Школу у Березині причепурили

Споруду для учнів у Березині звели 115 років тому. Вона не зберегла свого первісного вигляду, бо на початках була порівняно дуже маленькою: у 1897 році діяла як двокласна, тому новозбудований з допомогою держави будинок мав два навчальні приміщення і житлове – для вчителя-директора.

Після реорганізації з 1949 року діяла як семирічна. Оскільки всі класи у будівлі не поміщалися, то частина учнів навчалася у старій сільській раді (кандрупі) і в хаті репресованої Іванни Гудими. У 1960-1961 роках з допомогою районної влади та за великої активності тодішнього директора школи – березинчанки Віри Люкової – до шкільної споруди  прибудовано приміщення зі спортивним залом та другим поверхом. Це дозволило прийняти уже 350 учнів.
Із 1961 року школа стала восьмирічною. У 1980 році, коли директором був Богдан Гладій, методом народного будівництва зведено і майстерню.
Від вересня 1991 року Березинська школа (за сприяння тодішнього депутата Верховної Ради Ірини Калинець) діє як середня.
Столітній ювілей у 1997 році  відзначився проведеним ремонтом приміщення всередині та освяченням. До речі, урочистість відбулася на храмовий празник Покрови Пресвятої Богородиці. Власне, із цим релігійним святом пов’язана ще одна визначна (не тільки для навчальної установи, але й для села та, навіть району) подія: 1996 року у переддень Покрови на подвір’ї школи за кошти громади і навколишніх підприємств встановлено пам’ятник Іванові Франку. Окрім цього погруддя, більше на Миколаївщині скульптур Каменяра, як не дивно, немає.
До цьогорічної Покрови будівля школи знову істотно оновилася. Цього разу – ззовні. Тепер немов хизується новими покрівлею і фасадом. Директор Мирон Березюк дуже радіє із того, що нарешті вдалося вирішити багаторічну проблему, адже від того, що дах тривалий час потребував капітального ремонту, у багатьох класних приміщеннях обвалювалася стеля, зовнішній естетичний вигляд будівлі був теж непривабливим.
Мирон Йосипович зізнається: «І з поміччю добрих людей та Божою усе вийшло швидко. З ініціативи голови районної ради Ольги Жили, яка побувала у школі і побачила негаразди, районною радою із районного бюджету було виділено 98 тисяч гривень. Завдяки сприянню війта Олега Лавра із бюджету сільської ради було виділено кошти на виготовлення проектно-кошторисної документації заміни даху.
Був момент, коли затримувалося фінансування на здійснення цього проекту, і тут посприяли Олег Лавро і депутат районної ради Тарас Зубрицький. А ось із районного відділу освіти Роман Сидор та Олег Лехович ризикнули (бо ж коштів не вистачало) зробити заміну даху повністю.
Відзначив директор і якісну, надійну, швидку і чисту роботу бригади «Галпромбуду», яка за місяць усе зробила: і дах замінила, і ринви, і  підшалівку. Крім цього, торік на 33 тисячі із коштів сільської ради було відновлено частину фасаду. Громада села, педколектив, дирекція дякують усім, хто доклався до цієї доброї справи, бо школа тепер має гарний вигляд і є окрасою села. Займає друге місце після церкви, тому має бути як лялечка».

Для здійснення такої мрії директора Мирона Березюка, який у школі 22-й рік, зроблено і черговий крок. Тобто, уже придбали бруківку, якою планують вимостити майданчик навколо пам’ятника Каменяреві. Поруч (як символ Березини) росте молодий березовий гай, посаджений директором разом із школярами.
А спонукав до цього один із колишніх учнів, який живе у Білорусі і писав про рідне село у тамтешній газеті.
А ось торік Березинська школа запам’яталася на Миколаївщині тим, що директор (єдиний у Миколаївському районі!) не пошкодував під обладнання внутрішніх вбиралень свого кабінету. Сам же тимчасово перебрався разом із заступниками у старе так зване комп’ютерне приміщення на другому поверсі. У майбутньому цю кімнату планують переділити і таки обладнати кабінет для директора Мирона Березюка.

 

 

 

АННА МИКИТИН, Газета “ГРОМАДА”

0
Знаходиться в: З історії села, Новини Березина

Інші новини з Березини :

Новини партнерів:
Loading...

Додати коментарп'ять + = 12

Додати   Новини cпорту:Сайт села Березина | Миколаївський район Львівська область © 2008 - 2017
При використанні матеріалів гіперпосилання на http://www.berezyna.inf.ua/ обов'язкове!
За достовірність інформації, яку розміщено на сайті, відповідальність несе її автор. Відповідальність за зміст рекламної інформації несе рекламодавець.
| RSS ATOM | RSS FEED | RSS2.0 |