятора, в процесі експлуатації може зменшуватися. Рекомендується один раз на рік перевіряти тиск повітря в гідробаку за відсутності в ньому води. Якщо він менше норми, можна його підкачати через ніпель із застосуванням простого автомобільного насоса. Варто також мати на увазі, що вода ніколи не заповнює повністю весь обсяг гідроакумулятора. Реальний обсяг води  в ньому залежить від цілого ряду параметрів: від форми гідроакумулятора,  тиску повітря в ньому, геометричної форми і еластичності діафрагми, заданих верхньої і нижньої меж реле тиску та ін.

Різні типи гідроакумуляторів

Гідроакумулятори залежно від способу їх установки бувають горизонтальні і вертикальні. Який гідроакумулятор краще вибрати? Якщо дозволяють габарити приміщення, то слід звернути увагу на те, як здійснюється видалення скапливающегося всередині гумової мембрани повітря. Вся справа в тому, що в знаходиться в системі водопостачання воді завжди присутній розчинений повітря. І з часом це повітря з води виділяється і скупчується, утворюючи повітряні пробки в різних місцях системи. Для видалення повітряних пробок в конструкції гідроакумуляторів великих обсягів (100 літрів і більше) додатково передбачений фітінг, на якому встановлюється клапан, через який скупчується в системі повітря періодично стравливается. У гідроакумуляторів вертикального типу ємністю від 100 літрів весь повітря накопичується у верхній їх частині і видаляється за допомогою даного воздухоудалітельного клапана. У горизонтальних гідроакумуляторах  повітря можна видалити за допомогою додаткової ділянки трубопроводу, який складається з кульового крана, вивідного повітряного ніпеля і зливу в каналізацію. Гідроакумулятори, які мають невеликий обсяг, такого фітинга не мають. Видалення накопиченого  в них повітря можливе тільки при періодичному повному спорожненні.

 

0
Знаходиться в: Цікаво знати

Інші новини з Березини :

Новини партнерів:
Loading...

Додати коментарвісім − 4 =

Додати   Новини cпорту:Сайт села Березина | Миколаївський район Львівська область © 2008 - 2017
При використанні матеріалів гіперпосилання на http://www.berezyna.inf.ua/ обов'язкове!
За достовірність інформації, яку розміщено на сайті, відповідальність несе її автор. Відповідальність за зміст рекламної інформації несе рекламодавець.
| RSS ATOM | RSS FEED | RSS2.0 |