36-а сесія Миколаївської районної ради

25 вересня  відбулася  36-а сесія Миколаївської районної ради.

Розпочали, як звикло, із депутатських запитів. Анна Ях запропонувала підтримати її депутатський запит щодо капітального ремонту автодороги на відрізку Миколаїв-Комарно. Адже асфальтоване покриття вже десятиліттями не ремонтується. Через велетенські ями у цьому напрямку відмовляються їздити перевізники, а це створює неабиякі незручності жителям навколишніх сіл. Депутат Ігор Проців у запиті пропонував передати ПАТ «Миколаївцемент» у державну власність. Мотивував це тим, що коли не вжити радикальних засобів, то невдовзі його чекає така ж доля, як і Держівську птахофабрику чи Новороздільську «Сірку». Депутат Михайло Кондур озвучив звернення до голови обласної державної адміністрації щодо будівництва Черницької школи. Наголосив, що до кінця року будівлю необхідно хоча б перекрити, адже вона починає розвалюватися. А ось сільський голова Станківців Тарас Шаран висловив подяку голові РДА Василю Шимку та голові районної ради Ользі Жилі за вчасно надану допомогу у проведенні благоустрою біля могили бійців УПА.

Першим пунктом порядку денного сесії була проблема підготовки підприємств, установ та організацій району до роботи в осінньо-зимовий період 2014-2015 років. Доповідь зробив голова райдержадміністрації Василь Шимко. Наголосив на готовності закладів районного відділу освіти. Зазначив, що 12 індивідуальних котелень готові до роботи, відремонтовано 2 кілометри теплотраси та оформлено відповідні акти. У закладах медицини до опалювального сезону готові 2 котельні, 11 амбулаторій та 26 ФАПів. Щодо закладів культури, то тут ситуація не така втішна. Починаючи із 2006 року, опалення відновлено у Народних Домах Долішного, Черниці, Станківців, Ричагова та Липиць. Проте без тепла залишаються установи Верина, Стільська, Берездівців, Київця та Вербіжа. Щодо Миколаєва, то тут комунальні котельні та тепловий фонд технічно готові до зими на 100 відсотків. Вже відремонтовано три дахи багатоповерхівок, а заплановано до кінця року оновити ще 15. Зараз ідуть ремонтні роботи на багатоповерхівках по вулицях Тарнавського (№3-а) та Данила Галицького (№15). 5 одиниць спецтехніки також готові до роботи у зимовий період. Заготовлено 3,5 тонни солі при потребі 13.

Депутата Василя Созоника цікавило: чи є доведений ліміт газу для шкіл та лікарень. Василь Шимко зазначив, що поки що користуються минулорічними цифрами. А як буде далі – не знають. Депутат Адріян Пришляк запитував, що сталося із підрядником, який будував Черницьку школу, і чому припинені ці роботи. Пан Шимко зауважив, що ці роботи припинено тому, що немає необхідних коштів. Тобто, на папері вони є, але виплати затримуються через нестабільну ситуацію в країні. А тому і підрядник не надто спішить виконувати роботи в борг.

Начальник Миколаївських районних електромереж Андрій Федор: «Внаслідок бойових дій на Сході нашої держави в Об’єднаній електроенергетичній системі України склався дефіцит палива – призупинено роботу 80% вугільних шахт та обмежено постачання газу. Дефіцит маневрової теплової генерації, яка покривала пікові навантаження енергосистеми, зумовив загрозу порушення балансу виробництва та споживання електроенергії, що може призвести до застосування графіків аварійних відключень, які вводяться в дію по спеціальному розпорядженню Національної енергетичної компанії «Укренерго». ПАТ «Львівобленерго» звертається до споживачів із проханням із розумінням та відповідальністю поставитись до ситуації, пов’язаною із енергобезпекою Львівщини та України в цілому: переглянути графіки виробничої діяльності щодо можливості перенесення виробничих навантажень на нічні години доби та вихідні дні; скоригувати час роботи підприємства чи закладу: початок і завершення робочого дня; провести енергоаудит та впровадити енергоощадні технології; раціонально та економно використовувати електричну енергію із 08:00 до 22:00 год., обмежити споживання електричної енергії на власні потреби в період максимальних навантажень об’єднаної енергосистеми України із 08.00 до 11.00 год. та з 19.00 до 22.00 год.».

