Дорога на Новий Розділ так і не ремонтуватиметься?

Зима, як кажуть, на носі, а ями на дорогах Миколаївщини так і не полатані. Чи буде світло у цьому безпросвітному тунелі? Маючи намір відповісти на це запитання, вкотре спілкуємося з Олегом Бінасом, який від серпня офіційно затверджений «головним дорожником» району, 4 місяці до того виконуючи обов’язки керівника. А загалом, у дорожній сфері від 2002 року, від 2008-го – головний інженер філії «Миколаївський райавтодор». Народився у 1974 р. у Черниці. Живе у Пісочні. У 1996 р. закінчив будівельний факультет Львівського політехнічного інституту за спеціальністю «Автомобільні дороги». Одружений, виховує двох синів.

– Попри те, що листопад ще радує відносно теплими днями, сезон для будівництва, реконструкції і ремонту путівців уже фінішує?

– Фактично, цей сезон уже завершився. Бо ремонт доріг можна проводити, якщо добова температура не опускається нижче 10-12 градусів. За нинішньої температури можна ремонтувати хіба що аварійні ділянки.

– Що ж зроблено за 10 місяців, які минули? Бо водії нарікають на вашу службу.

– На ремонт та утримання доріг використано 3 мільйони 920 тисяч гривень. З них зимове утримання і підготовка до зими забрали 1 мільйон 100 тисяч. Решту пішло на експлуатаційне утримання, яке включає ямковий ремонт, викошування придорожніх смуг, побілку, фарбування, водовідведення, профілювання гравійних доріг, заміну знаків. Капітального і поточного ремонтів не проводилося.

– Чи задоволені Ви фінансуванням робіт?

– Як можна бути задоволеним, якщо приблизна потреба на ремонт доріг у районі «тягне» на 120 мільйонів гривень, а виділено 2,8?

– А як було торік?

– Порівняно з минулим роком фінансування збільшилося на 1 мільйон. Але це мізер. Щоправда, вдалося відремонтувати до авторалі 22 кілометри асфальтобетонного покриття і 35 кілометрів гравійного. Крім цього, навесні спрофільовано на 72 кілометрах гравійні дороги і залатано ями на 84 кілометрах асфальтобетонних. Після ралі відновлено ще до 10 кілометрів асфальтобетонного покриття на відрізках Пісочна-Жидачів і Рудники-Криниця.

– На Ваш погляд, ремонт доріг цьогоріч провалено?

– Плану я доведеного не мав, тому робив те, що зміг.

– А як Миколаївщина залежить від тендерів, які відбулися у вересні щодо ремонту доріг загального користування у межах обласної програми на 64 мільйони гривень?

– За рішенням обласної ради, яке було прийнято у травні, Миколаївському району мало перепасти 1 мільйон 160 тисяч гривень, зокрема, 455 тисяч – на напрямок Розділ-Жирова, 450 тисяч – на відрізок Пісочна-Київець-Жидачів і 220 тисяч – Щирець-Тернопілля-Красів. Але ці кошти на Службу автодоріг не поступили. Тендер проводив «Облавтодор». Результатів ми не знаємо. Але навіщо було визначати переможців робіт, коли грошей нема?

– Тобто, напрямок на Новий Розділ так і не ремонтуватиметься?

– Я не маю чим робити. «Облавтодор» не дає матеріалів.

– Дорожники разом із державтоінспекторами упродовж 1-20 жовтня проводили огляд вулично-шляхової мережі.

– Відповідні акти із зазначеними недоліками ми надіслали у Службу автодоріг. А яке їх вирішення – не можу сказати.

– Гряде реорганізація?

– Наскільки мені відомо, дороги місцевого значення будуть передані на фінансування облдержадміністрації. Від нас заберуть 55 кілометрів путівців у Службу автодоріг. Нам залишать місцеві дороги – 234 кілометри, які фінансуватимуться з обласного бюджету.

– Як триває підготовка до зими?

– Займаємося цим останні 2 місяці. Уже заготовлено 1100 кубів піску (при плані 800 кубів). Торік мали 1000 кубів і всі витратили. Тому цьогоріч вирішили заготовити більше, бо ліпше мати у запасі, ніж потім думати, де взяти. Отримали уже й вагон солі (169 тонн), другий має надійти у листопаді. Виготовляємо і снігозахисні щити, які встановлюватимуться у тих місцях, де найбільше потерпають від снігозадувів. Раніше, коли були сильніші зими, таке практикувалося. При плані 50 щитів уже виготовлено 200. Крім цього, відремонтовані 3 піскорозкидачі, 2 навантажувачі, 2 трактори з лопатами, 2 грейдери та ще один ремонтується. Для допомоги технікою у розчистці доріг від снігу укладено 4 угоди із такими фірмами, як «ШБД-38», «Гідробуд», «Сірка», «Рибгосп Рудники». Запас пально-мастильних матеріалів є на 3-5 днів доброї зими. Але «Облавтодор» обіцяє щотижневі постачання. У листопаді ще плануємо спрофілювати усі гравійки і, можливо, вдасться десь взяти кілька машин асфальту, щоб залатати хоч якісь ями. Бо прошу в облавтодору практично щодня, але там нема грошей, щоб запустити відповідний завод. Служба автомобільних доріг уже заборгувала за виконані роботи близько 40 мільйонів гривень. На Миколаївщині цей борг становить майже 300 тисяч гривень.

Розмовляла Анна Микитин, “Громада”

0
Знаходиться в: Новини Миколаївщина

Інші новини з Березини :

Новини партнерів:
Loading...   Новини cпорту:Сайт села Березина | Миколаївський район Львівська область © 2008 - 2017
При використанні матеріалів гіперпосилання на http://www.berezyna.inf.ua/ обов'язкове!
За достовірність інформації, яку розміщено на сайті, відповідальність несе її автор. Відповідальність за зміст рекламної інформації несе рекламодавець.
| RSS ATOM | RSS FEED | RSS2.0 |