Екологи зафіксували скид небезпечних речовин у Дністер

Екологічна інспекція у Львівській області під час перевірки на території Роздільського державного гірничо-хімічного підприємства «Сірка» виявила концентрацію небезпечних викидів у річку Дністер. Про це ZAXID.NET повідомив начальник державної екологічної інспекції у Львівській області Микола Маланич.

Підприємство понад 50 років займається видобутком сірки, піску, гравію, глини. Після масштабного видобутку сірки тут виникли хвостоховища на території понад 10 га. У цих пустотах утворилися озера насичені сіркою, з яких витікає забруднена вода у Дністер.

«Наші спеціалісти здійснювали забір скидних вод з території підприємсва «Сірка» в річку Дністер, а також брали пробу з гудронів. У всіх викидах серйозно перевищена норма концентрації фосфатів та інших небезпечних для довкілля речовин», – повідомив Микола Маланич.

Зокрема рівень фосфатів 22,4 рази перевищує граничну допустиму норму.

«Оскільки річка Дністер витікає за межі України, то фактично державним підприємством «Сірка» завдано суттєву шкоду не лише українському довкіллю, а й довкіллю інших країн», – додав еколог.

За його словами, екоінспекція підраховує розмір завданих збитків. Коли підрахунки завершать, екологи скерують всі матеріали щодо РДГХП «Сірка» до поліції та прокуратури.

«Якщо розмір завданої шкоди не досягне 60 тис. грн, то буде цивільний позов. А якщо ж збитки перевищать 60 тис., а я підозрюю, що це питання мільйонів, в такому випадку ми будемо наполягати на порушенні кримінального провадження», – зазначив Микола Маланич.

0
Знаходиться в: Новини Березина, Новини Миколаївщина

Інші новини з Березини :

Новини партнерів:
Loading...

Додати коментар+ 7 = чотирнадцять

Додати   Новини cпорту:Сайт села Березина | Миколаївський район Львівська область © 2008 - 2017
При використанні матеріалів гіперпосилання на http://www.berezyna.inf.ua/ обов'язкове!
За достовірність інформації, яку розміщено на сайті, відповідальність несе її автор. Відповідальність за зміст рекламної інформації несе рекламодавець.
| RSS ATOM | RSS FEED | RSS2.0 |