Баббіт – матеріал для підшипників

Баббит это –  антифрикційний сплав, вироблений на основі свинцю або олова з додаванням різної кількості таких хімічних елементів, як сурма, нікель, мідь, кадмій або олово. В основному баббит застосовується в сфері машинобудування – для заливки (або напилення) корпусу вкладиша підшипника для захисту деталей машини від зносу і тертя. 

Найбільш поширені варіанти сплаву:
90% олова, 10% міді;
89% олова, 7% сурми, 4% міді;
80% свинцю, 15% сурми, 5% олова;
Як присадок можуть бути використані: сурма, мідь, нікель, миш’як, кадмій, телур, кальцій, натрій, магній.
Бабіт, основу якого становить олово, використовують, коли від антифрикційного матеріалу потрібні підвищена в’язкість і мінімальний коефіцієнт тертя. Олов’яний бабіт в порівнянні зі свинцевим володіє більш високу корозійну стійкість, зносостійкість і теплопровідність.
Бабіти на основі свинцю мають більш високою робочою температурою, ніж на основі олова. Застосовується для підшипників дизельних двигунів, прокатних станів.
Свінцовокальціевий баббит використовують в підшипниках рухомого складу залізничного транспорту.
Таким чином, сплави на основі олова і свинцю знайшли широке застосування як антифрикційні сплави для заливки підшипників. А бабітом ці сплави назвали на честь першого автора антифрикційних сплавів (І. бабітом). Крім бабітів, на основі олова і свинцю виготовляють м’які припої і друкарські сплави. Перші застосовують для пайки металевих виробів, а другі – для відливання друкарських форм (шрифти і т. П.).
Сплави на основі цинку широке застосування знаходять для отримання різних фасонних деталей методом лиття під тиском, для отримання литих заготовок, що обробляються тиском, крім того, на основі цинку виготовляють підшипникові сплави і припої.
Плавка сплавів на основі олова, свинцю і цинку внаслідок їх легкоплавкости не представляє будь-яких технічних труднощів. Але різноманітність компонентів, що входять до складу різних марок цих сплавів, не дозволяє встановити загальний технологічний процес їх плавки. Тому в залежності від хімічного складу сплаву в кожному окремому випадку розробляється відповідний технологічний процес плавки для сплаву тієї чи іншої марки.

0
Знаходиться в: Цікаво знати

Інші новини з Березини :

Новини партнерів:
Loading...   Новини cпорту:Сайт села Березина | Миколаївський район Львівська область © 2008 - 2017
При використанні матеріалів гіперпосилання на http://www.berezyna.inf.ua/ обов'язкове!
За достовірність інформації, яку розміщено на сайті, відповідальність несе її автор. Відповідальність за зміст рекламної інформації несе рекламодавець.
| RSS ATOM | RSS FEED | RSS2.0 |