«Брат за брата» про гудрони на території Сірки (відео)

Майже 20 тисяч тонн токсичних гудронів досі отруюють навколишнє середовище у Новому Роздолі на Львівщині. Їх за тіньовими схемами привезли на початку 2000-х років з Угорщини та вивантажили просто неба на березі Дністра. Відтоді екологи вимагають або вивезти отруту назад до сусідньої країни, або утилізувати. Однак їхні вимоги влада ігнорує, а гудрони тим часом отруюють навколишнє середовище.

Про це йдеться у сюжеті проекту соціальних журналістських розслідувань «Брат за брата» (щонеділі о 22:00 на телеканалі ZIK).

Ідейним керівником концесії, за якою з Угорщини до України доправили небезпечні гудрони, була, як не дивно, міліція. А саме – підприємство «Спецсервіс» Міністерства внутрішніх справ. Утім, як згодом з’ясувалось, «Спецсервіс» сфальшував документацію на шкідливі відходи так зухвало, що у 2005-му році навіть з’явилася кримінальна справа щодо ввезення цього «товару». Щоправда, в 2012-му справу закрили – за відсутністю складу злочину. Упродовж 7 років, поки йшло розслідування, гудрони заборонили чіпати, оскільки вони були вказані у справі як речовий доказ. Однак і донині «Спецсервіс» залишається власником 20 тисяч тонн отруйних речовин, з яких 17 тисяч зберігається на території Роздільського державного гірничо-хімічного підприємства «Сірка».

Юридично гудрони на Львівщину ввозила не Угорщина як держава, а три іноземні фірми. Двома з них керував такий собі Ігор Нечаєв. Він же – співвласник львівської компанії «Інтер-Інвест». А іншим її співвласником була дружина заступника тодішнього директора Роздільського ДГХП «Сірка». Саме на територію цього заводу привезли токсичні гудрони, де вони лежать й досі.

Львівські екологи б’ють на сполох, бо гудрони змішуються з водою, ґрунтами  і поволі стікають у Дністер, звідки беруть питну воду області Західної України і сусідня Молдова.

«Найкращий результат для нас – з галузі фантастики: назад відвезти ті гудрони до Угорщини. За допомогою кримінальних справ, розголосу. Тому що вони були ввезені незаконно», – каже еколог, колишній голова комісії з питань природокористування Львівської міської ради Мирон Колодко.

Екологічні активісти пропонували іще один варіант розв’язання  проблеми – оголосити таким, що не має власника. У такому випадку «Спецсервіс» МВС буде, як і раніше, нести відповідальність за хімікати. А держава матиме повноваження ліквідувати їх сама. Такий маневр можна було провернути роки тому, однак того ніхто не робив.

Згодом гудрони вирішили хоч обгородити. Аби вони бодай не розтікались по території.

«Тобто, їх привезли, люди отримали гроші, поклали собі в кишеню. А потім ще 5 мільйонів для ліквідації цієї небезпеки виділили з бюджету», – обурюється еколог Мирон Колодко.

На думку екологів, щоб бодай якось убезпечити навколишнє середовище від токсичного забруднення, потрібно вдягти засоби захисту, взяти лопати – і перенести цей остогидлий непотріб, наприклад, на якийсь закинутий склад. На тій же «Сірці», за словами фахівців, таких приміщень доста. А закриті та ізольовані гудрони – майже нешкідливі.

Джерело:  http://zik.ua/

0
Знаходиться в: Новини Березина, Новини Львівщина, Новини Миколаївщина

Інші новини з Березини :

Новини партнерів:
Loading...

Додати коментардев'ять − = 7

Додати   Новини cпорту:Сайт села Березина | Миколаївський район Львівська область © 2008 - 2017
При використанні матеріалів гіперпосилання на http://www.berezyna.inf.ua/ обов'язкове!
За достовірність інформації, яку розміщено на сайті, відповідальність несе її автор. Відповідальність за зміст рекламної інформації несе рекламодавець.
| RSS ATOM | RSS FEED | RSS2.0 |