150 – роковини від народження Івана Франка

150 – роковини від народження Івана Франка

Одночасно із 15-тими уродинами державної Незалежності Березина відзначала 150-річчя від дня народження вірного сина, Пророка українського народу Івана Франка.

Зранку уже традиційно молилися за кращу долю своєї країни у двох місцевих храмах – греко-католицькому і православному. Опісля дружним походом на чолі із настоятелями о.Петром та о.Ігорем прямували у центр села. Біля пам’ятника борцям за волю України відправили Панахиду і Молебень.

А урочисте віче та святковий концерт відбулися на шкільному подвір’ї, де знаходиться єдиній у районі пам’ятник «Вічному революціонерові» (робота відомого скульптора, нашого земляка Івана Самотоса). Цьогоріч бронзовому погруддю виповнюється 10 років. А постав пам’ятник з ініціативи директора школи Мирона Березюка, який прагнув цього ще з молодих літ. Здобувши педагогічну освіту, проходив практику у старенькій школі в Нагуєвичах. Відтоді маленька Батьківщина Великого Каменяра запала філологові в душу, і зародилася іскорка-мрія про пам’ятник Титанові мислі у рідній Березині. Це стало можливим лише із відродженням України. Ідею господаря березинського «храму науки» втілила у життя дружна місцева громада. За її кошти та її стараннями і постав перед школою пам’ятник Мойсеєві України, а маленьку площу навколо нього прозвали Франковою. Тут і розташувалася минулого четверга церковна процесія із хоругвами й синьо-жовтими стягами. Державний Гімн, підхоплений десятками голосів, відкрив урочистість.

До односельців із привітальним словом звернувся війт Олег Лавро. «Нам, нащадкам Франка, конче треба повірити у себе, у свою країну і свій народ, – закликав він. – Добробут і злагода не приходять самі по собі, вони творяться кожним із нас. Нині поставмо собі за мету творити добро і відстоювати те, за що боролися наші предки. Хай у цьому допомагає нам Бог!»

Із святом вітали березинчан гості – голова районної ради Василь Созоник та заступник голови райдержадміністрації Ярослав Лесюк. Перший наголошував на віщих словах Каменяра «Нам пора для України жить!», а другий – на соборності України єдності Заходу і Сходу. Як найближчого земляка згадував Франка отець Петро Курпіта: «Тішуся, що дав Господь Бог урядовцям розуму широко святкувати Його ювілей».

А Мирон Березюк закликав бути справжніми українцями, риси яких втілював у своїх творах Каменяр, і висловив сподівання на повернення українців із далеких заробітчанських країв.

Концертну програму, наскрізь патріотичну, пронизану Франковими настановами й завітами, майстерно подали школярі (Галина Івахів, Ірина Свідрик, Олена Крочак, Богдан Щурко, Христина Людкевич, Софія Криць, Анна Фуц, Мирослава Дмитрів, Юля Балтрушайтіс, Ліля Мазуркевич, Софія Івахів, Наталя Гудима, Марта Яцик, інші) та зведений церковний хор під керівництвом Наталі Біляк. Оскільки Народного Дому в селі немає, готували юних аматорів педагог-організатор Ольга Стадник, учитель музики Христина Ткач і заступник директора з виховної роботи Ярослав Дзюрах.

Вінчалося дійство гаслом «Боже, луч любови в серцях засвіти» та співом «Боже великий, єдиний».

 

Автор:Анна Микитин.

0
Знаходиться в: З історії села, Новини Березина

Інші новини з Березини :

Новини партнерів:
Loading...   Новини cпорту:Сайт села Березина | Миколаївський район Львівська область © 2008 - 2017
При використанні матеріалів гіперпосилання на http://www.berezyna.inf.ua/ обов'язкове!
За достовірність інформації, яку розміщено на сайті, відповідальність несе її автор. Відповідальність за зміст рекламної інформації несе рекламодавець.
| RSS ATOM | RSS FEED | RSS2.0 |