35 – та сесія районної ради

24 червня голова районної ради Ольга Жила провела 35-ту чергову сесію шостого демократичного скликання.

Спочатку ж депутати закрили попередню позачергову сесію, проголосувавши за внесені зміни у Проект рішення рекомендування на посаду голови РДА. У міжсесійний період депутатський корпус зазнав непоправної втрати – на 42-му році життя загинув депутат Мирон Попик. Тож присутні пом’янули колегу хвилиною мовчання.

Традиційно на початку сесії оголошувалися запити та звернення. Цього разу депутатами Богданом Звоздою, Михайлом Галущаком, Василем Созоником, Михайлом Адамом. Депутати підтримали пропозицію Люби Сорочак щодо внесення у порядок денний питання “Про передачу видатків на медичні послуги, що надаються населенню інших адміністративно-територіальних одиниць”.

Перейшовши до розгляду питань порядку денного, депутати затвердили Програму матеріально-технічного забезпечення 3-го батальйону територіальної оборони Львівської області на 2014 рік (доповідав Петро Боровець, перший заступник голови райдержадміністрації).

Дискусійним та емоційним стало обговорення болючого для громади району питання щодо ефективності використання земель. Власне, заслухавши інформацію першого заступника голови РДА П.Боровця, начальника управління Держземагенства у районі В.Білика, співдоповідачів:   державного інспектора відділу з контролю за дотриманням вимог земельного законодавства Державної інспекції сільського господарства у Львівській області Я.Більського, голови постійної комісії районної ради з питань земельних відносин і використання природних ресурсів В.Каліновського, присутні так і не отримали відповіді “звідки ростуть ноги” у питанні самовільного захоплення земельних ділянок на території сільських рад Рудників, Пісочни, Гонятичів — винних у “дерибані” землі не виявилося.

Чому без інформування та згоди сільської громади відбувався розподіл землі під особисте селянське господарство (до прикладу, за минулий рік 19 земельних ділянок на території Красівської сільської ради роздано невідомо-кому), внаслідок чого сільські ради втратили ті землі, які роками берегли й планували включити до генплану? Доповідачі теж не змогли чітко це пояснити. Питання загибелі бджіл від хімічної обробки ярого ріпаку у денний період підприємством «Ротен» порушили голова постійної комісії районної ради з питань розвитку агропромислового комплексу і екології Андрій Тенета та голова спілки пасічників Святослав Ключник. Зокрема, останній зазначив, що є свідки, які 4 червня о 9 годині ранку бачили, як кропили ріпак. До речі, цей факт не узгоджується із оголошенням, яке фірма подала у газеті “Громада”, зазначивши, що обробку ріпаку проводитимуть 6 червня хімікатами, нешкідливими для бджіл. Внаслідок цього втрат зазнали 10 пасічників, а 58 бджолосімей загинули. Власне, факт загибелі бджіл від інсектицидного препарату зареєстрував начальник управління ветеринарної медицини Назар Жиденко. Представник «Ротену» Василь Корда погодився компенсувати пасічникам втрати лише в тому випадку, якщо в отруєнні бджіл доведуть вину його фірми. Без прозорої відповіді залишилося питання, хто ж таки незаконно зорав землі у Рудниках? Виявляється, правоохоронні органи не виявили винуватця… Але в сесійному залі пан Василь, ніде правди діти, визнав, що все-таки “орав… але не самовільно” (зокрема, у газетній публікації “Орендарі із … підпілля?” під рубрикою “Повертаючись до надруковано” за 17 червня № 46 йдеться про інше)… В ході обговорення обурені діями посадовців-земельників депутати мали багато пропозицій щодо доповнення рішення з цього питання.

Сесія затвердила звіт про виконання районного бюджету району за І квартал 2014 року; внесла зміни до показників районного бюджету; прийняла розпорядження голови райдержадміністрації (доповідала Зоряна Москалюк – начальник фінансового управління районної державної адміністрації); надала Миколаївській комунальній центральній районній лікарні дозвіл на використання лікарських засобів, отриманих внаслідок перерозподілу медикаментів і виробів медичного призначення, закуплених для забезпечення служби екстреної медичної допомоги та медицини катастроф області, у відділеннях МКЦРЛ та лікувально-профілактичних закладах району; передано обсяг асигнувань на 2015 рік в сумі 1286,0 тис. грн. бюджетам інших адміністративно-територіальних одиниць області за пролікованих хворих Миколаївського району (доповідав Іван Савчук – заступник головного лікаря МКЦРЛ ); погодила надання ТзОВ ВКК «Львівський каменеобробний завод «Каменяр» спеціального дозволу на користування надрами – видобування вапняків Полянського родовища (доповідав Володимир Каліновський).

Сесією не затверджено нормативно-грошової оцінки земельних ділянок, що надаються в оренду гр. Богдану Козаку для ведення фермерського господарства на території Рудниківської, Пісочнянської, Гонятичівської, двох земельних ділянок Дроговизької сільських рад. Депутатами схвалено нормативно-грошову оцінку земельних ділянок Стільської, Раделицької, Розвадівської сільських рад та земельної ділянки площею 20, 9615 га на території Дроговизької сільської ради (за межами населеного пункту)   (доповідач Володимир Каліновський). Рішення депутати приймали, враховуючи думку сільських голів.

Депутати прийняли Програму проведення призову громадян Миколаївського району на строкову військову службу у 2014 році (доповідач Петро Боровець). У Різному адвокат ГО “Майдан” Роман Тенета інформував присутніх, що після громадських слухань, проведених 29 травня стосовно консесії “Миколаївводоканалу”, на частину представників ГО “Майдан” подано заяви до суду від імені Христини Петрик, аргументуючи, що під її тиском вона змушена була написати заяву на відсторонення від посади секретаря міської ради… А ще представник “Ощадбанку” розповіла про нещодавно запроваджену акцію для підтримки армії. Власне, йдеться про продаж казначейських зобов’язань номінальною вартістю 1000 грн. Кошти від їх реалізації підуть на підтримку української армії.

Василина Васильків, http://www.mykolaiv.lviv.ua/

0
Знаходиться в: Новини Миколаївщина

Інші новини з Березини :

Новини партнерів:
Loading...   Новини cпорту:Сайт села Березина | Миколаївський район Львівська область © 2008 - 2017
При використанні матеріалів гіперпосилання на http://www.berezyna.inf.ua/ обов'язкове!
За достовірність інформації, яку розміщено на сайті, відповідальність несе її автор. Відповідальність за зміст рекламної інформації несе рекламодавець.
| RSS ATOM | RSS FEED | RSS2.0 |