Географічна довідка

 

Географічна довідка


Село Березина знаходиться у південно-східній частині Миколаївського району Львівської області на лівому березі річки Дністер.

Вигідне географічне розташування сприяє розвитку села. Через Березину проходить міжобласна траса Львів –Івано-Франківськ, що має державне значення. Крім цього, через село проходить транспортне сполучення на міста Новий Розділ, Жидачів, Ходорів, Дрогобич, Стрий, Миколаїв.
Відстань від Березини до районного центру 11 км, до найближчого міста (Новий Розділ) – 5 км, до залізничної станції Миколаїв-Дністровський – 9 км, до обласного центру 48 км.
Протяжність села із заходу на схід – більш як 12 км , з півдня на північ – близько 3 км. Географічні координати 49° пн. ш. 24° сх. д. Середня висота над рівнем моря 295 м.

На півночі село межує з с.м.т. Розділ, на заході з с. Крупсько, на півдні через Дністер з с. Києвець, та с. Дем’янка Наддністрянська і с. Заріччя Жидачівського району, на сході – з селами Берездівці і Підгірці та з містом Новий Розділ.

Через Березину протікає річка Дністер, та її ліва притока річка Колодниця. Під час повеней сінокоси, пасовища і поля в урочищах “Вигін”, “Зруб”, “Переддем’янка”, “Паша”, “Прибочищі” затоплюються водами Дністра та Колодниці. Інколи підтоплюються і житлові будинки в районі “старого села” і вздовж Колодниці.

Клімат села помірно-континентальний з високою вологістю, та частими туманами.

Рельєф села рівнинний за винятком штучних горів, що виникли внаслідок добування сірки відкритим способом. Разом з відпрацьованими кар’єрами ці гори, так звані в селі “дамби”, займають більше 600 гектарів. “Дамби” окультурені під сінокоси і пасовища. На схилах кар’єрів, званих в селі “гори”, в кінці 70 на початку 80 років минулого століття кафедрою лісівництва Львівського сільськогосподарського інституту висаджено ліс, який зараз сильно знищено.

Значна частина виробничих потужностей Роздільського гірничо-збагачувального комбінату та суміжних до нього підприємств також розташована на березинських землях. До них проведена залізнична колія, що проходить по мосту через Дністер в районі «Переддем’янки». Але на більшості з цих підприємств зараз не ведеться господарської діяльності, а землі забруднені відходами сірчаного виробництва. Також в Березині є комбікормовий завод,  пекарня, ферма. 

Умовно Березину можна розділити на кілька мікрорайонів. «Старе село» – це вулиці: Шевченка, Зацерковна, Шептицького, Садова, Дністровська, Незалежності, Пастівник, частина Січових Стрільців та Коцюбинського. Інший район: центральна частина села – це вулиці: Січових Стрільців(від цвинтаря до кільця), Шкільна, Залізняка, частина Коцюбинського. Третій мікрорайон на «Піскові» це вулиці, Нова, Гонти і Мазепи, які в даний час забудовуються. Четвертий – це толока, а саме вулиці: Грушевського, Спортивна, Франка, Івасюка, Січових Стрільців (від кільця до Роздолу) та Задвірна. Головною і найдовшою вулицею Березини є вул. Січових Стрільців. Починається вона від моста і простягається понад 2 км до межі селища Розділ.

Населення понад 2000 чоловік. Національний склад однорідний. 99.9% українці. Густота населення 824.42 особи на кілометр квадратний. Село має історичну печатку і хоругву.

Автори: ADMIN, Свідрик Василь Євстахович

 

 


  

Сайт села Березина | Миколаївський район Львівська область © 2008 - 2017
При використанні матеріалів гіперпосилання на http://www.berezyna.inf.ua/ обов'язкове!
За достовірність інформації, яку розміщено на сайті, відповідальність несе її автор. Відповідальність за зміст рекламної інформації несе рекламодавець.
| RSS ATOM | RSS FEED | RSS2.0 |