Депутат Адріян Пришляк дивувався, що енергетики бідкаються відсутністю вугілля, але не закуповують його у Львівській області. Депутат Михайло Адам хотів дізнатися: скільки Україна експортує електроенергії та за якою ціною. Депутатів Ігора Гериліва цікавило, чи планується відключення електроенергії для населення, а Віктора Марчишина – чи будуть зростати ціни на послуги. На ці усі запитання прозвучала лише одна відповідь, що РЕМ є лише виконавцем і, доки не буде вказівки «зверху», ніяких подібних заходів вживатися не буде.

Другий доповідач – секретар Миколаївської міської ради Андрій Щебель вів мову про готовність міста. Зокрема, зауважив, що напередодні саме завершили газові проекти, а з наступного тижня приступатимуть до будівництва газопроводу. Щодо газових угод – теж готові. Використання бюджетних коштів на ремонти доріг і комунікацій незадовільне. Не використано майже 2 мільйони гривень. Вдалося заасфальтувати лише дорогу на вулицю Шептицького. Підрядники не хочуть у борг працювати. Почистити канави допоможе фірма Мирона Гелети. Із 120 житлових будинків паспорти готовності отримали 96 багатоповерхівок. Сіль для посипання доріг заготовлена не у повному обсязі, але…. А ось прибиральна і посипальна техніка у повній готовності. Якщо відключатимуть електропостачання, то будуть проблеми із дитсадками. “Нас чекає важка зима. Прошу усіх допомагати вижити місту.”.

В обговоренні інформації Андрія Щебеля взяли участь депутати Михайло Адам (цікавився сумою виділених на ремонт доріг коштів та пропонував “скинути” перекриття дахів у багатоповерхівках на плечі власників квартир), Василь Кіндрацький (цікавився станом теплотрас і говорив про необхідність переукладати угоди з «Галпеком»), Василь Созоник (стосовно виходу міського голови на роботу), Ігор Проців (щодо ремонту дорожного полотна по вулиці Зеленій), Ольга Жила (готовність проекту по вулиці Івана Франка), Юрій Шипов (дороги Липівки і Закладу). Щодо останнього, то там, за словами Андрія Щебеля, ситуація патова щодо відповідальності: Липівка – на землі Бродківської сільради, житловий фонд належить ОСББ, а виборці – Миколаєву. Навіть посаду прибиральника міській раді ввести не так просто, а ось за дороги люди беруться уже самі. Аналогічна ситуація у Закладі.

Ще один співдоповідач – начальник філії «Миколаївський райавтодор» Олег Бінас повідомив, що з 9 одиниць техніки ще необхідно відремонтувати один піскорозкидач. При планових 800 кубів посипальних матеріалів (хоча щороку заготовляють більше) є 117 кубів піскосуміші і 160 піску. Необхідне ще клопотання від районної влади про виділення піску із кар’єрів. Сіль і пальне отримують централізовано. Коли вистачає, коли ні. А резерву пального наразі нема. Під час обговорення депутат Люба Сорочак порушила проблему ремонтування у дощ путівця у Дроговижі. За цим, як виявилося, стоїть якась приватна фірма. А депутат Василь Созоник озвучив резонансну пропозицію: брати пісок безоплатно із «Хенкеля» – там цей матеріал залишається як відходи від виробництва, на яке використовують пісок певної фракції. Це викликало жваву дискусію щодо того, як такий процес задокументувати.

А своєрідний підсумок зробив голова постійної комісії районної ради з питань промисловості, енергозберігання, зв’язку і шляхового господарства Адріян Пришляк. Як співдоповідач він зауважив, що треба актувати такі речі, бо безгосподарських не буває. Зауважив, що електричних котлів в установах не встановлювали, бо передбачають, що не витримуватиме мережа. А щодо газових та котлів на альтернативне паливо, то вони у районі, на його погляд, мають бути однотипними. Газові, щоб обслуговувалися в автоматичному режимі, бо інакше не буде економії. Пропонував робити перспективний план. Щодо райцентру, то говорив про необхідність виготовлення проектної документації із встановлення систем димовідведення у багатоповерхівках Миколаєва, де уже діє індивідуальне опалення. Засумнівався, чи може котельня по вулиці Мазепи видати необхідне тепло у сувору зиму. Наголосив на строгому аудиті використання води – кожне підприємство має мати відповідний паспорт. Насамкінець, порушив «бородату» проблему перекриття Черницької школи. Як зауважив керівник групи централізованого обслуговування шкіл районного відділу освіти Олег Лехович, там питання до правоохоронців, оскільки замовник і підрядник сперечаються щодо якості виконаних робіт. Як вийти із ситуації? Над цим чи не щодня ламають списи, одночасно зауважили керівники району Ольга Жила і Василь Шимко. Але виходу, наразі, нема. Запитання до співдоповідача мали депутати Віктор Марчишин та Андрій Тенета.

