Фестиваль спорту та музики: як на березі Дністра українців вчили «не бухати»

IA ZIK  про фестиваль  «Небу-ХАЙ!», що проходив 25-27 травня в Березині:
25-27 травня на Львівщині відбувся фестиваль музики та руху «Небу-ХАЙ!». Три дні учасники свята жили у наметах, брали участь у різноманітних спортивних атракціях, слухали якісну музику та відвідували цікаві майстер-класи.

Бої в грязюці, сумо, купини, вільне падіння, мотузковий парк, скелелазіння, пейнтбол, біг-болл, боулінг, каякінг, решето, слеклайн, слизька гірка, слизький футбол, тир, ніндзя, перегони на sup, велопробіг, йога, заплив на саморобних човнах – і це ще не весь перелік, чим можна було зайняти себе на фестивалі «Небу-ХАЙ!». І, головне, це все на свіжому повітрі, на березі Дністра.

Про фестиваль, його мету, реалізацію та багато іншого, пов’язаного з цим дійством, розповів президент ГО «Манівці» та організатор «Небу-ХАЙ!» Тарас Білошицький.

Тарас Білошицький
– Як виникла ідея організувати фестиваль?

– Уже вчетверте ми проводимо фестиваль «Небу-ХАЙ!». Ідея з’явилась просто – мені як сім’янину некомфортно відпочивати з дітьми на заходах, де безліч людей у стані алкогольного сп’яніння поводяться аморально. Яскраво запам’ятався момент, коли молодики підкидували вверх пляшку з-під шампанського і дивились, куди вона приземлиться, а головне – це все у великому натовпі.

Звичайно, це не відпочинок, і дуже сумно, що на кожному святі – державному чи релігійному, незначному чи великому, головним атрибутом є алкоголь і неадекватна поведінка людей, через його вживання. Таке дозвілля мені набридло, і я вирішив створити простір, де буде спорт та музика, і, що дуже важливо, жодної краплі спиртного.

Важко перевчити наших людей: святкування можуть бути цікавими і без випивки. Тим більше, змінити нутро особи дуже важко, однак можливо створити таке середовище, у якому вона сама захоче змінюватись.

Другий, але не менш важливий момент – фестиваль «Небу-ХАЙ!» – це можливість зібрати гроші на спортивно-туристичну школу у селі Березина.

– Як фінансується фестиваль?

– Хоча ідея виявилась фінансово провальною (здебільшого через те, що тверезий фестиваль мало цікавить людей), ми не зупиняємось і продовжуємо його проводити. Кожен попередній такий захід нам приносив одні збитки, які ГО «Манівці» ще півроку відробляла.

По-суті, у нас немає спонсорів. Я б, швидше, назвав усіх, хто долучилися до фестивалю – меценатами, адже їм з цього вигоди ніякої. Їх залучили завдяки особистим контактам. Це, фактично, більшість великих магазинів туристичного спорядження міста Львова. Замість вивісити банер на черговому білборді десь посеред міста, вони виділили кошти або свою продукцію для нашого фестивалю. Їх підтримка – це призовий фонд учасникам. Зрозуміло, що алкогольні та тютюнові партнери навіть не розглядались, хоча були пропозиції від них.

Перша складова фінансування: близько 20% коштів усього заходу дає районна та обласна ради, проте і тут є певні складнощі та нюанси. Наприклад, мені потрібна сцена – я її оплатити не можу. Гроші дають на щось конкретне, вже прописане кимось. Нам виділили кошти на друк буклетів, що є, в принципі, викиданням грошей в сміття, адже інтернет-реклама зараз значно ефективніша, проте про неї я точно відзвітуватись не зможу. Бувало, що ми повертали гроші в районні чи обласні бюджети, тому що банально не могли відзвітувати про їх використання через обмежені рамки, на які дозволяється витрачати ці кошти.

Друга складова фінансування – туристичний клуб «Манівці», який також є соціальним підприємством. Проводячи різні туристичні чи спортивно-розважальні заходи для компаній, ми заробляємо на діяльність спортивної школи та проведення фестивалю.

І третя складова фінансування – ціна за вхід та спортивні атракції. Проте, враховуючи, скільки ми роздаємо безкоштовних квитків, у сумі виходить теж небагато зароблених коштів.

