19 січня – Хрещення Господнє

Йорданське водосвяття на Дністрі у селі Березина

Йорданське водосвяття на Дністрі у селі Березина (фото з архіву 2010 рік)

19 січня –  Хрещення Господнє або Богоявлення. В народі це свято ще називають Йордана або Водохреща.  

 

Із Хрещенням Господнім пов’язують хрещення Іваном Хрестителем Ісуса Христа на  ріці   Йордані.  Назва  Богоявлення походить від того, що, згідно з Біблією, під час хрещення Ісуса на нього зійшов із небес Дух Святий у вигляді голуба, і  почувся голос  із неба: “Це Син Мій Улюблений, якого його Я вподобав!” (Мт. 3:17).

Надвечір’я Богоявлення – 18-те січня  в нашому краю називають Щедрий Вечір (Хоча в інших регіонах України  Щедрий вечір святкують 13 січня на  Меланії).     Як і на Святвечір вся сім’я збирається за  святковою вечерею із  12 пісних страв.   Потім всі йдуть щедрувати.
У сам день Богоявлення  після служби в церкві всі йдуть на водойми, де священик освячує воду.  Після цього він окроплюлює всіх присутніх та воду, яку люди принесли з собою.  Процес водосвяття супроводжується підкиданням голубів, що символізує  появу  «Божого духа».  Все відбувається  в урочистій атмосфері.
Водохресну  воду  куштують   натщесерце.  Після прийому святої води можна  повертатися до повсякденного життя. Святою водою також слід освятити оселю і вмитися, щоб почувати себе повністю «очищеним».
Також на Водохреща пірнають в  ополонку,  що  сприяє зціленню від різних недуг.   Заздалегідь для цього робиться ополонка, як правило, у формі хреста.

 

0
Знаходиться в: Новини Березина

Інші новини з Березини :

Новини партнерів:
Loading...

Додати коментарвісім + = 16

Додати   Новини cпорту:Сайт села Березина | Миколаївський район Львівська область © 2008 - 2017
При використанні матеріалів гіперпосилання на http://www.berezyna.inf.ua/ обов'язкове!
За достовірність інформації, яку розміщено на сайті, відповідальність несе її автор. Відповідальність за зміст рекламної інформації несе рекламодавець.
| RSS ATOM | RSS FEED | RSS2.0 |