Чи водили ви гаївки?

Традиційним символом Великодніх свят здавна в українців були  гаївки  – обрядові весняні пісні у супроводі дівочих хороводів. Вони є невід’ємною частиною християнської культури, хоча виникли ще в далекі язичницькі часи.

В Березині з покон віків великодні гаївки  традиційно водили  біля церкви,  а церковні дзвони в ці дні не змовкали  ні на мить.  Там завжди збиралося багато людей, які таким чинои прославляли Христове Воскресіння

Але з плином часу все рідше біля церкви можна почути “Ой бриніли ключі ночі” та інші великодні хороводи , а  натомість молодь віддає перевагу так званим “ремням” та “дупакам”.  Таке святкування Великодня трохи не вписується в споконвічну українську традицію. Адже,  справжній  дух Великодня відчувається тоді, коли всі збираються разом і через  гаївки  долучаються до відзначення цього свята. Щоправда, як і колись,  ні на мить не затихають церковні дзвони.

Сайт села Березина через свій паблік в мережі vk.com  проводить опитування “Чи водили ви гаївки?”  В опитуванні можуть взяти участь всі користувачі  Вконтакте. Також в коментарях можна залишати  ваші думки і побажання  на цей рахунок.

Перейти до опитування: http://vk.com/topic-47883495_29946836

 

0
Знаходиться в: Новини Березина, Суспільство

Інші новини з Березини :

Новини партнерів:
Loading...

Коментарі

  1. ден сказав:

    ні
   Новини cпорту:Сайт села Березина | Миколаївський район Львівська область © 2008 - 2017
При використанні матеріалів гіперпосилання на http://www.berezyna.inf.ua/ обов'язкове!
За достовірність інформації, яку розміщено на сайті, відповідальність несе її автор. Відповідальність за зміст рекламної інформації несе рекламодавець.
| RSS ATOM | RSS FEED | RSS2.0 |