Фестиваль ми задумали як бізнес-проект, який фінансуватиме спортшколу, проте на сьогоднішньому етапі, на жаль, він навіть не є окупний.

– Розкажіть детальніше про школу, заради якої придумали фестиваль?

– Наша ГО «Манівці», яка організовує фестиваль та реалізувала вже немало проектів, зараз займається побудовою спортивної школи у селі Березина Миколаївського району. Локацію вибрали не просто, адже основною умовою для наших занять – є вода, точніше річка. Поблизу берегів Дністра шукали ділянку, яку можна приватизувати для побудови спорткомплексу. Звичайно, це справа нелегка, адже зону поблизу водойм ЗУ не дозволяє приватизувати. Проте, все ж вдалось знайти найближчу, можливу для продажу ділянку – це стара насосна станція, яку ми викупили, а вже землю навколо неї орендуємо.
Головне, нам вдалось закупити плавзасоби і спорудити склади, де можемо їх зберігати. Сама ж станція – це руїна, яка донедавна була смітником, де всі місцеві звозили свої побутові відходи. Ми її очистили і частково розібрали, адже єдине в ній, що може пригодитись – це фундамент. У нас є план спорткомплексу, проте зрозуміло, що через брак коштів це все дуже повільно просувається.

У майбутньому ця спортивна школа повинна була б не тільки проводити заняття, а й заробляти на себе. Тобто, з п’ятниці до неділі – це комерційний проект, де можуть відпочивати усі охочі, зокрема проводити корпоративні заходи. А з понеділка до п’ятниці – спортивна школа.

 

На щастя, для веслування нам багато не треба, адже основна умова – це річка та плавзасоби. Тому вже зараз у нас є учні, які, незважаючи на незавершеність школи, беруть участь у всеукраїнських змаганнях і займають призові місця з різних видів веслування.

– Яким видам спорту навчатимуть у цій школі?

– Тут будуть два домінуючих види спорту – боротьба і веслування у різних формах (радео, кануполо, веслування слалом). Боротьбу ми включили через таке поняття, як «мертвий сезон» у веслуванні, який пов’язаний з кліматичними умовами (лід, сніг, холод). Тобто, у цей час спортсмени займатимуться у залі різними видами боротьби. свадебные серьги в интернет-магазине.

Уже зараз місцеві хлопці, які відвідують школу, зимою приїжджають у наш зал до Львова займатись боротьбою. Тобто, ми бачимо це відчайдушне бажання і хочемо посприяти їм тут.

Також мушу відзначити, що з кожним роком бажаючих займатись у Березинській спортивній школі все більше, проте саме через обмеженість плавзасобів не можемо записувати усіх охочих.

Фестиваль, хоч і збитковий, але саме він допомагає розповідати про школу і завдяки йому з’явились перші місцеві вихованці. Кожного року після цього заходу їх стає все більше.

– Що, на Вашу думку, є найцікавішим на фестивалі?

– У нас немає конкретного дня чи цяцьки, яку можна виділити – цікаве все у комплексі. Тут є атракції як для зовсім маленьких відвідувачів, так і для молоді та їх батьків. Від ранку до вечора – це спортивні розваги, за які, до речі, можна отримати призи. Увечері ж можна розслабитись біля вогню чи потанцювати на концерті, де звучить якісна українська музика.

Насправді свято універсальне – для дітей тут знайдеться чимало атракцій, які їм не будуть доступні у різних розважальних закладах міста, молодь та старші – зможуть спробувати себе у серйозніших видах спорту і, хто знає, можливо, закохаються в якийсь.

Олена Водвуд,
IA ZIK

0
Знаходиться в: Новини Березина, Новини Львівщина, Новини Миколаївщина, Топ Новини

Інші новини з Березини :

Новини партнерів:
Loading...   Новини cпорту:Сайт села Березина | Миколаївський район Львівська область © 2008 - 2017
При використанні матеріалів гіперпосилання на http://www.berezyna.inf.ua/ обов'язкове!
За достовірність інформації, яку розміщено на сайті, відповідальність несе її автор. Відповідальність за зміст рекламної інформації несе рекламодавець.
| RSS ATOM | RSS FEED | RSS2.0 |