33 сесія Миколаївської районної ради

27 березня відбулася 33 сесія Миколаївської районної ради  Львівської області  шостого демократичного скликання.

Про заходи щодо часткової мобілізації присутнім розповів начальник відділення комплектування офіцерів запасу і кадру Жидачівсько-Миколаївського військового комісаріату Олег Держило. Зараз виникають і проблемні моменти у роботі військкомату, як ось погрози відключити електроенергію призовній дільниці у Миколаєві через несплату, у зв’язку з чим пан Держило просив РЕМівців не йти на такі кардинальні кроки. Депутати, підтримавши ініціативу Мирослава Конечного, відразу ж під час засідання вирішили допомогти: зібрали 1065 гривень і передали для потреб призовної дільниці. Депутат Валерій Домашич запитував, чому ж військовозобов’язаним доводиться проходити медогляд у Жидачівській, а не Миколаївській лікарні. Пан доповідач обіцяв вирішити це питання протягом кількох діб. Окрім того, обговорювалася можливість передачі гуртожитків миколаївського ліцею військовослужбовцям, забезпечення призовної дільниці комп’ютерною технікою. Олег Держило дякував М.Конечному, який за безкоштовно харчує працівників дільниці у своєму комплексі.

Депутат Михайло Кондур зачитав депутатське звернення про відміну деяких законодавчих актів, які позбавили органи місцевого самоврядування повноважень розпоряджатися землею поза межами населених пунктів.

Подібний запит трохи пізніше озвучив і депутат Василь Кіндрацький. Зокрема інформував, що з осені минулого року йде активне нічне розорення земель запасу (пам’ятаємо історію у Рудниках). У Миколаєві навіть розораний майбутній цвинтар, де уже був встановлено хрест. Тепер на Радеві, де люди роками використовували землю, а восени повивозили гної, спокладили, знову ж уночі заїхала важка техніка і це все перемолотила. Занепокоєння викликає і факт виділення у Поляні 14 га землі 9 особам, із яких, як розповів Василь Кіндрацький, лише днями одна людина довідалася, що їй виділено ділянку. Зважаючи на ці факти, можемо говорити про незаконність дій земельників.

Ця тема викликала жваве обговорення (кореспонденти «Громади» готують цикл матеріалів на цю тему). Володимир Каліновський, голова депутатської комісії з питань земельних відносин і використання природних ресурсів, до того ж працівник управління Держземагенства, відмовився пояснювати ситуацію, тому депутати вирішили запросити начальника районного управління цієї служби Володимира Білика.

Депутат Василь Созоник, називаючи кілька підтверджуючих фактів, висловив пропозицію звернутися до керівництва «Свободи» з проханням припинити провокативні дії з боку деяких членів партії та виробити толерантне ставлення до усіх громадян, що особливо важливо у сьогоднішній час, коли біля наших кордонів стоїть ворог і уже захопив нашу територію, коли ведуться провокації спецслужб Росії щодо розколу України. Натомість депутат Михайло Галущак пробував навести свої аргументи на захист «Свободи». Голова районної ради Ольга Жила у свою чергу зазначила, що кимось змонтоване відео не висвітило основної причини інциденту: НТКУ виявився єдиним каналом України, який в прямому ефірі передавав так звані «урочистості» з приводу підписання Путіним угоди про приєднання Криму…?

Щоб розрядити обстановку Ольга Жила оголосила про нагородження сільської голови с. Бродки Олександри Леницької та депутата Ігора Проціва, які брали участь у конкурсі серед представників органів місцевого самоврядування, грамотою, медаллю і книгою «Від краю до краю».

Приступивши до розгляду порядку денного, сесія заслухала звіт Миколаївської райдержадміністрації про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Миколаївського району та делегованих повноважень за 2013 рік та Затвердження Програми соціально-економічного та культурного розвитку Миколаївського району на 2014 рік з макроекономічними прогнозами на 2015-2016 роки. Доповідав Петро Боровець, перший заступник голови районної державної адміністрації. Більшість запитань до нього стосувалися діяльності цементного заводу, який, нагадаємо, є основним платником податків у нашому районі. Тож депутати пропонували посадовцям організовувати робочі зустрічі із керівництвом заводу, перестати спілкуватися листовно і нарешті самим, «зняти шапки» і напроситися в гості, щоб не втратити не лише надходження до бюджету, але й робочі місця на заводі.

Далі йшлося про внесення змін до показників районного бюджету Миколаївського району на 2014 рік (доповідач Зоряна Москалюк, начальник фінансового управління РДА).

Депутати затвердили Статут Вербізької ЗОШ І-ІІ ступенів і Будинку дитячої та юнацької творчості, встановили розмір орендної плати та оплати комунальних послуг приватними підприємцями, які здійснюють харчування учнів (доповідач Марія Ониськів, голова постійної комісії районної ради з питань освіти, духовного і національного відродження) .

Сесія погодила надання ПАТ «Миколаїв-Львівський КБК» спеціального дозволу на користування надрами – видобування піску на ділянці родовища «Розвадівське-1»; затвердила проект землеустрою щодо зміни меж сіл Тернопілля і Добрян Тернопільської сільської ради, а також затвердила нормативну грошову оцінку земельної ділянки Ганущака М. М. (доповідач Володимир Каліновський, голова постійної комісії районної ради з питань земельних відносин і використання природних ресурсів).

Депутати підтримали звернення до Прем’єр-міністра України, Львівської обласної ради, ПАТ «Львівгаз» щодо повернення управління по експлуатації газового господарства у Миколаївський район Львівської області, яке зачитав Адріан Пришляк, голова постійної комісії районної ради з питань промисловості, енергозберігання, зв’язку і шляхового господарства.

У «різному» начальник районного управління Держземагенства Володимир Білик спробував відповісти на запитання депутатів, але все зводилося до «діяльності в межах чинного законодавства».

Депутати підтримали запит Василя Кіндрацького до районного управління Держземагенства щодо вміщення на сторінках «Громади» інформації про земельні ділянки, надані протягом двох останніх років.

На завершення сесії виступ мав депутат Зіновій Горін.

Ірина Леськів, http://www.mykolaiv.lviv.ua/

0
Знаходиться в: Новини Миколаївщина

Інші новини з Березини :

Новини партнерів:
Loading...   Новини cпорту:Сайт села Березина | Миколаївський район Львівська область © 2008 - 2017
При використанні матеріалів гіперпосилання на http://www.berezyna.inf.ua/ обов'язкове!
За достовірність інформації, яку розміщено на сайті, відповідальність несе її автор. Відповідальність за зміст рекламної інформації несе рекламодавець.
| RSS ATOM | RSS FEED | RSS2.0 |