Сесія внесла доповнення і зміни до програми із землеустрою на 2012-2016 роки (доповідав Володимир Каліновський – голова постійної комісії райради з питань земельних відносин і використання природних ресурсів).

За пропозицією Василя Кіндрацького депутати доповнили порядок денний ще одним доволі важливим та актуальним з огляду на сьогодення пунктом, який стосується допомоги учасникам АТО. Зокрема, внесено зміни і доповнення до програми соціального захисту населення Миколаївського району на 2012-2015 роки.

Ряд пунктів порядку денного доповіла Зоряна Москалюк – начальник фінансового управління райдержадміністрації. Відтак, сесією внесено доповнення та зміни до програми матеріально-технічного забезпечення 3-го батальйону територіальної оборони Львівської області на 2014 рік; затверджено звіт про виконання районного бюджету за перше півріччя і внесено відповідні зміни до показників до цього головного фінансового документа району; затверджено розпорядження голови райдержадміністрації. Затверджено і список присяжних для Миколаївського районного суду (доповідав Ярослав Папуга – заступник голови постійної комісії районної ради з питань регламенту, депутатської етики і дотримання законності).

Звітуючи про роботу постійної комісії районної ради з питань охорони здоров’я, її голова Валерій Домашич виокремив як позитив відкриття районного дитячого реабілітаційного центру. Висловив стурбованість щодо великої кількості ДТП на автошляхах (99 аварій за 8 місяців) та байдужості очевидців, тому запропонував учитися надавати першу допомогу. Власне, це нині в умовах війни актуально і доцільно. А ще попросив допомогти навести лад із пацієнтами у новому медичному корпусі лікарні – потрібна охорона.

Окремим пунктом депутати затвердили розпорядження голови РДА щодо авансу за будівництво котельні районної адмінбудівлі та звільнення головного лікаря району (доповів Олег Ясеницький – заступник голови районної ради). Сесією погоджено виготовлення ЛФ ПАТ «Укртелеком» технічного паспорта об’єктів нерухомого майна, внесено зміни до одного з попередніх рішень ради щодо затвердження переліку нерухомого майна спільної власності територіальних громад району, яке цьогоріч може бути надане в оренду (доповідав Володимир Матвіїшин – голова постійної комісії районної ради з питань економіки, бюджету, податків і розвитку підприємництва).

На сесії також вирішено перейменувати Миколаївську ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 у Миколаївський навчально-виховний комплекс. Таке рішення викликане необхідністю обійняти дошкільною освітою усіх дошкільнят міста. Тож у новому НВК із 1 жовтня відкривається група із короткотривалим режимом перебування для п’ятирічок. Це пояснила доповідач Марія Ониськів – голова постійної комісії районної ради з питань освіти, духовного і національного відродження. Через відсутність учнів в Ілівській початковій школі сесією вирішено призупинити її функціонування, але із збереженням приміщення у належному стані.

Затвердили депутати і статут Миколаївської дитячої школи мистецтв (доповідач Оксана Дякун – директор установи). А також нормативно-грошову оцінку трьох земельних ділянок ТзОВ «Енергія-Новий Розділ» – дві на території Новороздільської й одну на території Миколаївської міських рад (доповідав Володимир Каліновський). Війт Станківців Тарас Шаран вкотре цікавився, коли такі документи будуть для їхніх сільських територій.

У «Різному» слово мав керівник Миколаївської самооборони Любомир Заболотний, який підкреслив, що військовослужбовцям необхідні зимові речі, а самооборона уже сама не справляється. Коштів обмаль, а зима на порозі.

Вікторія Ничта, Анна Микитин, http://www.mykolaiv.lviv.ua/

0
Знаходиться в: Новини Миколаївщина

Інші новини з Березини :

Новини партнерів:
Loading...

Додати коментарвісім − 8 =

Додати   Новини cпорту:Сайт села Березина | Миколаївський район Львівська область © 2008 - 2017
При використанні матеріалів гіперпосилання на http://www.berezyna.inf.ua/ обов'язкове!
За достовірність інформації, яку розміщено на сайті, відповідальність несе її автор. Відповідальність за зміст рекламної інформації несе рекламодавець.
| RSS ATOM | RSS FEED | RSS2.0 |